Skocz do zawartości

Dziwny dźwięk po wymianie konwertera.


BAR70ZY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Podsumowując:


1. UŻYTKOWNIK:

Ciag dalszy odglosow z tego dziadostwa, doprowadza mnie do coraz wiekszej checi podpalenia tego zlomu:mad2:
Dostaje juz szalu z tym gratem, zlomem czy jak to g...o nazwac. Najprosciej bedzie go spalic, lub wymienic mu motor na drugi razem ze skrzynia. Po czym to bardzo szybko oglosic i przesiąść sie na jakiegos fiata punto lub inny pojazd wartosci max 1000zl.

2. ZNAJOMY "MECHANIK":

Chcialem kupic f10 ale kazdy znajomy mechanik mowi ze bmw w 5 skonczylo sie na e60. Tamto jest papierowe.
bylem u mechanika dzis i stwierdzil, ze to jakas bzdura, na pewno nie kolo zamachowe.

3. LECZENIE:

bardzo szybko oglosic i przesiąść sie na jakiegos fiata punto lub inny pojazd wartosci max 1000zl.

 

Żeby w M57 nie wymienić rozrządu to wspomniane dziadostwo ma się w głowie, nie powinno nazywając się użytkownikiem tego forum, bo o stanowisku mechanika już nie wspomnę...

Ewidentny brak wiedzy lub funduszy na prawidłowe serwisowanie.

Proszę, nie kupuj F10 - szkoda auta.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A wiec oglaszam werdykt: uwaga... Rozrzad! Pier.....e zlomy. Serwis stwierdzil ze to wal przenosi odglosy na srodek skrzyni. Teraz tylko zapis na termin wymiany, z tego co wiem za 2 tyg. I kilka tys i gotowe :mrgreen:

 

Kolego ja zmienialem caly rozrząd wraz z kołami zebatymi itp

Kompleksowo. I zero poprawy.Wiec to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przynajmniej zmieniłeś i wiesz, że to nie to. Drażni mnie generalizowanie, obrażanie marki i jednego z najlepszych silników na świecie.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem nie dlatego,że coś latalo itp.Po prostu zbliżało sie 200k i po zdjęciu koła pasowego słyszałem szuranie,wymieniłem i tyle.Ja kupiłem swoje auto za 35k ponad rok temu.Wsadzielm juz przeszlo 15k,ale wiedziałem na co się piszę,dlatego nie narzekam.Wciaz uważam,ze to dobre auto tylko bardzo drogie w serwisie.

Kolega ma mazde cx7 2.2d.Przy 90k zerwal sie lancuch i dziura w silniku.Wsadzil 12k w auto.I to tylko Mazda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Używana, sprawna asb kosztuje 2000pln. Można niekiedy trafić za 1200pln. Zmiana skrzyni to 300-500pln. Rozrząd to kosztowniejsza rzecz, ale 15k to wciąż bardzo dużo!

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używana, sprawna asb kosztuje 2000pln. Można niekiedy trafić za 1200pln. Zmiana skrzyni to 300-500pln. Rozrząd to kosztowniejsza rzecz, ale 15k to wciąż bardzo dużo!

Auto nigdy mnie nie zawiodło,a naprawy zlecalem lub robilem poprzez to,ze jestem dość pedantyczny i auto ma być w 100% sprawne,nawet prowadzę własną książkę serwisową gdzie zapisuje wszystkie naprawy z fakturami itp :lol:


Wracajmy do tematu.


Jaca,jeśli chcesz wydać te 4k i wymienić rozrząd to ok,na pewno nie zaszkodzi ;)

Rozrząd szumi a nie daje dźwięki latających srubek.

No i mamy to samo a u mnie wymiana nic nie wniosła.Decyzja nalezy do cb.Ja dalej zostanę przy zdaniu,ze to kolo zamachowe,konwerter lub skrzynia.Bede to robił u siebie,ale pewnie dopiero w maju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to Majkel tez zszokowalo. Jutro odbieram auto z serwisu, jesli sie zdecyduje na wymiane, to zrobia mi to w maju po weekendzie. Nie mam juz sie kogo poradzic, niestety. Ja nie slysze jakichkolwiek odglosow z rozrzadu. Te srubki mysle, ze od kola nie sa bo to chyba by byl cykliczny, taki sam dzwiek. A ja tu slysze nieraz jedna, nieraz kilka jakby sie obracalo. Mcmt Ty sie nie wypowiadaj, bo widze ze zeby zjadles na tych bmw. Cwaniakow w dresach tutaj nie potrzeba!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle,ze tansza opcją było by rozlaczenie skrzyni z silnikiem i odpalenie auta.Wtedy bylo by wiadomo czy to silnik czy skrzynia.Ja muszę zrobić konwerter więc bede miał okazję,ale niestety ostatnio ciagle brak czasu..


Zobacz na mój filmik,tak słychać rozrząd jal już jest do roboty.https://youtu.be/hy0uzFEOk-w


