Skocz do zawartości

E60 kasowanie inspekcji


ice331

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Trzymając przycisk przebiegu dziennego, wchodząc w menu servisowe w pierwszym momencie pojawia mi się trójkąt z wykrzyknikiem i po 2,3 sekundach pojawia się menu servisowe. Nie mogę zresetować wymiany oleju gdyż nie pojawia mi się RESET tylko OK w funkcji wymiany oleju. Jaka może być przyczyna że nie pojawia mi się RESET ? Wcześniej po wymianie oleju nigdy nie miałem takich problemów. Czy mógłby ktoś sprawdzić czy ten trójkąt ostrzegawczy z wykrzyknikiem który pojawia się na początku powinien się pojawić czy umnie jest coś nie tak ,bo nie pamiętan ? Może ma to związek z tym że nie moge zresetować wymiany oleju ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Robisz dokładnie jak na filmiku ?

Tak,robię dokładnie tak samo jak w filmie. Tylko u mnie RESET pojawia sie tylko w dwuch fukcjach :przeglądu serwisowego i przednich klockow hamulcowych a w fukcjach :wymiany płynu hamulcowego , oleju i tylnich klocków pojawia się tylko OK :mad2: . Nie pierwszy raz robię reset i nigdy wcześniej nie miałem problemów ,dopiero teraz po usunięciu DPF-a (również programowo) i wymiany oleju pojawił się ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz wołami napisane w instrukcji obsługi samochodu jak to zrobić!

Przez idrive się wchodzi i przestawia datę.

Czytać instrukcje Panowie. Czytać! :nienie:

W tych fukcjach menu serwisowego o których piszę i w których wystepuje problem nie wyświetlania się RESET tylko OK ,między innymi (reset wymieny oleju),nie zmieniasz dat , bo ich nie ma (poza wymianom płynu hamulcowego )tylko przebieg km. i kasujesz je po wyświetleniu RESET przyciskiem od przebiegu dziennego.Idrivem zmieniasz daty tylko w fukcjach memu serwisowego gdzie ona wtstępuje np.(przegląd okresowy) a nie kilometry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Możecie sprawdzić w menu ukrytym w 20 pozycji - (regulacji zużycia paliwa podawanego przez komputer) jakie macie fabrycznie ustawioną wartość ? wydaje mi się że powinno być -1000 ale nie jestem pewien .Prawdopodobnie przy resecie komputera rozjechało mi się to , a nie sprawdzałem nigdy wcześniej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie to jednak trzeba by podjechać na komputer i skorygować wskazania cbs poprzez np delivery control - auto pewnie programowali czy kodowali po usunięciu dpf a po tych zabiegach często rozjeżdża się cbs i nic nie zrobisz. można próbować kilkukrotnego raz za razem resetowania, czasem tak w końcu też pójdzie ale istą zrobisz to na pewno i łatwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak skorygować to wiem, z tym nie mam problemu .Nie trzeba jechać na komputer robi się to również przyciskiem przebiegu dziennego , 20 TEST - viewtopic.php?f=73&t=57919&hilit=ukryte+menu, nie o to pytam . Czy mógłby ktoś tylko odczytać i podać tą wartość 20-tej pozycji w menu ukrytym o którą pytam w moim poście wyżej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeleciałem te całe testy i jakoś nie zauważyłem tam możliwości korygowania wskazań cbs - myślisz pewnie o wskazaniach bc, które w twoim linku są nazwane jako obd (?) - raczej nie mówimy o tym samym, bc to bord computer czyli komputer pokładowy i można go wyresetować przez instrumenty, cbs czyli condition based service to wskazania interwałów przeglądowych, pokazujących się również na ekraniku z którego korzysta bc - nie mają zbyt wiele ze sobą - a obd to on board diagnose, czyli złącze - wtyczka do podpięcia komputera zewnętrznego, testera - to właśnie nim skorygujesz cbs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Robisz dokładnie jak na filmiku ?

 

 

Witam jestem tu nowy i w sumie nigdy nie korzystałem z forum zadnego więc za wszelakie błędy z góry przepraszam

Moje pytanie jest następujace. Chcę skasować inspekcje oleju mam aktualnie -1800 robię dokładnie jak na filmiku ale mi sie w ogule nie pojawia menu resetu tylko zaraz po trójkącie z wykrzyknikiem po paru sek pojawia sie menu ukryte tam nic nie mogę zrobic. Znalazłem na forum podobne pytania ale żadnej odpowiedzi. może yu ja uzyskam Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spróbuj jeszcze raz ale ustaw tak żeby na wyświetlaczu widniała data i jak by ponownie pokazało Ci sie ukryte menu przy włączonym zapłonie to nie puszczaj przycisku tylko trzymaj dłużej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze raz ale ustaw tak żeby na wyświetlaczu widniała data i jak by ponownie pokazało Ci sie ukryte menu przy włączonym zapłonie to nie puszczaj przycisku tylko trzymaj dłużej.

