Skocz do zawartości

BMW E60 dzwiek tylko z przednich głosnikjów


Bartolomeo1974

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim systemem audio (posiadam system audio hifi + navi professional), a mianowicie działają mi tylko przednie głośniki pozostałe są "martwe" próba zmiany balance/fader nie przynosza rezultatu, przy maksymalnym przeniesieniu fadera na tył gdzieś w okolicach przodu dobiega cichutko muza w tle, gdzie mam szukac problemu? Sprawdzić wyjście z radia czy wychodzi sygnał na głośniki, wzmacniacz, czy głośniki. Auto jest nowym nabytkiem z niemiec E60 09.2005 530XD. Bardzo proszę o poradę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzieki za odpowiedź, przepraszam ze dopiero teraz odpisuje ale byłem na urlopie, w którym miejscu jest wzmacniacz, pod siedzeniami czy w innym miejscu?

Wyczytałem że w wersji hifi prof wzmaniacz przez filtr dolnoprzepustowy podaje tylko sygnał na suby 20cm pod fotelem, natomiast na głośniki podaje sygnał bezpośrednio radio? Jeśli rzeczywiście tak jest problem nie leży w wzmacniaczu / tylko w wzmaciaczu bo jak napisałem w pierwszym poście graja mi tylko przednie głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzieki za odpowiedź, przepraszam ze dopiero teraz odpisuje ale byłem na urlopie, w którym miejscu jest wzmacniacz, pod siedzeniami czy w innym miejscu?

Wyczytałem że w wersji hifi prof wzmaniacz przez filtr dolnoprzepustowy podaje tylko sygnał na suby 20cm pod fotelem, natomiast na głośniki podaje sygnał bezpośrednio radio? Jeśli rzeczywiście tak jest problem nie leży w wzmacniaczu / tylko w wzmaciaczu bo jak napisałem w pierwszym poście graja mi tylko przednie głośniki.

 

W HIFi, wzmacniacz znajdujący się w bagażniku po lewej stronie, napędza jedynie subwoofery pod fotelami. Podjerzewam, że masz uwaloną końcówkę mocy w radiu. Jak masz iste możesz zrobić test każdego z głośnika osobna. Jednakże weź multimetr wypnij kostkę z tyłu jednostki i zmierz rezystancję każdego głośnika, zobaczysz czy nie popaliło Ci głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Improssible, też już do tego doszedłem suby pod fotelami grają (tylko bass był bardzo stonowany), wypiołem kostke bo przy okazji wsadzałem moduł bluetooth i tylko na pianch 1,5(FR+,FR-) i 4,8 (FL+, FL-) z lewej strony kostki był sygnał, na pinach 2,6 i 3,7 cisza więc rzeczywiście chyba końcówka mocy uwalona. W Krakowie jest akurat firma która wymienia jednostkę CCC na miejscu 30minut wraz z kodowaniem więc będę się mósiał do nich udać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.