Skocz do zawartości

525i duze spalanie


radek2615

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie taki problem mam i nie wiem jak to ogarnąć do końca. Mianowicie mam duże spalanie, gazu zechlalo mi z 30 litrów na 100 dosłownie, benzyny też ładnie skopciła z 15 na 80km jakoś tak.

Z 2 3 dni przed wyjazdem sprawdzałem sondy i do tego czy przepływka jest sprawna, na odpalonym odpiąłem i zaczęła bardzo falować aż wyrównały się obroty więc mówię jest ok. Wtyczkę wpiąłem i do domu. Za 2 3 dni gdzieś jechałem i się lekko zdziwiłem z tym spalaniem właśnie. Wina leży w tym że przepływka złapała błąd i dlatego pali jak smok??? :/

Dodam jeszcze że przed odłączeniem przepływki byłem na przeglądzie, ledwo wjechałem na diagnostykę to już syrena wyła ze za duża mieszanka spalania jest u mnie (wcześniej spalanie było w granicach 11 12 na 100)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź błędy, wklej je tutaj, nagraj korekty paliwowe po rozgrzaniu i na wolnych obrotach oraz tak samo masę powietrza, wyłącz do tego odbiorniki prądu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielxc717 - miernikiem badałem czy grzałki grzeją, na gorącym silniku pokazywały ponad 4 ohma. Ale sam już nie wiem czy dobre są czy nie. W każdym bądź razie dzisiaj grzebałem trochę no i 2 świece luźne były (był błąd wypadania zapłonu i jeszcze coś z tym związane)

Do tego błąd czujnika przepływki, i błędy od sond.

Cały dolot, gumy ściągnąłem do przepustnicy sprawdzić czy są jakieś dziury ale wszystko wyglądało wporzadku.

W każdym bądź razie jutro zaleje gazu przejade 100 km i zobaczę ile zechla ale w każdym bądź razie widzę że jest już lepiej bo check nie zapalił się a z 20 km jechałem, ostatnio po kilometrze zaraz zapalił się.

Błędy zaraz filmiki wrzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film z wykresami jutro wrzucę albo na dniach bo z tel za bardzo nie chce się wrzucic w neta.

A co do powietrza na luzie przed adaptacjami pokazywalo 45 kg a po kasacji wszystko do normy wróciło ~14kg pokazywalo.

Sondy przed jak i za wygladaly że pracują dobrze, tyle że nie były rozgrzane więc ciekawe jak po rozgrzaniu wykresy pokazują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawna grzałka nie oznacza, że sama sonda jest też ok, trzeba obejrzeć jak pracują po rozgrzaniu. Te błędy sond to zapewne zły skład mieszanki spowodowany lewym powietrzem, dolot to nie tylko gumy w okolicy przepustnicy ale też i przewody odmy oraz pokrywa zaworów.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.