Skocz do zawartości

E60 Xenon poziomowanie lamp / moduł świateł


Prezioso

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 miesiące temu...

Czy których z kolegów potrafi napisać mi w jasny sposób ile jest tych czujników w moim aucie? Z przodu i z tyłu są po 2? Przy jednej ze stron czy jak. Według http://www.realoem.com tak niby wychodzi.

I jak z wymianą da się to zrobić bez kanału? Po demontażu koła i z lewarkiem jest odpowiedni dostęp?

 

Już znalazłem.

Sprawa jasna. Samochód posiada 2 sztuki tych czujników. Łatwo dostępne po zdjęciu koła widać gołym okiem przy wahaczach. Oczywiście tylko prawa strona pojazdu. Czujniki są takie same różnica polega na długości ramion czujników - przód dłuższe - tył krótsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim E61 nie działa poziomowanie reflektorów. Po załączeniu świateł brak testu poziomowania. Więc INPA i w module LM mam następujące błędy dot. czujników poziomowania przód i tył:

 

9CB3 Front ride-level height sensor defective

Signal or value above threshold

 

9cB4 Rear ride-level height sensor defective

Signal or value above threshold

 

dodatkowo jeszcze

 

9CB6 VHAC coil damaged / w niemieckiej wersji INPA błąd brzmi: 9CB6 LWR-Spulenabriss

No signal or value

 

Podmieniłem czujniki poziomowania na FEBI zgodne z numerami ori. wykasowałem błędy ale niestety one pozostały.

Ktoś z kolegów mógłby coś podpowiedzieć? Co oznacza ten trzeci błąd.... dodam że lampy świecą poprawnie.

Ręce powoli opadają a chce ten problem rozwiązać. Niedługo przegląd i nie wiem czy ktoś się tego nie doczepi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Z racji że masz błąd czujnika poziomowania skoncentrować bym się w pierwszej kolejności na nim.

 

Jak jesteś pewny podmienionego czujnika to sprawdź wtyczki i wiazke.

 

 

Te dwa inne błędy to silniczki poziomowania lamp ale żeby oba były zepsute zdarza się bardzo rzadko i pewność możesz mieć dopiero jak opanujesz czujnik poziomowania.

 

W inpa jest test poziomowania który możesz wykonać ale tu nie wiem czy przez błąd poziomowania da się wywołać test???

 

Tak dla pewności zakoduj jeszcze pusty plik man do LM-a

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Moje lampy bi-xenon adaptive bardzo wolno sie autopoziomuja po uruchomieniu auta... Na filmikach widzialem ze dzieje sie to bardzo szybko w innych e60. Czy mozna je jakos skalibrowac, albo zresteowac? Probowalem pustym plikiem man ale nic nie dalo... Nie robia tego tez idealnie rowno. Czy mozna cos skalibrowac w inpa lub ista?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam nie działa poziomowanie reflektorów. Po załączeniu świateł brak testu poziomowania natomiast w tescie w inpie poziomowanie dziala nie ma zadnego bledu zielona dioda swieci caly czas jakies pomysly :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jrek spróbuj przekodować pustym plikiem .man moduły: LMA, 2LSMC oraz 2RSMC.

 

 

A jeśli chodzi o mój problem to go rozwiązałem. Problemem okazała się przerwa w instalacji elektrycznej. Trochę cyny i poziomowanie jak i skręt działa ;)

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest wszystko co potrzeba;) musisz sie nauczyc kodowania NCSexpertem.

 

Moze wystarczy sam LMA. Bo z 2LSMC i 2RSMC sie rozpędzilem... to sa moduły swiatel skretnych a nie wiem czy masz (jesli tak to tez przekoduj).

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Mam taki mały problem z poziomowaniem xenon. BMW e61 2007 prelci xenon dynamic skrętny. Lewa lampa poziomuje góra dół a prawa już nie. Dodam że obie lampy skręcają elegancko tylko w prawej brak poziomowania, może to być silniczkiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
Na dniach bede u kolegi ktory ma zdignozowac moduł AHL ten z niebieską wtyczka z tego co wyczytalem na zagranicznych forach czesto przepala sie w module dioda bav70 :D a i w inpie nie moge sie polączyc z ahl wywala mnie do glownego menu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach bede u kolegi ktory ma zdignozowac moduł AHL ten z niebieską wtyczka z tego co wyczytalem na zagranicznych forach czesto przepala sie w module dioda bav70 :D a i w inpie nie moge sie polączyc z ahl wywala mnie do glownego menu

 

Od tygodnia mam to samo ale moduł był na sprawdzeniu u elektronika i wszystko z nim w porządku sprawdzona sprawny a mimo wszystko nie mogę połączyć się z modułem z tym, że u mnie dioda mruga ;/ Czy wymiana modułu wiąże się z jakimś programowaniem ?? Bo najchętniej nabyłbym jakiś i podmienił upewnić się czy to na pewno moduł. Ewentualnie czy szukać jakieś konkretne numery modułu czy nie ma reguły ??

Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy (używany) moduł AHL trzeba przekodować pustym plikiem man. Dla pewności najlepiej przekodować LM oraz moduły AHL (smc) - dotyczy to reflektorów z modułami pod spodem. Jak jest w pierwszych modelach ro nie wiem... nie mialem styczności.


Co do problemów z AHL i brakiem połączenia z modułami SMC sprawdźcie wiązki i wtyczki przy lampach. Instalacja w E60 to jakaś masakra... kable i izolacja woła o pomstę do nieba.




Jrek, zrób kopię zapasową swojego LM i zakoduj pustym plikiem MAN. Być moze ktoś wyłączył te funkcję oraz meldowanie błędów. Sam tak jeździłem z rok czasu bo nie miałem czasu na naprawe. Po wyłączeniu wszystkiego nie działa poziomowanie, nie dziala skręt lamp oraz doswietlanie jesli mamy dynamic w lampach ;) No i ofkors brak błędów i pięknie świecącą zieloną diode :cool2:

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy (używany) moduł AHL trzeba przekodować pustym plikiem man. Dla pewności najlepiej przekodować LM oraz moduły AHL (smc) - dotyczy to reflektorów z modułami pod spodem. Jak jest w pierwszych modelach ro nie wiem... nie mialem styczności.


Co do problemów z AHL i brakiem połączenia z modułami SMC sprawdźcie wiązki i wtyczki przy lampach. Instalacja w E60 to jakaś masakra... kable i izolacja woła o pomstę do nieba.

 

Właśnie wiązki sprawdzone wszystko ok, moduł sam również był przez elektronika sprawdzany i też niby ok a dioda dalej mruga ;/ Mam E61 z 2005r więc reflektory z modułami pod spodem i modułem za schowkiem.

Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.