Skocz do zawartości

E39 520 zawór dodatkowa pompa wody


Marek3003

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. W mojej jest cześć - zawór wody z dodatkowa pompa wody o numerze 64 11 8 374 994. Czegoś takiego nie można kupić no chyba ze w aso za 1600,- A obok na rysunku jest osobno zawór wody 64 12 8 374 995 do kupienia pełno zamienników i osobno pompka do zaworu 64 11 8 375 237 także bez problemu do kupienia. Teoretycznie do mojego ...994 jest jakiś zestaw naprawczy zaworu ale nie ma pompki. Mam błąd niedziałającej dodatkowej pompy. Kupiłem dwie na Allegro - gorszy szmelc od mojej. A pytanie czy można jakoś zamontować zawór i pompę https://allegro.pl/oferta/bmw-e39-e60-e61-e63-e65-e53-dodatkowa-pompka-wody-7775708637?reco_id=beb91811-c76f-11ea-b496-ecf4bbc5c9b0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951. https://allegro.pl/oferta/zawor-nagrzewnicy-febi-100705-9415030314 W miejsce zaworu z pompa ... 944. Obydwie wtyczki czyli do zaworu maja 3 piny i do pompki 2 piny - teoretycznie pasują,
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A Ty myślisz, że ludzie nie mają swojego życia tylko siedzą na forum, czekając na takie tematy jak twój?

Nie dałeś nawet innym szansy na odpowiedż i po kilku godzinach od założenia tematu lamentujesz, że nikt nie odpowiedział.

To nie FB, gdzie w kilka minut jest lawina, nic nie wnoszących komentarzy i masz mętlik w głowie jeszcze większy niż na początku.


Co do tematu to mieszasz dwie zasadnicze sprawy.

64 11 8 374 994 to jest zestaw elektrozaworów ogrzewania z ich pompką. Odpowiedzialne za ciepłe/zimne powietrze w kabinie.

Natomiast DODATKOWA POMPA wody jest zamontowana samodzielnie na chłodnicy.

Wymusza ona obieg płynu chłodzącego kiedy silnik nie jest uruchomiony (jest na zapłonie).


Teraz pytanie. Co padło u Ciebie?

Masz jakieś screeny z np. INPY? Jeżeli tak to wklej je tutaj.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie pamiętam jak dodatkowa pompka wody wygląda w e39, ale ta co linka z allegro dałeś to na 100% idzie pod webasto w e39 i e60 jako dodatkowa (wymieniałem u siebie i działa). Ale czy to jest to samo co bez webasto to nie wiem niestety.


Co do zaworów to e 39 regenerowałem uszczelki zestawem z allego i jakoś to działało, jak to pada to masz problem z temepraturą w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sorry. Ale czegoś nie rozumiem. Z tego go napisałeś to mam mieć ...944 zawór z pompką i drugą dodatkowa pompkę przy chłodnicy? Niestety nie mogę jej znaleźć. Z tego rysunku wydawało mi się ze jest zamiennie. https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/64_0676-zawor-pompy-wezy-wodnych/vBH56650 Edytowane przez Marek3003
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu z ogrzewaniem. 21 - zusatzwasserpumpe. Error fr: 216. Kurzschluss gegen Masse. Grzeje i chłodzi. Mam jeszcze drugi błąd - wentylatora klimatronika ale o tym wiem bo go wyciągnąłem. Dokładnie mam coś takiego zawór zintegrowany z pompką i nie wiem dlaczego nie można kupić takiej pompki? https://allegro.pl/oferta/pompa-wody-zawor-bmw-e38-e39-8374994-1147412135-9269732484
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...Z tego go napisałeś to mam mieć ...944 zawór z pompką i drugą dodatkowa pompkę przy chłodnicy? ...

Nie napisałem, że masz mieć.

Napisałem tylko różnicę między wklejonymi przez Ciebie dwoma linkami.

Ta pompka na chłodnicy występuje w M54 i pewnie też w M52 ale od 98 albo później.

U Ciebie jest zapewne właśnie zestaw EZ wraz z pompką - 64118374994. I ta pompka przy EZ robi dokładnie to samo co pompka w M54 zamontowana na chłodnicy, a dokładnie pod chłodnicą.


Potrzebujesz znaleźć samą pompkę, więc albo trzeba dostać się do EZ i spisać z niej numer i szukać zamienników, albo poszukać na podstawie info z netu.

Na schemacie, który wkleiłeś jest sama pompka, pozycja 2 - 64118375237.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam, może na coś trafie choć na razie bez skutku. Przeczytałem inny temat w którym ktoś opisuje, że pompka służy do wymuszania obiegu przy niskich obrotach silnika czyli zimą w mieście będzie cieplej i do Obslugi przycisku Rest i można bez niej jeździć. W w210 tez była podobna w obiegu ale ona przede wszystkim miała za zadanie po zgaszeniu silnika pompować dalej płyn by nie doprowadzić do przegrzania głowicy i uszczelki. Dzięki. I to kolejny dowód ze e39 należy kupować tylko po liftingu. Dostępność zamienników i wiele naprawionych błędów,
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Taki zestaw EZ występował również w v8, a to żaden dowód, że e39 tylko po lifcie jest warte zakupu.

Dodatkowe pompki wody to pięta achillesowa bmw, nie tylko 5er i nie tylko e39 przed liftem.

Ja u siebie wymieniałem taką pompkę już dwa razy.

Fakt jest faktem, że dostępność i cena są na lepszym poziomie.


Bez tej pompki auto przeżyje. Jeżeli nic nie znajdziesz to na twoim miejscu rozebrałbym tę pompkę i ją wyczyścił i pewnie odżyje.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.