 

 

 

 

 

mam tak jak tu pokazano, nie ma w ogule tego manu ktos juz to rozgryzl czy do bmw muszę się udać.Dodam ze niemiecki mechanik nie potrafil tego po podłaczeniu komputera tez wykasować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

film powyżej jest idiotyczny i mętny a na twoim widać wyraźnie że źle robisz, zrób tak;

1 wsiądź do auta, zamknij drzwi, włącz zapłon, tak, żeby zapaliła sie żółta kontrolka silnika

2 przyciskiem check, tym wyższym na lewej manetce, szybko wyklikaj pojawiające się komunikaty - rezerwa, spryskiwacz, itp - aż przestaną się pojawiać

3 wciśnij lewy przycisk na zegarach i trzymaj aż poprzez wykrzyknik w trójkącie pojawi się serwis do wykasowania

4 jeżeli to nie ten o który chodzi to po popuszczeniu przycisku krótkimi przyciśnięciami poruszasz się pomiędzy poszczególnymi serwisami

5 jeżeli jest na wyświetlaczu ten o który chodzi to jeszcze raz przyciskasz ten sam przycisk na zegarach i trzymasz aż nie pojawi się reset? - popuść na moment i z powrotem wciśnij i trzymaj, aż nie pokaże się poprzez kreski nowy przebieg serwisowy - puść i gotowe

nie potrzeba resetować żadnego przebiegu, licznik się wyzeruje jak wciśniesz lewy przycisk, ale jak nie popuścisz to zaraz powróci do poprzedniego stanu, a jak dalej nie popuścisz to wejdziesz do wyżej opisanego menu - powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

film powyżej jest idiotyczny i mętny a na twoim widać wyraźnie że źle robisz, zrób tak;

1 wsiądź do auta, zamknij drzwi, włącz zapłon, tak, żeby zapaliła sie żółta kontrolka silnika

2 przyciskiem check, tym wyższym na lewej manetce, szybko wyklikaj pojawiające się komunikaty - rezerwa, spryskiwacz, itp - aż przestaną się pojawiać

3 wciśnij lewy przycisk na zegarach i trzymaj aż poprzez wykrzyknik w trójkącie pojawi się serwis do wykasowania

4 jeżeli to nie ten o który chodzi to po popuszczeniu przycisku krótkimi przyciśnięciami poruszasz się pomiędzy poszczególnymi serwisami

5 jeżeli jest na wyświetlaczu ten o który chodzi to jeszcze raz przyciskasz ten sam przycisk na zegarach i trzymasz aż nie pojawi się reset? - popuść na moment i z powrotem wciśnij i trzymaj, aż nie pokaże się poprzez kreski nowy przebieg serwisowy - puść i gotowe

nie potrzeba resetować żadnego przebiegu, licznik się wyzeruje jak wciśniesz lewy przycisk, ale jak nie popuścisz to zaraz powróci do poprzedniego stanu, a jak dalej nie popuścisz to wejdziesz do wyżej opisanego menu - powodzenia

 

Własnie zrobiłem jak radzisz i dodaje mój film ktury nagrałem 2 min temu moze lepiej bedzie widać czy dobrze to robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś zmienić aby na wyświetlaczu nie była godzina i temperatura tylko data ?

Witaj

własnie spedziłem nad tym godzinę spróbowałem jak radziłes przełaczylem na datę cos wyskoczyło inaczej bo po trójkacie na chwile pojawił sie pusty ekran do tego ustawiłem jeszcze na ekranie nawigacji na serwis i na motor oil wciskałem jeszcze praę razy wkakiwało mi pare razy menu oleju ale jak wcisnołem jeszcze raz to wychodził nie chcioał resetowac a do manu wszedłem moze tylo 4 razy na 50 prób cos jest nie tak chyba pozatym zwróciłem uwagę ze ta żółta kontrolka silnika miga moze to temu dodam ze mam jeszcze błąd air bagu i radia czy to mozliwe ze to prze to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś zmienić aby na wyświetlaczu nie była godzina i temperatura tylko data ?

Witaj

własnie spedziłem nad tym godzinę spróbowałem jak radziłes przełaczylem na datę cos wyskoczyło inaczej bo po trójkacie na chwile pojawił sie pusty ekran do tego ustawiłem jeszcze na ekranie nawigacji na serwis i na motor oil wciskałem jeszcze praę razy wkakiwało mi pare razy menu oleju ale jak wcisnołem jeszcze raz to wychodził nie chcioał resetowac a do manu wszedłem moze tylo 4 razy na 50 prób cos jest nie tak chyba pozatym zwróciłem uwagę ze ta żółta kontrolka silnika miga moze to temu dodam ze mam jeszcze błąd air bagu i radia czy to mozliwe ze to prze to?

Wydaje mi sie ze przez te bledy nie mozesz skasowac inspekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.