Skocz do zawartości

USB - doposazenie


bodziotg77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Odświeżę temat.

Mam e60 2005 z CCC Professional. Zamontowany mam moduł MULF, zakodowany AUX. Jednakże, prawdopodobnie mulf odmówił posłuszeństwa, a ja chciałbym dołożyć usb. Z tego tytułu myślę nad wymianą go na MULF2 HIGH, aczkolwiek nie wiem, jakie podjąć dalsze kroki. Nie jestem w tym temacie znawcą, dopiero się zapoznaje z tym całym systemem. Wyczytałem w internecie, że po wymianie modułu, trzeba będzie go zakodować. Czy jest to do ogarnięcia przez laika, który będzie miał "instrukcję", czy lepiej oddać to w ręce kogoś, kto w tym temacie jest obeznany? Przy okazji dopytam, czy jest tu ktoś z PODKARPACKIEGO, kto zna się na rzeczy i mógłby pomóc? Ewentualnie firma, która się tym by zajęła?

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Odświeżę temat.

Mam e60 2005 z CCC Professional. Zamontowany mam moduł MULF, zakodowany AUX. Jednakże, prawdopodobnie mulf odmówił posłuszeństwa, a ja chciałbym dołożyć usb. Z tego tytułu myślę nad wymianą go na MULF2 HIGH, aczkolwiek nie wiem, jakie podjąć dalsze kroki. Nie jestem w tym temacie znawcą, dopiero się zapoznaje z tym całym systemem. Wyczytałem w internecie, że po wymianie modułu, trzeba będzie go zakodować. Czy jest to do ogarnięcia przez laika, który będzie miał "instrukcję", czy lepiej oddać to w ręce kogoś, kto w tym temacie jest obeznany? Przy okazji dopytam, czy jest tu ktoś z PODKARPACKIEGO, kto zna się na rzeczy i mógłby pomóc? Ewentualnie firma, która się tym by zajęła?

Dziękuję!

i jak kolego? ogarnąleś USB ? mam ten sam problem, lecz brak w miare rozsądnego w kosztach rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tylko pojawia się problem z poborem prądu podczas gdy auto jest wyłączone. Moduł spoko tylko ciekawe jak na dłuższą metę wygląda pobór oraz wybudzanie auta.

 

Nie ma takiego problemu. Moduł usypia się i budzi razem z autem.

 

przecież to idzie po aux, więc gdzie ta dobra jakość?

 

Zapraszam do odsłuchu lub przestaestowania.

Towar można zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Wyjście modułu jest dopasowane do wejścia aux w radiu i nie ma mowy o zakłóceniach, piskach czy innych takich zjawiskach. Dźwięk jest czysty i głośny. Nawet w przypadku Logic 7 ludzie są bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, również chciałbym dołożyć USB do mojego auta. Posiadam e61 LCI z 2007 roku, nawigacja ccc profesional, radio również polift. Jako że MULF2 przestał działać (a znim zestaw głośnomówiacy) postanowiłem upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu i zakupić MULF2 High, żeby mieć możliwość instalacji USB i stąd kilka moich pytań. Czy jeśli mam zainstalowany już port aux (z tyłu za podłokietnikiem) to czy muszę kupować jakieś dodatkowe kable do instalacji czy wystarczy wymiana gniazda aux na takie aux z usb https://allegro.pl/oferta/gniazdo-aux-in-usb-jack-bmw-e60-lci-lift-8843851731 a kabel pozostaje stary? Druga sprawa, to jeśli musiałbym dodać kabel to wówczas łączę go z MULF czy tak jak gdzieś czytałem jest możliwość podpięcia do radia jeśli jest poliftowe?

Rozumiem, że kwestia zamiany MULF2 na MULF2 High, to żaden problem - wymagane jest jedynie kodowania.


Znalazłem jeszcze takie rozwiązanie, na zagranicznej aukcji: https://www.ebay.de/itm/USB-AUX-Einbau-Buchse-2-in-1-Adapter-MP3-passend-fur-BMW-5er-6er-1er-E87/202603118328?fits=Platform%3AE60%7CMake%3ABMW&hash=item2f2c163ef8:g:8EEAAOSw-R5cbZR3

Z opisu wynika, że USB wystarczy wpiąć z tyłu do radia, więc MULF w zasadzie chyba nie potrzebny. Czy ktoś się z czymś takim spotkał?

