Skocz do zawartości

530i szarpniecie błąd skrzyni biegów 4F8A


malovix

Rekomendowane odpowiedzi

Widze ze kolega @ramos zmienil nick-a i dlej madrosci z dupy wyjete prawi... :mrgreen:

Nie wiem kolego o kim mówisz ale poziom Twojej kultury jest tożsamy z poziomem Twojej wypowiedzi, czyli dno. Proponowałbym nie robić śmietnika koledze w wątku który założył tylko napisać coś konkretnego, a nie sypać śmieciami w innych postach kolego pieczek nie będę karmił trolla. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powtarzam po raz kolejny nie wiem o kim mówisz, widzę, że masz jakieś paranoje lub urojenia w stosunku do użytkownika Ramos. Poza tematem widzę, że administracja milczy w sprawie cytowania całości postów, na dodatek nic nie robi z jawnym obrażaniem. Świetnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to ze mam pierwsze oznaki kończenia się konwertera jada z prędkością poniżej 2tys na tempomacie czasami falują obroty lub po odpuszczeniu gazu jadać z górki tez falują... Tylko ciekawe czy przez konwerter może być to szarpniecie 4-5...? zaczęło się to wszystko dziać po pierwszej wymianie oleju a po drugiej ustalo i po jakims czasie wrocilo w oleju czy w misce opilkow nie bylo... Robic ten konwerter teraz czy poczakac az calkiem zacznie falowac bo to falowanie jest czasami nie zawsze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już,ze miałem taki sam problem ze skrzynia jak ty.

Wymieniłem olej,zrobiłem update skrzyni i starałem się jeżdżąc samochodem uważać na zmiany 4-5.

Problem w mojej skrzyni znikł całkowicie a konwerter nie ma z tym nic wspólnego gdyż u mnie jest do wymiany a problemu ze zmiana 4-5 już nie ma.

Dodam tylko ze samochód mam po programie na 650Nm i skrzynia dostaje niekiedy dobrze po dupsku...

Ty pisałeś ze update chyba masz zrobiony ale jednoznacznie nie potrafisz tego stwierdzić wiec do końca nie jesteśmy pewni.

Nawiązując tez do wypowiedzi kolegi o dwóch nickach :mrgreen: ,to update w tym przypadku może zdziałać naprawdę sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja za to wiem o kim mowię ramos :mrgreen:

Skoro kosz forward i konwerter to dla ciebie to samo,to nie mam więcej pytań...

:cool2: :mrgreen: również :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Oprócz 3 elektrozaworów masz 5 regulatorów ciśnienia, wymiana oleju napewno pomogła, a aktualizacja softu raczej średnio, niby czym ma sterować ten nowy soft chyba tylko dobrymi intencjami skoro zawory albo regulator jest skatany :cool2:

 

http://imgur.com/0cfbq2Y

 

Poczytaj na bimmerforums.com tam ten temat jest opisany przez paru użytkowników,

 

Sprawa nie wesoła, skrzynia do remontu :mad2:

 

 

Szukalem numerow katalogowych na realoem. Nie znalazlem.

Ma ktos moze numerki elektrozaworow i regulatorow cisnienia?

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj mi się to przydazylo podczas wyprzedzania, powyżej 3500 tys obrotów szarpnęło i zaczelo falować obrotami + wyskoczył błąd na desce od skrzyni. W module zapisany błąd 4f8a.


Macie rozwiązanie problemu? Mam już filtry i olej do wymiany kupiony, model e83 lci 2.0 n47 2008 r.


Edycja:


Byłem u speca i stwierdzili uszkodzony rozdzielacz VTG, także tego. Silniczek jest OK, reszta do regeneracji. Nie można zrobić kalibracji VTG do tego błąd w kompie od VTG, pomimo braku lampki na desce. Skrzynia sprawdzona w INSTA+ wszystkie parametry poprawne. Także najpierw porządek z rozdzielaczem, a pozniej zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.