Skocz do zawartości

E39 525d brak świateł cofania


Zioombek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Problem polega na tym że nie włączają się świtała cofania. żarówki są sprawne, bezpieczniki wszystkie sprawdzone, dziś wymieniłem na nowy czujnik na skrzyni i nadal nic. Światło cofania nie zaświeca się po obu stronach, a przez komputer można włączyć tylko lewa lampę, do prawej nie dochodzi prąd. Na inpie wyskakuje błąd że nie ma światła cofania i tyle, gdzie znajdę moduł lcm? Dlaczego chociaż jedno światło się nie zapala po włączeniu wstecznego? Dużo rozbierania w poszukiwaniu uszkodzonego kabla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to nie wiem :)

Mimo wszystko zerknij tutaj. Pod warunkiem, że chodzi ci o sedana, bo tego nie napisałeś... Również rocznik często będzie mieć znaczenie więc zapisz chociaż w ustawieniach czym jeździsz to nie będziemy zgadywać następnym razem.


Ewentualnie kable w klapie choć mniej prawdopodobne. Pozostaje potem LCM. A nie masz błędów spalonej żarówki na zegarach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, tak chodzi o sedana, rocznik 2000, problematyczny marcowy, ni to polift, ni to przedlift ;) A błędy spalonej żarówki nie ma, 3 komunikaty, sprawdź światło cofania, stopu i sprawdz ogólnie lampy, czy coś takiego ;) ale żarówki są dobre i wszystko powinno śmigać.. Najbardziej mnie dziwi czemu ta jedna lampa cofania się nie zaświeca chociaż przez komputer można ją zaświecić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
... 3 komunikaty, sprawdź światło cofania, stopu i sprawdz ogólnie lampy, czy coś takiego ;) ale żarówki są dobre i wszystko powinno śmigać..

No, ale czytałeś to co podlinkowałem ? Miałem dokładnie takie komunikaty i żarówki tez były dobre, a problemem była upalona masa - wtyczka w prawej lampie, a przez kompa się zaświeca, bo pewnie masa się zamyka przez inny obwód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytałem, sprawdzałem i masa w kostce która idzie do żarówki wstecznego jest dobra, poza tym nie rozwiązywało by to problemu drugiego światła cofania, a raczej powód dlaczego nie świecą jest taki sam bo przestały świecić też razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powrót do tematu, mianowicie tak, czujnik na skrzyni jest nowy, wszystkie kable sprawdzone, problem leży "CHYBA" w module lcm3, ponieważ po załączeniu przez kompa światła cofania, światło się włącza, jest zasilanie, plus, masa, wszystko, a po wrzuceniu wstecznego zero reakcji i nie dochodzi +. Tak jakby po wrzuceniu wstecznego, nie wychodził sygnał z lcm.


Otworzyłem lcm i było coś z nim grzebane, mianowicie są przerwane w jednym miejscu te linie, było coś lutowane i ten mały niebieski tranzystor jest "luźny" i się rusza. Ale dodam tylko że oprócz braku świateł cofania wszystko jest w porządku, nie ma żadnych innych problemów ze światłami.


Czy ten lcm nadaje się do naprawy? Warto naprawiać? Czy używany i programować? Jestem w tym zielony..


Fotki modułu


https://ibb.co/Y4SdJzB


https://ibb.co/gvh2wpQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego jak masz luźne elementy to próbuj to polutować, nic nie tracisz. Jak nie pomoże możesz kupić nowy i przekodować, przyda się pasoft i ncs. Przy zakupie zwróć uwagę za zapisek mit manual LWR, lub ohne manuał LWR. Sprawdź jak jest na twoim.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.