Skocz do zawartości

żaluzja, roleta chlodnicy e60


derek1978

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

viewtopic.php?f=73&t=272294&hilit=+wtyczka

 

Może coś pomoże, daj znać jak coś to poszukam innych schematów

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam, nie chcę zakładać nowgo tematu wiec sie podpinam. Problem taki że roleta/żaluzja chłodnicy jest ciągle zamknięta , jest ona na eloktromagnesie i jak tylko odpale silnik odrazu magnes ją blokuje i puszcza dopiero jak zgasze silnik, temperatura w ukrytym menu pomiedzy 92-97 stopni , na postoju jak pochodzi i włącza się wentylator powinna być luźna niestety nie da rady jej ręką ruszyć dopiero jak agasze silnik jest luźna , czy ktoś wie co nią steruje czujnik temperatury w głowicy? może być uszkodzony chociaż podaje temperature dobrze, żadnych błędów w inpa, pompa wody i termostat nowe , co może być przyczyną? bmw e60 2004r m54b22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te same warunki dotyczą e60 to wszystko wygląda na sprawne , nie udało mi się na postoju osiągnąć 100stopni płynu bo wiatrak niskimi obrotami chłodzi momentalnie do 90 paru stopni. Teraz robi się gorąco wiec będę obserwować a miałem już zrzucać kolektor ssący i zmieniać czujnik jutro a w tej sytuacji chyba sie powstrzymm narazie, dzięki za linka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem niedawno podobny temat.

Programy testujące pokazywały błąd górnej żaluzji.

Po dostaniu się do wtyczki i psiknięciu pinów "kontaktem" wszystko wróciło do normy.

Odłącz wtyczkę od wentylatora, uruchom silnik, żaluzja powinna się otworzyć, sprawdzisz w ten sposób czy ogólnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale od którego czujnika? odłączałem od tego na dolnym wężu chłodnicy i nic sie nie dzieję , zgłasza tylko błąd w INPA, tego w głowicy nie odłączałem gdyż nie da się tam ręki wsadzić , podmieniałem czujnik na wężu i jest to samo , wentylator załącza się w granicach 95-97 stopni sprawdzałęm i czyściłem ten elektro magnes dostaje napięcie i działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Odłącz też czujnik temperatury cieczy, nikt nie wie dokładnie jak działa sterowanie przez DDE ale on zbiera wiele informacji i steruje żaluzjami.

Jak by było coś nie tak to wyskoczył by błąd

Jeśli nie masz problemów ze zbyt wysoka temperatura to też bym się nie przejmował

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam


Ja rozwiązałem problem sterowania żaluzjami rolety chłodnicy w BMW E60 530D ( fabrycznie miały być ale nie było fabrycznie ) a mianowicie zastosowałem dodatkowy czujnik temperatury podłączając go do masy z DDE i ten kabel idzie do sterowania rolety którą ma niby sterować a nie sterował więc wpadłem na pomysł i wszystko jest ok czujnik zastosowałem z stykiem zwiernym czyli zamkniętym by elektromagnes był włączony ( roleta zamknięta ) a po osiągnięciu temp. ponad 90 stopni czujnik rozwiera styk i tym samym elektromagnes rozłącza a roleta się samoczynnie otwiera pod wpływem powietrza zasysania wentylatora czy w czasie jazdy postoju w korkach itd...


A więc podaję link do czujnika: https://pl.aliexpress.com/item/5Pcs-lot-125C-Degree-Celsius-257F-NO-Normal-Open-Thermostat-Thermal-Protector-Thermostat-temperature-control-switch/32367329961.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2c665c0flWeqOL

Ja zastosowałem czujnik NC Normalnie Zamknięty 85 stopni z stykiem 10A i zwalnia roletę tuż przed włączeniem wentylatora chłodnicy a czujnik zamocowałem na górnej części chłodnicy na rogu jest tam tak zwane korytko przy wężu górnym ponieważ tam jest wiarygodny pomiar temperatury a mierząc laserowy termometrem w zdłóż korytka górnej części chłodnicy pomiary były różne czym dalej od węża tym niższa temperatura i dodatkowo ociepliłem od góry ten czujnik kawałkiem styropianu by nie było pomyłki przy pomiarze temperatury dałem styropian na czujnik by razem wszystko do cisnąć do powierzchni chłodnicy a dociska nakładka plastykowa chłodnic działa rewelacyjnie !!!...


Na tej stronie jak w/w wystarczy sobie wpisać w wyszukiwarce: przełącznik termiczny Czujnik Temperatury Termostat Temperatury Kontroler ( jak ktoś chce to może zastosować czujnik 90 stopni jeśli się chce by roleta otwierała się przy II biegu wentylatora ja zastosowałem jednak 85 stopni i jest ok ).


Szkoda że nie mam jak umieścić fotek wykonania mocowania czujnika podłączenia ale wystarczy przeciąć przewód minusowy z DDE i przylutować kabelki od czujnika i po sprawie proste skuteczne rozwiązanie...


Pozdrawiam

Edytowane przez motochrapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ponieważ jest ta żaluzja sterowana z DDE i osobiście w przeciwieństwie do kolegi pytałem w ASO o zakodowanie ponieważ fabrycznie powinna być a jej nie było więc nie udzielili mi odpowiedzi i do dziś nie wiem ale pytałem różnych magików i powiedzieli że chodzi o sterownik czyli DDE nie tylko oprogramowanie ale też że ma sterowanie żaluzjami lub go nie ma tak że jak kolega ma żaluzje to ciesz się bo to bdb. sprawa jak i na chłodne dni czy zimowy klimat a latem same otwierają się i zamykają !!!.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Jeśli ma kolega z DDE sterowanie żaluzji masą i tu mam na myśli by sprawdzić to trzeba rozgrzać silnik do temperatury 97/98 stopni i jeśli ta masa zniknie to znaczy że komputer ma sterowanie i oczywiście że można doposażyć jak najbardziej ale jest jeszcze jedna sprawa powinien być błąd żaluzji jeśli jej nie ma a np. kiedyś wcześniej była? ja to zrobiłem ale niestety sterowania nie mam z DDE komputera jedynie jest masa i tyle brak sterowania.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.