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% bedzie potrzebna wymiana wiązki pomiedzy gniazdem aux a mulfem, na taką z wtyczkami do gniazda usb.

Do radia to tylko w przypadku posiadania Cic nawigacji, ale ona ma usb w schowku pasażera w standardzie.

Co do linku z ebay, gdyby bylo tak prosto, to każdy miałby usb w aucie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @apacer. A więc połączenie MULF - gniazdo. Czy są dostępne takie nowe kable np. gdzieś na aukcjach, czy muszę szukać używki? Rozumiem, że po wymianie na MULF2 High i odpowiednim zakodowaniu, nadal będzie funkcjonował zestaw głośnomówiący który działał pod zwykłym MULF2? Czy każdy MULF2 High pasuje w miejsce MULF2 i będzie prawidłowo współpracował z autem, czy tylko niektóre modele?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, zakupiłem praktycznie wszystko co mi potrzebne do wymiany od jednego sprzedawcy to jest: MULF HI, gniazdo aux/usb i do tego wiązkę kabli która jest pomiędzy gniazdem a MULF. W wiązce była również niebieska wtyczka do mulfa wię nie musiałem piłować starej białej tylko przełożyłem obudowę wtyczki. Był również problem z pojedynczym konektorem który wchodzi z drugiej strony mulfa obok usb gdyż nie pasowała wtyczka, ale po zdjęciu z niej obudowy dało się normalnie włożyć. Jednak po podłączeniu modułu, INPA w indentyfikacji w ogóle go nie wykrywa. Czy oznacza to, że może być strzelony, czy muszę jednak najpierw zmienić VIN modułu przez winkfp? Dodam że wszystko pochodzi również z bmw e60 lci.

Z góry dzięki za odpowiedź.

....

....

próba zmiany VIN winkfp zakończona niepowodzeniem.., czyli strzelony MULF? a może poprzeni MUlf który przestał działać i ten kupiony jest dobry, a wina leży gdzie indziej??

Edytowane przez lukasz779
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz zachowanie pętli światłowodu, czy moduł mryga po poświeceniu we wtyczkę mosta. Vin nie trzeba zmieniać, w identyfikacji powinien go pokazać bez problemu, a jeśli brak modulu w ncs expert wtedy zmiana daty auta FA pomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, i sprawa się częściowo wyjaśniła. Po włożeniu zmieniarki stary mulf2 ożył. Zestaw głośnowmówiący działa jak poprzenio.

http://imageshack.com/a/img923/4827/IZilqI.jpg


jak widać INPA wykrywa go bez problemu i działa dobrze pomimo innego VIN. A więc z pętlą światłowodu wyszystko ok.

Niestety MULFa High którego chcę wstawić inpa dalej nie widzi. Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

O co chodzi ze zmianą daty o której napisał @Apacer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana daty w fa umożliwia kodowanie, poprawnie wtedy dobiera pliki sterowników. Niezależnie od kodowanie mulf powinien być widoczny na liście, albo inaczej jak nie będzie na liście to nawet go nie zakodujesz. Może cos z nim nie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś jak się zachowuje mulf przy podłączonym zasilaniu i poświeceniu w gniazdo most

Rozumiem, że mam wyciągnąć światłowód z mulf i najlepiej przy włączonym zapłonie poprostu czymś do środka poświecić?

Na co zwracać uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz się upewnij czy ten świecący idzie w stronę auta do ciemnego pinu, a z auta świecący idzie do mulfa, być może są zamienione ustawienia tych pinów.


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=304501

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wracam spowrotem do tematu. Oddałem poprzedni MULF HI sprzdedawcy sądząc, że jest wadliwy. Zamówiłem kolejny MULF HI i problem pozostał, czyli nie wykrywa go w INPIE. Sam już nie wiem co jest grane. Co to może być przyczyną jeśli nie MULF. Dodam że ten starszy mulf który chcę wymienić działa ok.

..

..

..

Po chwili zwątpień chyba prawie wszystko się udało i jestem prawie na końcu. Zakodowałem wszystko wg. tego filmiku:

i w menu aux pojawiła się dodatkowa opcja USB audio. Co ciekawe INPA nadal nie pokazuje MULFA, ale mogę go bez problemu kodować NCSem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.