Skocz do zawartości

E60 540i 2009 - modyfikacja układu wydechowego


BigBadWolf

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chciałem zapytać Was jak wydobyć lepszy dźwięk z układu wydechowego E60 540i (strzelanie, bulgotanie i tego typu rzeczy, lubie po prostu jak jest choć lekko głośno). Przykład to zamontowanie końcowego np. firmy Eisenmann. Ale jakie stosowaliście tricki żeby wydobyć z waszych V8 (lub V6) lepszy dźwięk? Może końcowy fabryczny a jakaś zabawa w środkowym, coś przelotowego, coś zmienić z katalizatorami? Napiszcie mi proszę jak Wam się udało i co zrobiliście ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrzuc rezonatory i srodkowy tlumik a zamiast rezonatorow wrzuc x-pipe zamiast srodkowego wspawaj rurki dzwiek znacznie sie polepszy :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x-pipa znajdziesz na alledrogo rezonatory to sa te dwie pierwsze puszki za nimi jest srodkowy i tam wspawasz rurki wpisz w google napewno znajdziesz jakies projekty :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem jak to wygląda. Pozostalo zmierzyc jakiego potrzebuje x-pipe'a zamiast rezonatorow. A potem to normalnie przyspawac czy srednica koncowek xpipe ma byc taka zeby xpipe srodek rur wchodzil? Czy juz wtedy usłyszę roznice czy srodkowy tlumik wszystko zagluszy? Ogólnie to na fabrycznym wydechu te V8 strasznie kiepsko brzmi, za to po modyfikacjach na YouTube na filmikach widze ze znacznie lepiej, niebo a ziemia. Skąd wziąć jakis dobry materiał na zastapienie środkowego rurkami? Lub cos gotowego wstawic może zamiast fabrycznego srodkowego? Ogólnie to prosiłbym o wskazówki na co uważać szczególnie, żebym po drodze sie nie zdenerwowal i czegos nie popsul.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki google i youtube i wszystko znajdziecie :wink: operacja bardzo prosta nad czym sie zastanawiacie wyciniacie rezonatory i srodkowy tlumik wstawiasz xpipe za rezonatory kupujesz dwie rurki po 1 m :wink: jesli nie chcecie sie babrac wstaw auto do gosci ktorzy zajmuja sie wydechami i wam wszystko ogarna :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W skrócie to zrobione jak kolega rikooo napisał :) ale coś bym dorzucił bo jest jeszcze cicho i chyba końcowy by mógł wpaść jakiś fajny. Bo katalizatorów bym nie chciał wycinać, kolektor też bym zostawił fabryczny, więc chyba prosta i skuteczna operacja to wstawienie jakiegoś sportowego końcowego co fajnie zagra. Macie coś na sprzedaż lub polecacie nowego co nie będzie kosztowało ponad 5k pln jak Eisenmann ale da fajny efekt ? :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.