Skocz do zawartości

Ocierające nadkole - zawieszenie tył, felgi 18, opony 235


lukaswalker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem (czasami) z ocierającym nadkolem z tyłu od strony kierowcy (i chyba tylko z tej strony).

Póki co dochodzi do takiej sytuacji sporadycznie przy większych prędkościach i większych majtnięciach.


Sprawdzałem amortyzatory na stacji diagnostycznej - wyniki są ok.


Beemka stoi na 18" (przód 225/45, tył 235/45). Ogólnie wolałbym ją na 17" ale już taką kupiłem i tak póki co zostanie. Czy takie rozmiary opon są ok na 18"? Czy można założyć bardziej optymalne? Bo ogólnie tył mam do wymiany już (komfort, przyśpieszenie). Niestety nie znam rozmiaru felg - jeszcze nie miałem okazji zdejmować (może ktoś po zdjęciach będzie wiedział)


Jak stoi na prostym podłożu to wydaję się, że nie ma tragedii między oponą a nadkolem. Jednak czasami na mniej równym terenie (oczywiście miejskim) opada bardziej jedna lub druga strona, że między nadkole a oponę można jednego palca włożyć a obciążenia brak.


Czy winowajcą mogą być sprężyny czy coś innego? Gdzie mogę szukać rozwiązania problemu? Po weekendzie jadę w trasę i będę wracał z obciążeniem więc mam drobne obawy.


Poniżej zdjęcia jak to wygląda normalnie bez obciążenia. Mierzyłem wysokość miarką i wychodzi, że wysokość nadkola od podłoża wynosi mniej więcej 66cm (faktycznie ty od strony kierowcy wypadł raz 0,5cm mniej)


Przy okazji jako mały off top - jak mam włączoną klimę to słychać jakiś wentylator podczas przyśpieszania szczególnie tak do 2.5tys obrotów bo potem chyba bardziej silnik słychać :mrgreen: :mrgreen:


46oHRywnxZd1bBWUSEd-_a1E_5akbFaKGhxIDmvIv8di_o9v0Ja33ncNHou0T9oDOTH2m0kAvMS5xg=w720-h689-rw


oYQejwbe3OiPgFTsAtTlLLrvtY4TmHa5osBYIC11jF-GYSP1shee0MUYE5zOrfZCHVyVnxjiohP-cbuLf-yC=w720-h689-rw

Edytowane przez lukaswalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna jest jeszcze kwestia takiego parametru jak ET(odsadzenie) felgi oraz jej szerokość, bo też przerabiałem to u Siebie po zmianie z 17" na 18" z E38.Musiałem zastosować dystans zmieniający średnicę piasty i koło zbytnio odeszło na zewnątrz. Opony 235/40/18 i przycieranie na dziurach lub większym obciążeniu. Robiona geometria,zbieżność i nic. Zmieniłem amorki,lekka poprawa była jednak na dziurach raz na jakiś czas przycierało nadal. Poszedłem na ostro i wsadziłem "seryjne" sprężyny zamiast Mtechnikowych, duupa poszła w górę i brak jakichkolwiek problemów.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka powinna być fabrycznie wysokość nadkola od ziemii? Czy ktoś się orientuję? Czy mogę ew. na tył wrzucić takie same opony jak są z przodu czy 235/40/18? a może 245/40/18? (przód jest 225/45/18)

Tylne opony nie mają już bieżnika praktycznie więc są do wymiany. Która opcja była by lepsza wg. Was? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a jaka powinna być fabrycznie wysokość nadkola od ziemii? Czy ktoś się orientuję? Czy mogę ew. na tył wrzucić takie same opony jak są z przodu czy 235/40/18? a może 245/40/18? (przód jest 225/45/18)

Tylne opony nie mają już bieżnika praktycznie więc są do wymiany. Która opcja była by lepsza wg. Was? :)

Puki nie podasz et i szerokości felg to nie da się odpowiedzieć na takie pytanie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.