Skocz do zawartości

Wentylator klimatyzacji popsuty, jaki kupić?


Bestek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam BMW E39 525i z 2001r, klimatyzacja działa normalnie ale wentylator się nie załącza, chyba jest popsuty.

Czy ktoś miał przypadek ze bezpiecznik był przepalony? Gdzie się on znajduje? Jeśli wentylator się popsuł to co robić, kupować nowy np Polcar czy oryginalny uzywany? A może regeneracja starego? Boje się ze kupię używkę i zaraz tez się popsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak jak i ten :lol:

Najpierw trzeba zdiagnozować co się dzieje, czy są błędy wentylatora, czy uruchamia się z programu, czy jest napięcie na wtyczce, czy sam silnik wentylatora jest sprawny itp., dopiero po tym można coś wymieniać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak jak i ten :lol:

Najpierw trzeba zdiagnozować co się dzieje, czy są błędy wentylatora, czy uruchamia się z programu, czy jest napięcie na wtyczce, czy sam silnik wentylatora jest sprawny itp., dopiero po tym można coś wymieniać.

 

Błąd wentylatora jest i z inpy nie startuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa miesiące temu miałem to samo wentyl nie działał w inpie błąd nr 125 jak dobrze pamiętam. Zanim zaczniesz coś kupować to sprawdź napięcie na wtyczce powinno być cały czas jeśli nie ma to możesz mieć uwalony bezpiecznik znajduje się za schowkiem po stronie pasażera taki duży zdaje się 40A. Trochę ciężko się tam dostać. U mnie po wymianie problem całkowicie ustąpił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.