Skocz do zawartości

BMW e60 - Nie działają subwoofery


Kondzior1995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem. Po wymianie MASKA(oryginalnego upaliło zbyt wysokie napięcie) w BMW e60 i zakodowaniu go do wyposażenia nie działają subwoofery pod fortelami. Mam nagłośnienie Hi Fi i wymieniłem ten wzmacniacz z tyłu w bagażniku ale nie pomogło. Jaka może być przyczyna ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jakiego MASKA ? zmieniłeś ?

Jaki masz wzmacniacz -mały czy durzy ?

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Problem jest rozwiązany w ten sposób: Kolega w poście wyżej ma racje i tam zacząłem. Z jakiegoś powodu nie mogłem zakodować nagłośnienia hi-fi i to kupiłem 2 jednostki MASK i niestety się nie udało pytanie dlaczego?(oddałem jedno jako wadliwe i przysłano mi drugie). Cała jednostkę zakodowałem do wyposażenia bez problemu tylko nieszczęsne nagłośnienie. Zawołałem nawet speca elektronika wziął 150 złotych i powiedział, że sorry nie pomoże coś jest zepsute :D Uwielbiam elektroników niektórych :P Zrobiłem tak jak każą przy zmianie na CIC, czyli wypiąłem z kostki kable od subwooferów, które idą do wzmacniacza i podpiąłem pod tylne głośniki bo w nagłośnieniu hi-fi przednie robią za średniotonowe i nie ma basu w ogóle. Byłem mile zaskoczony bo zagrało, a elektronik powiedział, że nie ma opcji żeby to grało bo sygnał idzie wysoki i nie zaskoczy i radził żeby ciągnąć kable z maska do subów(sic!). Na moje szczęście zaskoczyło. Jednakże nagłośnienie nie przypominało tego zanim mi się tamten MASK upalił:(

Zrobiłem tak wziąłem NCS wykodowałem S676 i automatycznie zakodowało mi na stereo , grało podobnie tyle, że bas wrócił do przednich głośników. Zrobiłem genialną rzecz, podpiąłem suby pod przednie głośniki i głębia basu wróciła i nawet powiem, że przy pewnych piosenkach gra lepiej niż hi-fi. Może komuś to pomoże, bo przy zakodowaniu na hi-fi i podpięcie pod tylne głośniki i przy zakodowaniu na stereo przy podpięciu pod tylne głośniki gra bas w subach dość drętwo. Polecam podpięcie pod przednie głośniki + zakodowanie na stereo i pobawienie się faderem bo jest troszkę mocny bas. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam

czytałem trochę i na każdej stronie piszą różnie a nie ma kompletnej instrukcji krok po kroku, zapytam tu możne coś się wyjaśni :)

posiadam navi business ( MASK ) bez zmieniarki, głośniki standard ( stereo )

kupiłem już wszystkie głośniki od wersji Hi-fi i ori. mały wzmacniacz,

teraz tak wymieniam wszystkie głosniki na te hi-fi , ciągnę zasilanie i wzbudzenie z radia , ( jest gdzieś foto kostki albo nr pinu do wzbudzenia ? ) ,

przekodowuje jednostkę ( MASK ) co zmienić na co ? czy tylko wystarczy dodać FA , dodaje FA ( co dodać ) ?

kable od głośników ciągnę do wzmacniacza i z niego pod głośniki ( ale czy nie idzie tam sygnał HI ? czy potrzebny jest konwerter ? czy po przekodowaniu sygnał sie zmieni na LO ? ) ,

to samo się tyczy głośników tylnych bo podobno tylne głośniki w półce tez idą przez wzmacniacz, ale nie wiem czy to jest prawdą bo info na ten temat nie widziałem, a nie mam jeszcze go w ręku



pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/e60-530d-lim/wiring-functional-info/body/audio-video-telephone-navigation-most-combination/sound-output/hifi-loudspeaker-system/ugOiakS


Dodajesz FA $676

MASK kodujesz pustym MAN.

Przewody od radia puszczasz do wzmacniacza < z małej kostki >

Wzmacniacz zasila TYLKO suby. Puszczasz do nich przewody 2,5mm2


Gra.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W razie problemów wal PW bo przerabiałem to u siebie i mam jeden patent ułatwiający zadanie.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

głośniki wymienione wzmacniacz podłączony FA dokodowane , MASK zakodowany pustym man , ale gra praktycznie bez różnicy ;/ wzmacniacz sprawny , polaryzacja zgodnie ( próbowałem też różnych kombinacji ) ,

i najlepsze jest to ze w porównaniu z CCC wersja głośników zwykłe stereo , moje Hifi to lipa , a głośniki pod siedzeniami były identyczne jak u mnie przed wymianą, wygląda to tak jakby głośniki były za duże albo wzmacniacz za słaby ( wzmacniacz miałem tez zapasowy i podmieniałem z takim samym efektem )

zastanawiam sie nad podmienieniem głośników pod siedzeniami na te od systemu standard , chociaż te były 4 ohm , albo na krótko podpiąć pod wejście na wzmacniacz jakiś sygnał tylko skąd ? moze z jakiegoś MP3 ?


Kondzior1995 miałeś chyba podobny problem , podałeś pełny sygnał z głośników na wejscie ??? czy po jakimś konwerterze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem te zestawy głośników ale to trochę sporo kasy , a chciałem pozostać przy originale , i dlatego kupiłem zestaw hi fi ze wzmacniaczem , tylko ze całość gra identycznie jak przed zmianą , suby po wzmacniaczu grają jak te gorsze bez wzmaka , ale lepiej jak kupiłem zestaw za 500zł i nie słyszę żadnej różnicy ( a powinna być ogromna z tego co piszą wszyscy ) niż za 2000 zł i mieć to samo ,

wiem ze na navi buisness nic nie pociągnie , ale myślałem ze ori wzmacniacz podłączony jak trzeba załatwi problem basu , ale nie widze sensu tego wzmacniacza bo wszystko gra tak samo , wzmacniacz wymieniony na kolejny ( były sugestie ze to wzmacniacz )i jest identycznie , mysle ze problem jest w samy radiu podaje zbyt niski sygnał na wyjscie ,

jak pisałem wcześniej w innej e60 audio gra bez porównania lepiej niz u mnie , bass nie jest na max a gra to pięknie , byłem pewny ze tam siedzi zestaw hi fi , i dlatego kupiłem , co sie puzniej okazało , nie ma tam wzmacniacza a głośniki są te z białą naklejką , różnica jest tylko taka ze tam siedzi profesionall a u mnie buisness i tu jest chyba pies pogrzebany


podłączyłem dziś na wejscie wzmacniacza MP3 , suby ledwo grały


załatwie konwerter HI Lo z regulacją i podłącze pod sygnał głosnikowy , jak to nie wyjdzie to podłącze bezpośrednio pod głośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.