Skocz do zawartości

E60 Spolszczenie menu w iDrive - instrukcja


tomiqu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłbyś opisać bardziej szczegółowo? :) miałbyś dane do nagrania na płytę? Chciałbym się odważyć i wgrać język polski.

(szukałem na forum wnikliwie lecz niczego nie znalazłem - jeśli jest już jakiś wpis który przeoczyłem to mógłbym prosić o linka?)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :) po prostu nie mam pewności co do pewnych szczegółów. To może podzielę się tym co udało mi się ustalić, a Was koledzy mogę prosić o wskazówki i podpowiedź? Nie chcę iść na gotowca - chcę dać coś od siebie ale nie wiem czy to poniżej jest poprawne :) interfejs mam, bo za pomocą ISTA kasowałem błędy po wymianie świec żarowych. ISTA i INPA działają mi na tym przewodzie (K+DCAN). Mamy poradnik prowadzący za rękę ale tylko do pewnego momentu xd

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=260787


Problem jest już na początku bo to jest opisane jako Spolszczenie MENU w BMW E61 NAVI PRO, ale ja mam E60 sedana i nie wiem czy to jest różnica, żeby nie uszkodzić.

Chciałbym zrobić wcześniej kopię bezpieczeństwa żeby w razie problemów móc przywrócić poprzedni stan. Ale nie mam też płyty z obecnym menu (angielski/niemiecki/francuski). Miałby ktoś? :) zaznaczyłem na czerwono moje wątpliwości...

Uwaga jest na samym początku taka:

To może nie działać poprawnie w przypadku CCC w wersjach 4X. Przed rozpoczęciem procedury należy sprawdzić za pomocą np. INPY wersję HW naszego CCC.


1. Odpalić program NCS-Expert

2. File

3. Load profil (ale jaki? Wyeksportowany wcześniej czy może np taki: SWLCD_G2_954_001_HW11-HW12_LEKTOR.ISO (rozmiar pliku 282 MB) – czy może to jest plik do nagrania na płytę?)


4. Expertmodus

5. Ok.

6. F1

7. F3

8. Wybieramy Model np.: (E60 E90 itp.)

9. Ok.

10. Wybieramy CAS

11. F2

12. Wybieramy model np.: (E60 itp)

13. OK.

14. Wpisać w górnym okienku pozycje $6UD

15. Add

Usunać istniejące języki np. $851 jezyk niemiecki $853- jezyk angielski. Ale tylko tyle? Może lepiej podmienić język francuski (tylko jaki jest kod tego języka?) żeby w razie co był oryginalny niemiecki w zapasie?

16. OK.

17. F6

18. F4 (Proces ECU)

19. Wybrać CAPPL

20. OK.

21. F3 Execiute Job

22. Podlaczyć prostownik lub uruchomić pojazd

23. Włożyć CD – ale do którego slotu( DVD? Zamiast płyty z nawigacją?

24. Wygasnie nawigacja uruchomi się ekran updatu Host załaduje do 100% ( może w miedzy czasie się resetowac po czym załaduje APPL do 100%

25. Urzadzenie będzie stalo na takim ekranie przez dłuższy czas po czym wygasnie i będzie czarny ekran przez 20 min (wszystko OK.)

26. Nastepnie uruchomi się ekran update po chwili plyta wysunie się i nawigacja wykona restart .

27. Zmienic jezyk na PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystko jak na tacy :)

Używałeś i kodowałeś kiedyś NCSExpert ?

Poszukaj na kompie pliku E60AT.000 on wyjaśni Ci wszystko, odnośnie języków i kodów wyposażenia.

Płyta do napędu dvd i podłącz auto pod dobry zasilacz, prostownik na czas programowania.


Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zacznę :)

854 – kod języka francuskiego :)

Mógłbym prosić o odpowiedzi na poniższe pytania, które utwierdzą mnie w przekonaniu?

