Skocz do zawartości

e39 530d niedziała centralny z kluczyka


mardok1980

Rekomendowane odpowiedzi

witam tak jak w temacie od jakiegos czasu przestały mi działac przyciski w kluczyku,raz działały a raz nie a teraz juz wogóle niedziałają,wiem że może to byc wina akumulatorka ale jeden gosc sprawdzał kluczyk i mówił ze sygnał daje.Przyciskiem od ryglowania tym w środku auta otwiera sie i zamyka bez problemu i teraz nasuwa sie pytanie czy może byc inna przyczyna niż ten akumulatorek w kluczyku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak się rozprogramuje kluczyk to też nie działa. Drugi działa ?

 

...przyciski w kluczyku,raz działały a raz nie a teraz juz wogóle niedziałają...

Przestawał działać z dalszych odległości czy czujesz, że przyciski mechanicznie są jakieś rozklekotane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może być problem z anteną w aucie, ale tutaj nie pomogę. Jeśli kombi to chyba gdzieś w tylnej klapie, ale ja i tak bym zaczął od baterii. Jeśli kluczyk diament to weź rozetnij ten drugi skoro i tak nie działa i zmierz napięcie. Zakup od razu dwie bateryjki LIR2025 - pasują idealnie. Mój kluczyk niestety nie nadawał się do sklejenia, ale kupiłem obudowę/surówkę i po wymianie bateryjki działa jak zły :D Oryginalna bateria miała niecałe 2V więc nie miał prawy działać. Niestety dorobienie wzoru trochę kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być problem z anteną w aucie, ale tutaj nie pomogę. Jeśli kombi to chyba gdzieś w tylnej klapie, ale ja i tak bym zaczął od baterii. Jeśli kluczyk diament to weź rozetnij ten drugi skoro i tak nie działa i zmierz napięcie. Zakup od razu dwie bateryjki LIR2025 - pasują idealnie. Mój kluczyk niestety nie nadawał się do sklejenia, ale kupiłem obudowę/surówkę i po wymianie bateryjki działa jak zły :D Oryginalna bateria miała niecałe 2V więc nie miał prawy działać. Niestety dorobienie wzoru trochę kosztuje.

a jakies namiary gdzie to kupic taką baterie{akumulatorek) trzeba go lutowac? i o jakie dorabianie wzorku chodzi? mój to sedan i w tylnej szybbie mam, te antenke czy czujnik Ale sorry ze nie za bardzo wiem o co kaman ale ja w tych tematach zielony jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

:duh:

No dobra...

Bateryjkę kupujesz na Allegro. Wpisz LIR2025 E39, taka żółta. Tak trzeba lutować, ale nóżki pasują, ale najpierw zobacz jak wygląda ta w kluczyku.

 

...i o jakie dorabianie wzorku chodzi?...

Kopia klucza w sensie u gościa co dorabia klucze. Musiałem kupić całą obudowę kluczyka i trzeba go dorobić, żeby można było w stacyjce przekręcić. Zapłaciłem 60zł, pewnie można taniej. Grunt, że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:duh:

No dobra...

Bateryjkę kupujesz na Allegro. Wpisz LIR2025 E39, taka żółta. Tak trzeba lutować, ale nóżki pasują, ale najpierw zobacz jak wygląda ta w kluczyku.

 

...i o jakie dorabianie wzorku chodzi?...

Kopia klucza w sensie u gościa co dorabia klucze. Musiałem kupić całą obudowę kluczyka i trzeba go dorobić, żeby można było w stacyjce przekręcić. Zapłaciłem 60zł, pewnie można taniej. Grunt, że działa.

Mam dwa kluczyki plus ten plastikowy to jeszcze jeden mam dorabiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chcąc wymienić baterię musisz rozciąć kluczyk. Wyciągasz z wnętrza elektronikę, wylutowujesz starą baterię i wlutowujesz nową. Jeśli uda Ci się skleić kluczyk z powrotem to zakończyłeś operację sukcesem. Mnie się to nie udało i musiałem kupić nową obudowę z surowym grotem, dorobić grot, przełożyć elektronikę, a stary kluczyk bez elektroniki poszedł w kubeł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.