Skocz do zawartości

wymiana świateł przednich w e39


ZbojMadej

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, kupiłem właśnie E39 w Japonii i będę musiał zmienić w niej przednie światła. Auto nie ma xenonów. Chciałem was zapytać, jakie zamienniki polecacie, bawić się w nie, czy też szukać używanych ori? Zaznaczam, że na wrzuceniu xenonów mi nie zależy, nie ma ich w specyfikacji i niech tak zostanie. Dzięki za podpowiedzi. Podobnego tematu nie znalazłem na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Lepsza będzie regeneracja z zamontowaniem bixenon naprzykład na evox-r

https://hidretrofit.pl/sklep/hella-evox-r-2-0-bi-xenon/


Taka zabawa wyjdzie podobnie cenowo, albo taniej niż zamienniki, a nie wrzucasz badziewia wątpliwej jakości, tylko bardzo dobre projektory w oryginalne światła.


Możliwe, że H7 też w to wejdzie i będziesz miał w pełni legalnie, napisz do nich, zajmują się takimi podmianami i regeneracją kompleksowo.

Edytowane przez madseason
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza będzie regeneracja z zamontowaniem bixenon naprzykład na evox-r

https://hidretrofit.pl/sklep/hella-evox-r-2-0-bi-xenon/


Taka zabawa wyjdzie podobnie cenowo, albo taniej niż zamienniki, a nie wrzucasz badziewia wątpliwej jakości, tylko bardzo dobre projektory w oryginalne światła.


Możliwe, że H7 też w to wejdzie i będziesz miał w pełni legalnie, napisz do nich, zajmują się takimi podmianami i regeneracją kompleksowo.

 

rozumiem, że zajmują się podmianką tzw. anglików? Jak to w Japonii, kierownik po lewej, ale lampy RHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jedyne co masz inne to przesłony na projektorach z tego co się orinetuję. Jeśli wymienisz projektor w którym są przesłony to ostrzymujesz legalne lampy europejskie. Ale napisz do nich dowiesz się co i jak i czy na pewno ja dobrze rozumuję.


Bo z innych opcji masz zamienniki DEPO - czyli dramat, świecą słabiej niż oryginały, a do tego jakościowo odstają.

Używki - czyli lampy nastoletnie, które i tak nadają się do regeneracji, chyba, że nie przeszkadza Ci, ale w Twoim przypadku, kiedy masz lampy i musisz coś zrobić z nimi, żeby były legalne zrobić - moim zdaniem zrobić regenerację na podzespołach EU i mieć światła jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
BMW targane z Japonii z reguły mają kierownicę po lewej i pakiet na japonię, czyli światła UK, z tyłu rejestrację US i pewnie jeszcze kilka kwiatków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownica jest po ludzkiej stronie ;) to nie JDM, lampy tak jak w UK. Poza małymi tablicami reszta jest taka jak w wersji europejskiej. Madseason dzięki za podpowiedź, napiszę do nich. Pooglądałem trochę ofert i rzeczywiście najlepszą opcją się ori po regeneracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A zmieniać chcesz z jakiego powodu?Jeśli chodzi o zmianę tylko z powodu ruchu prawostronnego to wystarczy zdjąć zaślepki z góry reflektora i przesunąć blaszki i tyle.
Zakup BMW zarejstrowanego w RP to brak wyobrazni,lenistwo lub bezgraniczna naiwność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak przesuniesz blaszki to nie masz świateł EU, tylko nadal światła UK, z tym, że świecą poziomo - bez podniesienia linii światła na pobocze. Rozwiązanie dobre dla angoli jadących do Francji na tydzień wakacji, nie do jazdy na codzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Chce je zmienić dla świętego spokoju, a nie ciągać się po diagnostach i tłumaczyć Policji. Lampy wyglądają bardzo dobrze jak na swój wiek (przynajmniej że zdjęć). Generalnie nie lubię półśrodków i kombinowania. Auto jest za ładne i za fajne, żeby coś w nim spieprzyć ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.