Skocz do zawartości

[E39] M52B28 gaśnie po odpaleniu


Jedwabnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Napisze od razu o co chodzi, mianowicie wczoraj normalnie

bmw zrobilo jakies 100 km w ciagu dnia i nie bylo z nią żadnych problemow czy zimna czy ciepla

dziś wsiadam do niej odpalam, cofam i nagle zgasła, no to próbuje jeszcze raz, to samo i to samo,

po dodaniu gazu w miare trzyma obroty, ale strasznie dymi i smierdzi paliwem, jak puszcze to

wyglada to tak jakby na jakiś gar nie paliła. Chwile ją przetrzymałem przeszła na LPG i jakby troche

bylo lepiej w miare trzymala te obroty ale też jakies falowania byly i chciala zgasnąć, a po dodaniu

gazu na lpg tak jakby sie dławiła. Jak ją przetrzymalem tak na 3 tysiach przez chwile i puscilem

to z silnika był dźwięk jakby z turbiny (w sensie, że po puszczeniu gazu w turbine slychac taki

charakterystyczny dźwięk) nie wiem czy to ma zwiazek ale nigdy tak nie było, wyczytałem, że to

może być przepływomierz, silnieczek krokowy a nawet separator oleju. Stąd pytanie do was, jak

sądzicie co mogło jej się stać, gdy nigdy nie było takich problemow a obroty nawet o 50/100 obrotow

nie falowaly i zawsze trzymała równo czy to na gazie czy na lpg, dodam ze nigdy nie byla skatowana do

'odciny' ale czasem wiadomo do tych 4/5 sie przytrzymalo no ale to raczej normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Komputer, inpa i błędy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy w inpie uruchomic diagnoze błędów czy trzeba w jakiś sposób kontrolować te dane które są live na odpalonym silniku? W sensie nie wiem jakies dane przepusticy?

Jak umiesz - kontroluj.


Na początek błędy w sterowniku silnika będą bardzo pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.