Skocz do zawartości

Brak mocy szarpanie na wolnych E39 525i LPG 192km


Wiatr9923

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od jakiegoś czasu mam problem z moją E39 2.5 Gaz w Automacie, mianowicie stałe świeci się check inpa pokazuje wypadanie zapłonu 1 2 3 4 5 6 cylinder oraz błąd sondy lambda. Brakuje jej kompletnie mocy w ciepły dzień potrafi dojść do sytuacji gdzie jadąc pod górę 50km/h nie ma siły przyspieszyć obroty stoją w miejscu nawet redukcja biegu nic nie zmienia. Czasami przy mocniejszym dodaniu gazu w takim momencie silnik przełącza się tak jak by w tryb awaryjny. Tzn z gazu wskakuje na benzynę strzela z korektora i dąży do zatrzymania całkowity brak mocy samochód zwalnia toczy się 20km/h na jednym biegu trzyma około 4500 obrotów. Po zgaszeniu samochodu wyjęcia kluczyka ze stacyjki i odpaleniu spowrotem działa jak wcześniej I na benzynie i na gazie ta sama sytuacja.

Powody które odpadają:

-Przepływka wymieniana pół roku temu

-Brak nieszczelnosci w układzie dolotowym

-Katalizator drożny

-Odma drożna

-komplet filtrów razem z tymi od gazu wymieniony

-nowa instalacja od skrzyni było zwarcie na kablach i wywalało bezpiecznik od skrzyni.


Dziś zabieram się za sprawdzenie cewek Chociaż 3 były wymieniane przez poprzedniego właściciela więc wątpię aby 6 cewek siadło.


Dodatkowe informacje o E39

Rocznik 2001

Pzebieg 369 tys

Instalacja gazowa Diego G3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Kolego poradziłeś sobie? U mnie przy podobnych objawach okazało się że uszkodzona była odma, a konkretnie membrana wewnątrz, psikjij w jej stronę autostartem ;) wyrzuciłem to dziadostwo i zainstalowałem zbiornik oct i po problemie.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.