Skocz do zawartości

Alufelgi do e61 xd


R420

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Xdrive > przy 18"x8j ET wynosi 43 << ale wygląda to śmiesznie. Optymalne ET dla takich felg to 30-35.

 

Bez problemu można założyć 17"x 7,5j ET20 (felgi od RWD) ale przy 18" ET20 niestety za bardzo będzie to wystawało . Jeździłem trochę na 18"x8,5j ET20 i oponach 245/40 R18 i dawało to radę ale po obciążeniu.... tarło. Wywaliłem natychmiast.

 

Ja planuję teraz coś takiego:

 

ver.1

4 takie same felgi 19" x 8,5J ET38 i opona 245/35 R19

.....................

ver.2

przód 19" x 8,5J ET38 i opona 245/35 R19

tył 19" x 9,5J ET33 i opona 285/30 R19

 

 

pozdrawiam ;)

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła są "głeboko" osadzone. Aby wyrównały sie z rantami nadkoli brakuje im sporo odległości. I z przodu jak i z tyłu.... wygląda to jak kolejka wąsko torowa ;) Wiesz co mam na myśli ?

 

No kwestia gustu.... mi to np nie podoba sie wcale. A innemu wcale nie będzie przeszkadzać.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e60 530xd lci

mam 18 245 (8,5cala chyba, nie wiem jakie et /felgi ori od bmw... sprzedajacy wmawial mi, ze sa do e60 xdriva - nie weryfikowalem)... przod: felga miesci sie w rancie ale sama opona (jej "scianka pionowa/bok" wygiety przeciez zawsze troche w luk) juz tak "z przymknieciem oka

na tyle kolo jak i opona miesci sie bez najmniejszego problemu...

Rozpatruje przejscie na wezsze opony troche

 

Tyle kwestii wygladu

Praktycznosc wzlgedem kompletu na 17 z 225 (foelgi ori z tego auta): w miescie przy ostrym wejsciu w zakret czy przy parkowaniu mozna ocierac/najezdzac krawezniki.... szerokosc 245 jak nie masz super tajnego czipa na 500 koni jest chyba przesada... przy xdrive 245 wzgleden 225 trakcji przy ruszaniu Ci specjalnie nie poprawia :D

Pozdrawiam,

Przemek

400ps/830Nm ( a było tylko 235 :D)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=299251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy X-drive nie kombinowałem z ET.

Kupiłem drugi komplet z ET 43 czyli tak jak przewiduje fabryka.

Bałem się,że zacznie mi wariować X-drive.

Na Alledrogo można dostać. Ciężko ale trafiają się.

Te z OLX ładne ale cena kosmos.

Ja dałem 1700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam,orientuje sie ktos czy do E61 xd wejdzie styling 132 9i10" ? oczywiscie opony 245/35 i 275/30 wiem ze mieszane gumy dzialaja w xd tylko czy wejdzie te koło? a druga opcja to styling 135 18" 8i8,5 " i jesli zalozy sie opony 245/40/18 to ten 0,5 cala szerokosci na tyle nie bedzie przeszkadzal przy tych samych oponach?pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,wiem obwody musza byc takie same,no jakas tam tolerancja jest do 1% pytam bo z tym xdrive róznie jest z tymi felgami,nie chcialbym wydać kasy na felgi i opony a pózniej sie rozczarować..tymbardziej ze planuje obnizyć auto..przod springi a tył na nivie..wz 230 tez jest fajny 8X19 ET-37 9X19 ET-39 tylko tez nie wiem czy wejdzie do xdrive.. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No nie za bardzo. Kolega ma xdrive, a ty mu podałeś felgi do tylno napędowego.


Jak chcesz założyć takie jak wychodziły z fabryki to musi być ET 43, a felgi:

Styling 122, 123, 124, 135, 138, 152, 243, 246, 277, 278 - wszystkie z ET43

Tutaj masz linka do realoem - https://www.realoem.com/bmw/enUS/partgrp?id=NP71-EUR-05-2006-E61-BMW-530xd&mg=36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Chłopie 123, 124, 135,152 i 246 to 18" - po co mu one jak on chce zakupić 17"?

Jakbyś wpisał inną wersję silnikową bez napędu xDrive to i tak pokaże ci te same felgi... Realoem czy bmwstore czy inny katalog nie pokazuje felg w zależności od napędu, tak są skonstruowane. A dzieje się tak, bo felga o stylingu XXX moze iść do xDrive a może iść do zwykłego tylnonapędowego modelu...

ET nie ma nic wspólnego z xDrive... Albo felga wejdzie w nadkole albo nie, albo się schowa do wewnątrz albo nie.

Te same 17" przód i tył z tą samą oponą wg zaleceń i będzie banglać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.