Skocz do zawartości

Pierwsze odpalenie po latach


Rocky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,



Mam możliwość kupienia e39 po okazyjnej cenie. Auto jest z silnikiem 2,5 z 2002 roku. Minus jest taki że auto ma wybebeszonych elektronikę, powykręcane świece i cewki. No i stało pod drzewem przez 6 lat. Właściciel mówi że w aucie był problem z obrotami tzn samochód odpalał odrazu na 5k obrotów. Ale że nie umiał naprawić to dał sobie spokój i wyjechał za granice. Zastanawiam się jak przygotować się do odpalenia tego samochodu? (zakładając że skompletuje brakujące części). Proszę o poradę/sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyjetymi swiecami pod chmurką? Marnie to wygląda. Zakup bezsensu i studnia bez dna. Już nie o sam silnik ale wszystko będzie prawie do wymiany. Takie auto nie opłaca się kupować za 3k.


Jak chcesz odpalić to musisz całą elektronikę skompletować, zalać silnik naftą, kręcić wałem po dobie i znowu zalać. Trzeba zalać później świeży olej, filtr i dopiero próbować na nowym układzie zapłonowym go kręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyjetymi swiecami pod chmurką? Marnie to wygląda. Zakup bezsensu i studnia bez dna. Już nie o sam silnik ale wszystko będzie prawie do wymiany. Takie auto nie opłaca się kupować za 3k.


Jak chcesz odpalić to musisz całą elektronikę skompletować, zalać silnik naftą, kręcić wałem po dobie i znowu zalać. Trzeba zalać później świeży olej, filtr i dopiero próbować na nowym układzie zapłonowym go kręcić

 

Tak. Świece wyjęte ale maska była zamknięta (podobno). Ogólnie auto kompletnie, ale pocięta wiązka i brak sterownika. Samochód ma bardzo ładne wnętrze: biały welur i szyberdach i cena 2,5k. Czy rdzawy nalot na cylindrach oznacza że silnik trup? Czy wtedy też mogę kombinować z naftą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak to bierzesz to silnik od razu na stół operacyjny, przy okazji nowe pierścienie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzimy zdjec ani nic ale jesli nie jestes mechanikiem co od podstaw sam zrobi to nie pchaj sie bo koszta przerosną zakup sprawnego, nawet za 2500zł.


ładny biały welur? wnetrza chodza na olx po 1000zł do wyboru do koloru a welury po 500zl

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak chcesz w ramach hobby się pobawić to czemu nie. Ale jak na poważnie to silnik do remontu jak kolega wyżej pisze, albo do wymiany na coś innego.

Hobbystycznie to możesz lać naftę, wiążkę skompletować z kompem itp, sprawdzić czy ruszy. Sam kiedyś zabrałem się za motocykl po kilkuletnim garażowaniu i poszło całkiem nieźle, ale po garażu to największym problemem był gaźnik, no i tylko jeden tłok do rozruszania. W e39 kiedyś walczyłęm z jednym kuźnym kablem przez 2 tygodnie, nawek ktoś z forum mi wiązkę pożyczał, i z multimetrem kilka nocy przy wiążce i samochodzie spędziłem, żeby to rozgryźć. Tutaj masz otwarty silnik, kondesację i pewnie rdzę i wodę w oleju. Paliwa też musisz się pozbyć po takim czasie leżakowania.


Policz sobie ile Ci wyjdzie za wymianę silnika, ukłąd hamulcowy, wymianę opon, gum w zawiszeniu, rozruszanie i nasmarowanie wieloklinów i kto wie co jeszcze. Zobacz spód fury, ile ruda już zjadła, czy w ogóle jest sens to ruszać. No i czy masz gdzie to robić i skąd brać części, bo oddawać do mechanika się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletowanie tapicerki gdzieś ze szrotów nie bardzo mi leży bo chciałbym aby wszystko było zgodne z vinem. Blacha wyglada całkiem dobrze, jest tylko lekki nalot rudej na tylnych błotnikach i purchle na klapie stylu. Wiec dramatu nie ma. Zadbane e39 zaczynają się od ok 30k zł. Wiec nawet jak naprawa tego co mam wyjdzie mnie 10k to będę miał dobre auto które znam od podszewki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zaczynają od 30k a kończą na? Chyba trochę Cię poniosło :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Kompletowanie tapicerki gdzieś ze szrotów nie bardzo mi leży bo chciałbym aby wszystko było zgodne z vinem. Blacha wyglada całkiem dobrze, jest tylko lekki nalot rudej na tylnych błotnikach i purchle na klapie stylu. Wiec dramatu nie ma. Zadbane e39 zaczynają się od ok 30k zł. Wiec nawet jak naprawa tego co mam wyjdzie mnie 10k to będę miał dobre auto które znam od podszewki.

Zobacz na mobilach ile stoi normalne e39, za 30 tys. to już niezła kosa :D

Licz więcej niż 10k poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozruszac rozruszasz ten silnik. Ale pamiętaj że aby to zrobić jak należy trzeba rozebrać jak jest już rdza. Co innego jak by były świece. Co z tego ze maską zamknięta. Zobacz jaki masz syf na silniku. Ten sam syf będzie w nim. Każda wilgoć, kurz, większe drobinki weszły do silnika


Jak skompletujesz cały układ kompa itd za co zapłacisz z 1.5-2k to takie minimum. Bo bez sensu kupować używany układ zapłonowy. Nie tedy droga jeśli jesteś na to zdecydowany.


30k zaczynają się ceny? Chyba 10 lat temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.