Skocz do zawartości

Bmw e61 530d korekcje wtryskow


krisstow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie otóż ostatnio wyskoczył mi błądy tego typu:

http://ifotos.pl/zobacz/4511841B-_qwphxss.jpg

Z swiec żarowych to wiem ze padł sterownik ,który mam juz zamówiony a nastepne błędy z tegorocznego wyczytałem to jeden mówi o błędnej korekcje wtrysku drugi o zbyt częstym wypalaniu dof (pewnie z tego ze któryś wtrysk leje) No i lambda raczej tez z tego. Tyle ze blad 4B10 nie pojawia sie ciagle lecz sporadycznie raz moze na tydzień. Wiec zrobiłem

Test programem btool z korekcji wtryskow No i zobaczcie



Wydaje mi sie ze korekcje są dobre ? Wiec jest możliwość przy takich korekcjach ze wtrysk będzie lał?? Paliwo leje bo ultimate od momentu kupna samochodu. Jedynie co jeszcze mnie martwi lekko drżącą wskazówka na obrotomierzu



Auto zachowuje sie normalnie , odpala bez zarzutu, nie kopci, nie bierze oleju , przyspiesza tak jak nalezy, nie szarpie buda, nie czuć w środku zapachu ropy


Dziekuje za każda odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wtryskiwacz leje to nie powie Ci żaden interfejs diagnostyczny, tylko i wyłącznie stół probierczy.



No i DPF dy wypalenia ale najpierw ogarnięcie sondy... raczej padła. Możesz skasować błąd i próbować wypalić.. może ruszy :)

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dpf wypalam skasuje błędy i sam sie załączy. Nie mam problemu z wypaleniem tylko te błędy wiadome blokują go jak nie wykasuje. Wtryski miałem stole rok temu i dwa ma lały to wymieniłem co prawda na używki ale z wydrukami i miały być dobre, moze je szlag trafił nie wiem,ale nie odczuwam nic w aucie żadnych spadków trzęsienia buda bądź keszcze jakiś niepokojących rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moze być ,ze sie wiesza bo błąd z korekcji nie wyskakuje mi ciagle tylko co jakiś czas, wiec moze być tak ze właśnie co jakiś czas sie zawiesi i wywala błąd, leje paliwo Bp active niby te czyszczące , wiec moze go przeczyści i będzie chodził normalnie, a co do temp auta myśle ze te 85 stopni to chyba moze być co? Bo jeśli nie to rozgrzeje go do tych 88 i jeszcze raz spr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Właśnie moze być ,ze sie wiesza bo błąd z korekcji nie wyskakuje mi ciagle tylko co jakiś czas, wiec moze być tak ze właśnie co jakiś czas sie zawiesi i wywala błąd, leje paliwo Bp active niby te czyszczące , wiec moze go przeczyści i będzie chodził normalnie, a co do temp auta myśle ze te 85 stopni to chyba moze być co? Bo jeśli nie to rozgrzeje go do tych 88 i jeszcze raz spr

to co oni piszą o "czyszczących właściwościach paliwa" to czysty marketing, taki zacinający się wtrysk uratuje tylko wymiana końcówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz miałem je koedys na stole i 3 lały, ale wymieniłem na używki z wydrukami , to ten 4 wtrysk elasnie jest z używki a reszta ma sie dobrze, moze sie zacina a moze sprobowac wlać do paliwa z liquid Molly ten specyfik co czyści wtrysk i zobaczyć czy będzie poprawa?


Choć wtedy jak mi niby te 3 lały to auto tez mi normalnie chodziło nie czułem nic niepokojącego , teraz tak samo nie zakopcu nie trzepie buda i musiałbym dać je znów na stol do sprawdzenia żeby być pewnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też nic nadzwyczajnego sie nie działo.Tylko lekko falował na obrotach i dźwięk silnika nie był już taki miekki i cichy tylko bardziej dieslowo pracował.Dolej coś do baku i zrób z 1000km może sie poprawi.Ogólnie korekty bardzo ładne,ale korekty też nie wiele mówią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.