Nie wiem skąd jesteś,ale mam super serwis bmw w warszawie.Jakbys chcial to pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem juz przypadek ze ten serwis chcial 12tys za wtryski, a winny byl akumulator. Ale to u kolegi w e60. Ja na to auto nie zaluje pieniedzy, ale po co mialem wymieniac rozrzad, skoro go nie bylo slychac? Gdyby cos sie dzialo to bym go wymienil. Mysle, ze to nie pomoze. Jutro go jade odebrac, tylko pytanie co dalej? Wymieniac, czy szukac innego mechanika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel odebralem przed chwila auto. Chlopak, ktory pracuje w tym serwisie powiedzial ze wkladali jakas kamerke i na zimnym silniku jest ok. Jak tylko sie rozgrzeje i slychac nakretki, na obrazie z kamerki widac jak podskakuje lancuch. Powiedzial ze nie ma tragedii, ale to jest od lancucha. Po swietach ma mi przeslac wycene i chyba zdecyduje sie go wymienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcmt do Twojej wiadomosci, serwisant pochwalił mnie za utrzymanie auta, ze naprawde fajny i zadbany egzemplarz. 100% moich znajomych jezdzacych bmw nie wymienialo w nich rozrzadu! Ja go nie slyszalem, ani zaden mechanik u ktorego bylem. Dopiero serwis stwierdzil ze to na 1000% rozrzad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca,jeśli rozrząd podskakuje to tak czy inaczej go wymień.Ja u siebie wymieniłem i nic nie pomogło.Moze u mnie jest inny powód a u cb inny.Ja zapłaciłem okolo 4k w jednym z najlepszych serwisow bmw w warszawie,wiec nie daj się naciągnąć :wink:

Wszystko powyżej 4k to już przesada.Koniecznie napisz co i jak.Powodzenia :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel wycenil mi wymiane rozrzadu oraz regeneracje turbiny na 5-6tys zl. Przy rozrzadzie wyciaga silnik do gory. Turbo chce regenerowac bo podobno leje olejem. Chyba udam sie w inne miejsce, bo cos mi tu smierdzi. Czytajac na forum: rozrzad w 218hp wytrzymuje 500-700tys km bez zadnej wymiany! Dopiero w biturbo i tych z aluminiowym blokiem, taka norma jest 200tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać,że chcą Cię naciągnąć na kase.Silnika sie nie wyjmuje :mad2:

Z rozrzadem to różnie bywa.Jeden jeździ 500k inny strzela przy 150k.

U mnie przy ok 200k szumial i napinacz był na maksa wysunięty.Zaplacilem 3800zl za kompletny rozrzad plus zebatki,oleje filtry uszczelki itd, na fakturze mam wykaz części na dwie strony a4.Zalezy jak ta turbine chcą zrobić bo dobra regeneracja to ok 2k.Dodaj model i wersje silnikowa twojego auta do profilu bo nawet nie wiem co masz :cool2:

Zdejmij paski osprzetu i odpal silnik,jesli nic nie szumi to nie może być rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie mocno, ze gosciu wie co jest, ze to jest jakas bzdura a on chce 4 tys tak sobie przytulic. Tylko najlepsze jest to, ze da mi fakture na to ze ten rozrzad wymienil. Mowil ze jeszcze turbo rzyga olejem. I trzeba zregenerowac 1600zl+ 200 jakis waz. A robota w cenie rozrzadu. Tylko czemu nie znika olej z bagnetu jak niby turbo nim pluje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na forum i w googlach czytalem o tych rozrzadach i faktycznie pisali ze m57 bi turbo lub m57n2 z alu blokiem, tam czesto slychac te rozrzady przy ok 200000. Ale niby w 218hp rozrzad powinien jezdzic przynajmniej 500000km. Bylem w serwisie na spr przrbiegu po kupnie. W 99,9% stwierdzili ze jest oryginal. Teraz ma 319tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwionile do kuzyna ktory jest mechanikiem i kazal mi wstrzymac sie z tym rozrzadem. Jak kazdy, twierdzi ze on zacznie wyc jak auto bedzie mialo 500 000 lub pod 700000. On z objawow przez tel stawia na wieniec, czyli kolo zamachowe. Jutro mam jechać do niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wrocilem. Stawia na kolo zamachowe lub konwerter. Poprostu mam mu przywieźć obie czesci uzywane, wsadzi i zobaczy. Najprosciej i najtaniej. Bedzie wiadomo co dalej. Mowil mi ze juz nie zliczy ile rozrzadow wymienil w bmw, ale tego mam sobie odpuscic. Aa dodatkowo dowiedzialem sie ze klemy ibs sie nie koduje. Czyli majster z serwisu ewidentnie chcial mnie puknac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel BMW chodzi i nie ma nakretek!!! kolo mialem cale. Wine mial konwerter! Wymieniony na uzywany-sprawny i jak reka odjal! Zadnego rozrzadu nie slychac. Dodatkowo w otrzymalem diagnoze, ze rozrzad w 218km wytrzymuje 500 tys bez zadnej wymiany. Turbo rowniez mam sprawne i zadnym olejem nie chlapie. Zaplacilem 400zl + 200 za brakujacy olej w konwerterze i auto jezdzi jak powinno. Ten ch..j z serwisu poprostu albo nie ma zielonego pojecia o samochodach, albo potrzebowal moich pieniedzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel BMW chodzi i nie ma nakretek!!! kolo mialem cale. Wine mial konwerter! Wymieniony na uzywany-sprawny i jak reka odjal! Zadnego rozrzadu nie slychac. Dodatkowo w otrzymalem diagnoze, ze rozrzad w 218km wytrzymuje 500 tys bez zadnej wymiany. Turbo rowniez mam sprawne i zadnym olejem nie chlapie. Zaplacilem 400zl + 200 za brakujacy olej w konwerterze i auto jezdzi jak powinno. Ten ch..j z serwisu poprostu albo nie ma zielonego pojecia o samochodach, albo potrzebowal moich pieniedzy.

Dzieki za info i gratuluję naprawy.Czy ty nie regenerowales konwertera wczesniej?

Co do tego mechanika to albo było tak jak piszesz albo gość po prostu tak rozpoznał usterkę.Choc stawiam,ze chcial przytulic chajsy.Wiesz,jak mechanik wymienia to ty za to płacisz a jego to nie interesuje czy diagnoza trafna czy nie...

No to teraz muszę wymienić u siebie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.