Skocz do zawartości

M57 e39 2003r. Wibracje silnika-korekty wtryskiwaczy .


saddamuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam towarzystwo.

Biorę się za kolejny problem mianowicie wibracje silnika gdy jest zimy na ciepłym troszkę mniej.

Mianowicie gdy odpalę samochód rano to dopóki nie złapie tych 60-70 stopni to troszkę rzuca-szarpie.

Na tempomacie poniżej 2 tysięcy też zaczyna szarpać - nie działa to płynnie.

Ostatnio wlałem do paku na 10-15 litrów ---> pół litr LM do czyszczenia wtryskiwaczy w sumie nic nie pomogło.

Staram się dolewać 100ml oleju 2T na 30 litrów ropy w celu lepszego smarowania układu CR.

wibracji nie powodują poduszki skrzyni biegów oraz silnika --- wszystkie nowe Corteco.

wibracji nie powoduje koło pasowe --- przez jakiś czasy było nowe COrteco ale się rozleciało teraz lecę na starym.

Wymieniłem także wtyczkę na czujniku listwy CR. Też to nic nie dało.

Mam takie wrażenie że strasznie skaczą te korekty chyba że mam źle skonfigurowany port COM ale nie wydaje mi się.

Jakieś dobre rady wskazówki oprócz wtrysków na stół i zrobienia testów przelewowych bo to wiem i zajmę się tym w następny weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wtyczki wtryskiwaczy, może trzeba przeczyścić styki.

http://www.directtraffic.pl/tl_files/clickad/zaufali_nam_small/bmw.pnghttp://kernest.fm.interia.pl/strzalka_w_lewo.gif. Zobacz link ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

http://www.youtube.com/user/RadekFiliks/videos?flow=grid&view=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Pokaż korekcje na całkiem zimnym, później podczas delikatnej jazdy, ale prawdopodobnie 2 cylinder jest przyczyną.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jest na pierwszym fimie to jest prawie zimny silnik . Drugi wtrysk to akurat jest po porządnej regeneracji .

W sobotę przy okazji wymiany filtrów i oleju robię płukankę LM Diesel Splung w oddzielnym układzie z pominięciem baku, cudów się nie spodziewam ale na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
40-50 stopni to nie prawie zimny silnik, chodzi o wartości zaraz po odpaleniu po nocy. Co do porządnej regeneracji to można książkę napisać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.