Skocz do zawartości

Czujnik Położenia wałka rozrzadu m52b20 e39


servis33505

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Kupilem jakis czas bmw e39 z silnikiem 2.0 benzyna z gazem, po jakims czasie uzytkowania jadac dosyc agresywnie samochód nagle zaczął dziwnie sie zachowywać tak jak by nie równo pracował gdy nagle dodam gazu w podłogę coś typu gubienie jednego z cylindrów, gdy stopniowo powoli dodaje gazu nic sie nie dzieje lecz gdy nagle dam duzo gazu to zaczyna nie róno sie wkrecać na obroty dodam iż dzieje sie to na ciepłym silniku gdyż zaraz po odpaleniu gdy jest zminy wszystko jest ok dopiero po rozgrzaniu. Samochód podpiąłem pod komputer wyszło czujnik położenia wałka lecz czytałem rozne opinie wynikajace z tym czujnikiem niektórzy twierdza ze pokazuje co innego niż w rzeczywistosci mianowicie czujnik polozenia walka pokazuje a moze byc polozenia wału itp. Sprawdziłem ciśnienie na cylindrach dla pewnosci wychodzi około 13 bar na wszystkich ze wzgledu na koszt oryginalnego czujnika chciałbym dowiedzieć sie czy mieliscie cos podobnego z zamiennikiem zastanawiam sie po podobno bmw nie chce na tym pracowac nr oryginalnego czujnika w moim przypadku to 1703221 VDO Siemens. Czy ma ktos moze pomysł na rowiązanie tego problemu lub mial podobny przypadek ? Z góry dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniane czujniki wałka jak i wału najczęściej właśnie świrują po złapaniu temperatury, więc jeśli na zimnym jest OK a po rozgrzaniu cyrki się dzieją to połowa sukcesu w diagnozie. Czy po zagrzaniu silnika jak zaczyna coś szwankować to masz problemy z odpalaniem(długie kręcenie nim zaskoczy) i braki mocy?? Następna sprawa to jakim kompem/programem sprawdzałeś błędy :?: Bo jeśli INPA to śmiem powiedzieć,że to pewna diagnoza na 99% :wink: nie zdarzyło się mi jeszcze aby pomyliła czujniki, co do innych komputerów to bywa różnie. W kwestii OE czujników wału i wałka jak najbardziej zalecane, wszelkie zamienniki to loteria, jednym działają innym nie
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chodzi o to, że srefli delphi przy kodzie błędu czujnika położenia wału tłumaczy jako czujnik położenia wałka rozrządu albo/i na odwrót..pokaż ten błąd.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zakupiłem zamiennik i auto na zimnym też się zaczął tak zachowywać oczywiście oddałem na reklamację więc Jestem prawie pewien że to czujnik położenia walka na Starym chodził ok do puki się nie zagrzal po zagrzaniu chodził fatalnie tak jak by jeden cylinder gubil A na Nowym zamienniku czy ciepły czy zimny chodził fatalnie, co do pytania czy ciężko odpala nie nie odpala ciężko lecz nie wkreca się na obroty tak jak powinien po zagrzaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.