Skocz do zawartości

e39 m54b22 - Przygasa przy włączaniu odbiorników i skręcaniu


dawid0711

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Postanowiłem jeszcze raz poprosic was o pomoc i sugestie. e39 m54b22. - pb/lpg ( od 300 km jeżdzę na benzynie aby wykluczyć gaz) - Na banzynie problem jest identyczny


Objawy:

---Silnik dławi się, nie trzyma obrotów jałowych przy schodzeniu z obrotów.

---Im większa liczba urządzeń jest włączona tym gorzej ( jak włączę wszystko to masakra, prawie gaśnie)

---Spada z obrotów do tego stopnia, że traci cisninie oleju

--- Nie trzyma obrotów przy manewrowaniu i skręcaniu kierownicą. ( gdy kierownice dam na maxa w prawo/lewo przygasa)

---Im cieplejszy tym gorzej

---Odpięcie przepływomierza poprawia sprawe ( da się jezdzić, ale nie załatwia tego w 100%. Róweniż bez niego potrafi zabujać solidnie).

---Na przepływce wywala cylinder i się telepie. Gdy odłącze przepływkę, nie wywala, ale czasem zabuja.

---Im silnik cieplejszy tym gorzej.


Co w ostatnim czasie wymieniane:

---Alternator BOSH - ładowanie 14.1, 14.3

---Dwie nowe sondy Lambda diagnostyczne przed katem


Sprawdzałem pasek i rolki bo myślałem, że cos blokuje pasek, ale wszystko śmiga... :/

Myślicie że słynne "lewe powietrze" może spowodować takie jajca, że nawet kierownicą strach kręcić?

P>S przy zegarach kiedys coś grzebał. ( niby stoją na kresce, ale mechanik mowi, że na kompie są 750).

Załączam video.


Przy kręceniu kierownicą: https://www.youtube.com/watch?v=VgsIhNmoDPg&feature=youtu.be

Na postoju: https://www.youtube.com/watch?v=AKA7WOshna4&feature=youtu.be


Z góry dziekuję wszystkim za pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.