Skocz do zawartości

Bmw 525d e39 2002r brak mocy.


Mati750il

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od niedawna jestem posiadaczem bmw e39 2.5d z 2002r w sedanie. Od dwóch dni bmw ma problemy z przyspieszaniem,odczuwalny spadek mocy,trzeba bardzo wysoko kręcić żeby jakos w miarę jechała. Dodatkowo nie wiem czy to może mieć połączenie ponieważ nie znam się na mechanice ale odkad odczuwam spadek mocy bmw zaczęło dziwnie tak jakby buczeć lecz nie spod maski a jakby po środku. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc i z góry przepraszam jeśli dobrze nie sprecyzowałem problemu ale ciężko mi to opisać maja małe pojęcie o mechanice. Bmw ogólnie ma mapę na 194km i 430nm jeśli to ma znaczenie. Pozdrawiam dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
... zaczęło dziwnie tak jakby buczeć lecz nie spod maski a jakby po środku...

Pośrodku ? Pod fotelem kierowcy ? Czy może chodzi bardziej o skrzynię ? Może brzęczy wydech ? Zależy ten odgłos od obrotów ? Patrzyłeś czy jakaś rura z dolotu nie spadła ? Dymi auto ?


Trochę mało informacji co tam się u Ciebie dzieje. Masz komputer + kabel + INPA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zaczęło dziwnie tak jakby buczeć lecz nie spod maski a jakby po środku...

Pośrodku ? Pod fotelem kierowcy ? Czy może chodzi bardziej o skrzynię ? Może brzęczy wydech ? Zależy ten odgłos od obrotów ? Patrzyłeś czy jakaś rura z dolotu nie spadła ? Dymi auto ?


Trochę mało informacji co tam się u Ciebie dzieje. Masz komputer + kabel + INPA ?

 

Bardziej dźwięk wydobywa się z strony kierowcy i na luzie jest okej kiedy schodzi na obroty zaczyna wydobywać się ten dziwny dźwięk. Nie mam niestety..jutro planuje jechać do kogoś żeby mi podpial. Auto nie dymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może pompa progowa kończy swój żywot i wyje, jest właśnie na wysokości fotela kierowcy. Otwórz drzwi i nasłuchuj, na komputerze sprawdź ciśnienie na pompie progowej, powinno być cały czas w okolicy 4 bar (pod obciążeniem też).

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pompa progowa kończy swój żywot i wyje, jest właśnie na wysokości fotela kierowcy. Otwórz drzwi i nasłuchuj, na komputerze sprawdź ciśnienie na pompie progowej, powinno być cały czas w okolicy 4 bar (pod obciążeniem też).

Jeśli filtr progowy już jest na wykończeniu to będzie buczeć tylko przy wchodzeniu na obroty czy cały czas po odpaleniu silnika? Bo na biegu jałowym jest cisza dopeiro przy wchodzeniu na obroty okropnie buczy w kabinie na zewnątrz tego nie słychać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W progu jest pompa, filtr paliwa jest w komorze silnika obok lewego filtra kabinowego.

 

okropnie buczy w kabinie na zewnątrz tego nie słychać...

Na postoju również ? Tak w ogóle to automat czy manual ? Dziwne, że na zewnątrz nie słychać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W progu jest pompa, filtr paliwa jest w komorze silnika obok lewego filtra kabinowego.

 

okropnie buczy w kabinie na zewnątrz tego nie słychać...

Na postoju również ? Tak w ogóle to automat czy manual ? Dziwne, że na zewnątrz nie słychać :(

Na postoju jest cisza,manual. Poprzedni wlasciel mówił ze wymienił wężyk od podciśnienia przy turbo i moc wróciła ale skąd to buczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może pompa progowa kończy swój żywot i wyje, jest właśnie na wysokości fotela kierowcy. Otwórz drzwi i nasłuchuj, na komputerze sprawdź ciśnienie na pompie progowej, powinno być cały czas w okolicy 4 bar (pod obciążeniem też).

Jeśli filtr progowy już jest na wykończeniu to będzie buczeć tylko przy wchodzeniu na obroty czy cały czas po odpaleniu silnika? Bo na biegu jałowym jest cisza dopeiro przy wchodzeniu na obroty okropnie buczy w kabinie na zewnątrz tego nie słychać...

Może odzywać się pod obciążeniem, choć z reguły od razu ją słychać, odczyt wartości wiele powie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.