Skocz do zawartości

Dziwne poranne odpalenie


mistrzos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,


e39 sedan 09.98 2.8 m52b28TU + gaz


piszę do was z pytaniem, mianowicie:


Przy pierwszym odpaleniu następnego dnia, moja beata dziwnie nabiera obrotów. Tzn. odpala tak jakby za pierwszym ruchem rozrusznika, aczkolwiek obroty wstają powoli. Postaram się dosłać filmik.

Ostatnio bmw stało 3 dni nieodpalane, wchodzę, z myślą, że będzie jakiś problem - a ona od razu, od strzała, na widok kluczyka bez zająknięcia i żadnym dziwnym wchodzeniem na jałowe obroty.


Domyślam się, że może to być coś z olejem - pytanie, co?

Przez 3 dni zdążył spłynąć ładnie, a nie nadąża przez całą noc? Co się może przytykać?


Dodam też, że musiałem podładować akumulator, bo mi padł po tych 3 dniach stania ( w sumie to dłużej, stała ponad tydzień, zrobione z 15 km ) i po naładowaniu do maxa tak ładnie odpaliła.

Wczoraj wieczorem wróciłem do domu po zrobieniu około 50 km, zostawiłem na noc prostownik, rano akumulator miał 100% - odpalam i tak jak zwykle - powolnie wchodziła na obroty.


Świece robione jakieś 12 kkm temu

Cewka jedna była wymieniana bo miała przebicie

Wypadał zapłon ale to przez problemy w/w


Czujnik wałka rozrządu na wydechu wymieniany jakieś pół roku temu na zamiennik bodajże FEBI - oczywiście nowy


Myślę, że zaczęło się to dziać chwilę po wymianie oleju z VALVOLINE 5W40 na VALVOLINE MAXLIFE 5W40 ( wyczytałem, że ma lepsze właściwości dla silnika z większym przebiegiem, u mnie jest 260k km )

Zastosowałem również płukankę

Odma była wymieniana razem z olejem bo zaczęła wydawać z siebie straszne dźwięki - FEBI wraz z wszystkimi rurkami

Co najlepsze, znów słychać te dźwięki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.