Skocz do zawartości

[E61] hydrauliczna klapa A2B3 Fehler am Drehwinkelgeber


MrSixa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Zostalem szczesliwym wlascicielem e61 LCI. Samochód wyposażony jest w hydralikę tylnej klapy, ale niestety układ ten wogóle nie dziala brak jakiejkolwiek reakcji na otwieranie i zamykanie :(

Podłączylem pompkę na krotko i dziala. Sprawdzem prądy na przycisku w klapie ma zasilanie (aby wykluczyć zlamane kable) i przejscie na kablach. W inpie wystepuje bląd:

 

E R R O R M E M O R Y

---------------------------------------

Date: 27.04.2016 17:30:54

ECU: HKL_65_2

JobStatus: OKAY

Variant: HKL_65_2

-------------------------------------------------------------

RESULT: 1 error in error memory !

-------------------------------------------------------------

A2B3 Fehler am Drehwinkelgeber

Error counter: 1

Mileage 245432 km

Aussentemperatur 50.00 Grad C

Signal oder Wert unterhalb Schwelle

Testbedingungen erfuellt

Fehler momentan vorhanden und bereits gespeichert

Fehler wuerde kein Aufleuchten einer Warnlampe verursachen

Error code: A2 B3 62 01 77 D7 B4

=============================================================

 

Czy ktoś spotkał sie juz z tym problemem gdzie szukać przyczyny nie dzialającego układu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a moglbyś podpowiedzieć w moim aucie rozumiem ze ten czujnik znajduje sie pod dachem tam gdzie zaczepiony jest silownik, a czy uda mi sie dojsc do niego przez otwor glosnika czy jakies elementy maga byc rowniez pod kolem zapasowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wszystko Ci przeciez wkleilem lacznie z opisem wtyczek i umiejscowieniem czesci. Czy dojdziesz przez glosnik to nie wiem bo sam nie mam automatycznej klapy.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam czy moglby mi ktos podac nazwe tego czujnika co jest pod dachem lub jakis numer po którym beded mogl go znajsc . mialem zalany bagaznik po wymianie modlu hkl bagaznik otwiera sie bardzo powoli i nie na maksymalna wysokosc w komputerze kiedys dala sie ustawic wysokosc podnoszenia, poszczegolne wysokosci byly na zielono a teraz jest na bialo i nie da sie zatwierdzic wyboru zadanej wysokosci dodam jeszce ze nawet przycisk w tynej klapie do zamykania podswietlany byl na czerwono i ta lampka tez sie spalila juz wymienilem i swieci . Nie można polaczyc się z modułem hkl programem kts ( nie mam dostępu do innego ) czytając ten stary post myślę że może to być winna tego czujnika . Jeśli takowy jest bo w necie żadnych info o tym nie mogę znajsc moze te zdjecia by mi pomogly jednak sa juz nie dostepne proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.