Skocz do zawartości

JAKI OLEJ DO BMW E39 3.0 D


zax25

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 10 lat później...

Przeczytałem kilka stron dyskusji i żadnej jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem, mętlik ma za to jeszcze większy.. :shock:


Moja 530d po chipie ma własnego Castrola 5w30, ale chcę zrobić płukankę, wymienić filtry i oleje, zastanawiam się czy nie wrócić do 0W30.


Do tej pory jeździłem Alfami, które zalewalem 10W60 z uwagi na luźniejszą konstrukcję i temperatury, jednak do 3.0D z E39 chce wlać możliwie odpowiedni olej.


Autem będę robił 4-6 k km na miesiąc, więc wymiany co 4/ miesięcy, w okolicy 15k km będą ok przy syntetyku (10w60 zmieniałem w busso co 7/8k km..)


Jakiej marki i jaką lepkość wybrać, bo przeczytałem 4 wątki i kilkadziesiąt stron dyskusji ale nic konkretnego nie było, wiele postów jest sprzed wielu lat i też mogą być nieaktualne.

Ktoś doradzi na bieżąco?


Filtry powietrza i oleju jakiej firmy najlepiej do BMW? Byle nie Filtron.. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=150596

180 stron o olejach.

Jeżeli nie masz dpf to lejesz każdy olej z normą LL01, jeżeli jest dpf to musi spełniać normę LL04. Markę oleju sobie wybierz, ale np. castrol ma złą opinię na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Filtry polecam hengst, co do oleju to do obu aut leję motula 5w40 x-cess, miałem w kopciuchu przygodę z millersem 5w30 ale wróciłem do motula.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek o olejach jest do niczego, zero konkretów, każdy poleca to co sam leje i potem kilka stron dywagacji. Jedne posty w nim propagują markę x, a potem kilka stron dalej stwierdzone jest, że ta marka x to szmelc... Tak samo miałem na forum Alfy, odsyłanie ludzi do takiego wątku nic nie daje, zero konkretów do danego silnika..


Dzięki za info o Motulu, też się na niego skuszę na pierwszy raz ze zmianą oleju!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek o olejach jest do niczego, zero konkretów, każdy poleca to co sam leje i potem kilka stron dywagacji. Jedne posty w nim propagują markę x, a potem kilka stron dalej stwierdzone jest, że ta marka x to szmelc... Tak samo miałem na forum Alfy, odsyłanie ludzi do takiego wątku nic nie daje, zero konkretów do danego silnika..


Dzięki za info o Motulu, też się na niego skuszę na pierwszy raz ze zmianą oleju!

Każdy silnik będzie inaczej znosił 5w30 czy 10w40. Jednemu będzie ten olej znikał drugiemu nie. Temat rzeka. Jeśli przeszkadza Ci ten wątek to najlepiej zalej taki jak lali w fabryce i po problemie kolego :)

A i dodam coś jeszcze. Po zalaniu silnika liquy moly 5w30 ( który wg mnie jest bardzo dobrym olejem ) ubywało go dużo więcej niż przykładowo na motulu 5w30 z kolei kolega miał na odwrót. Także pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.