1. Mogę usunąć tyko język francuski, a dograć polski czy muszę usunąć wszystkie lub dwa żeby zwolnić miejsce?

2. Na płytę nagrać ten plik SWLCD_G2_954_001_HW11-HW12_LEKTOR.ISO (rozmiar pliku 282 MB)? Czy to jest coś innego? Mógłbym prosić o sprawdzony plik? : ) bo nie mam pewności co do pochodzenia tego pliku : /

3. Nagrać na CD czy DVD czy to bez znaczenia?

4. Mógłbym prosić o dane na płytę oryginalnego wsadu na wypadek jakby mi coś nie tak poszło?

5. Sprawdzałem wersję oprogramowania i czy dobrze odczytuję, że wersja CCC to 6.1.0? Nie powinno być problemu z taką wersją firmware’u?


hmm.jpg

https://imgupload.pl/images/2021/04/17/hmm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Przeczytaj dokładnie opis w pliku który Ci podałem i zacznij myśleć.

Ad2. Za darmo nikt Ci nie udostępni pewnego polskiego menu z lektorem do mapy

Ad3. bez znaczenia

Ad4. Szukaj płyt do naprawy ccc professional, są dostępne na necie.

Ad5. Tak


Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nazwie pliku jest HW 11 - 12 to ja mam za niską i może się nie udać. Był wątek odnośnie aktualizacji jednak nikt nie udzielił tam odpowiedzi tylko odsyłał do wyszukiwarki... a nie mogę znaleźć instrukcji jak aktualizować CCC professional. Panie/Panowie, pomożecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie/Panowie, pomożecie?

 

Tak. Zapomnij o chomikowych obrazach. Nie ściągaj śmieci i nie wygrywaj bo zamiast zapłacić parę groszy za wgranie zapłacisz 800 za naprawę. Na razie poczytaj jak się profil przygotowuje do ncs-a bo nawet nie wiesz co do Ciebie piszą ludzie


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczynają się problemy, bo po wybraniu profilu i próbie edycji, gdy prosi mnie o hasło, to podaję repxet czy też bez hasła próbuje, jednak nie ukazuje mi się okno edycji takie jak powinno być:

https://imgupload.pl/images/2021/04/21/okno-edycji-NCS-Expert.png


Próbowałem również instalować i podmieniać pliki od Mistrza Mlodzik18, lecz to też nie pomaga. Męczę od 2 dni ale bez skutku.

https://chomikuj.pl/mlodzik1/_Dla+forumowicz*c3*b3w+BMW

Leciałem wg tego poradnika krok po kroku lecz nic:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=223979


Moja wersja NCS Experten Tools to v4.0.1.

Posiadam system Windows10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mimo upływu lat na rynku e60, temat spolszczenia i aktualizacji oprogramowania od czasu do czasu powraca. Jeśli ktoś ma problem z navi po próbie aktualizacji, pomocne materiały znajdują się tu:

https://chomikuj.pl/hook3/BMW/Aktualizacje+dla+BMW+CCC

Są tam oryginalne niezmodyfikowane wersje oprogramowania dla różnych HW BMW CCC iDrive.


W razie gdyby ktoś miał problem, po swoich doświadczeniach chętnie pomogę. U mnie znikła obsługa zmieniarki CD, radio "nie widziało" żadnych stacji, CCC wieszał się na logo. Udało mi się to wszystko rozwiązać. Spolszczone i działa poprawnie.

Nie pozwól, aby strach przed porażką powstrzymał Cię przed wejściem do gry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co po polsku wgrywac jak jest angielski co wy po angielsku nie umiecie rozmawiac przeciez tam sa mega proste zwroty w kazdej funkcji. Navi i tak nie ma sensu odpalac z i-drive lepiej mapy google z smartfona xd


Zawiechy radia brak stacji ? Warto sie w to bawic ryzykujac uwalenie jednostki ? Dla glupiego polskiego gdzie i tak nie bedzie nikt z tej starej navigacji korzystal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.