Skocz do zawartości

E 61 2007 demontaż tylnego oparcia


maximax

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie operacja z pozoru bardzo prosta,ale nie mogę dostać się do śrub środkowej podpory,żeby rozdzielić części oparcia.opis z tis nie załatwia sprawy,bo chyba nie ogarnia kombi,albo dotyczy przedlifta.czy trzeba rozbierać podłogę od strony bagażnika?jak zdemontować uchwyty mocowania bagażu za oparciem.nie chcę nic połamać.miało to zająć chwilę a tu taka porażka.może ktoś orientuje się czy jest różnica w oparciach kombi przed liftem i po.z góry dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/e61-520d-tou_200902/repair-manuals/52-seats-motorcycle-seat/52-26-rear-seat-through-loading-facility/DnPeWR4


Masz tu ładnie pokazane przecież :wink:


Nie opiszę Ci dokładnie bo robiłem na szybko i nie pamiętam czy czasem za dużo nie rozebralem ale poodkrecalem wszystko od oparcia i odchylikem tylna cześć podłogi bagażnika po położeniu oparcia i odkrecalem śrubki (i tu nie pamiętam czy to trzeba było robić). Następnie silowalem się z wysunieciem jednej części oparcia w bok.


Wszystko z montażem nowego zajęło mi jakieś 30 min


Tylko że ja robiłem na odwrót. Najpierw lewe oparcie a później prawe :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w ten sposób szarpałem się dzisiaj z tym oparciem ponad dwie godziny i nic .ani od lewej ,ani od prawej strony.jest za mało miejsca.oparcie dochodzi do nadkola i koniec,do przodu się bardzo mało wychyla bo trzyma ten środek.chyba zacznę rozkładać od bagażnika,tylko nie wiem jak zdemontować te uchwyty od podłogi,one z kolei trzymają tą szeroką listę za oparciem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W tych uchwytach wyjmujesz plastikowe maskownice. Są na dole uchwytu.

Pod nimi śrubki.

Ten kawałek podłogi musisz zdjąć.

Tapicerkę pod oparciem też.

Dostęp do śrub i tak jest kiepski ale już dasz radę.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc,problem rozwiązany.faktycznie nie spodziewałem się,że w uchwytach są te maskownice-zaślepki a pod nimi śruby.mimo wszystko i tak trzeba się trochę pogimnastykować,ale już jest ok. sytuacja opanowana.a jeszcze jedno pytanie czy przedliftowe tylne siedzenia pasują do polifta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.