Skocz do zawartości

E60 525i 2003 - Rozrusznik sam kręci, nie odpala


Jachas

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)


Mam problem z odpaleniem auta - E60, 525i z gazem. Auto normalnie jeździło i odpalało bez większych problemów. Od wczoraj nie mogę go odpalić. Rozrusznik kręci bez problemu jednak jeśli już jakimś cudem odpali to momentalnie gaśnie, jeśli nie odpali to rozrusznik kręci sam bez trzymania kluczyka. W momencie przekręcenia kluczyka na zapłon jest jeszcze OK, jednak przy próbie odpalenia jakby się zawieszał i sam próbował odpalić :/ Niestety nie mogę znaleźć w internecie niczego podobnego. Auto nie pokazuje żadnych błędów na wyświetlaczu. Może ktoś z was ma jakiś pomysł jak się za to zabrać albo jaka może być tego przyczyna. Zanim oddam auto w ręce fachowca sam chciałbym chociaż zorientować się w temacie.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hej :)


Mam problem z odpaleniem auta - E60, 525i z gazem. Auto normalnie jeździło i odpalało bez większych problemów. Od wczoraj nie mogę go odpalić. Rozrusznik kręci bez problemu jednak jeśli już jakimś cudem odpali to momentalnie gaśnie, jeśli nie odpali to rozrusznik kręci sam bez trzymania kluczyka. W momencie przekręcenia kluczyka na zapłon jest jeszcze OK, jednak przy próbie odpalenia jakby się zawieszał i sam próbował odpalić :/ Niestety nie mogę znaleźć w internecie niczego podobnego. Auto nie pokazuje żadnych błędów na wyświetlaczu. Może ktoś z was ma jakiś pomysł jak się za to zabrać albo jaka może być tego przyczyna. Zanim oddam auto w ręce fachowca sam chciałbym chociaż zorientować się w temacie.

Pozdrawiam :)

 


Mam taki sam problem. Daj znać jeśli byś go rozwiązał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez diagnozy komputerem się nie obejdzie. Jeżeli jest podobnie jak w silnikach M57, rozrusznik kręci do momentu zapłonu, lub puszczenia pedału. Pozycja stacyjki nie ma znaczenia- tak to zostało zaprojektowane.

Tą opcję można zaprogramować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że sam kręci, to tzw. komfortowy rozruch. Kluczykime przekręcając dajesz tylko impuls, a dalej, jak kolega wyżej napisał, wyłączenie następuje po uruchomieniu silnika. Można tą funkcje wyłączyć w NCS. Po za tym odczyt błędów i parametrów z czujników podczas próby rozruchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.