Skocz do zawartości

E39 Samopoziomowanie światel


mariusz01621

Rekomendowane odpowiedzi

Zapal światła wieczorem stojąc przodem przed jakaś ścianą. Spróbuj pokręcić np regulatorem góra-dół. Jak nie będzie reakcji (linia światłocienia nie będzie schodzić w dół lub iść w górę) to masz winowajcę - połamane regulatory w lampach. Ewentualnie prościej - otwórz maskę, złap za np żarówkę/żarnik od świateł mijania i poruszaj lekko góra-dół. Jeśli dość luźno to lata to regulatory połamane. Jak regulatory są ok to ruch góra-dół powinien być niezbyt wielki i raczej sprężysty.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi - sprawdziłem regulatory są ok. Na SKP gość powiedział że wysokość jest dobra. Natomiast zasięg świecenia - tragedia. Żarówki H7 mam Hella - nietanie. Wygląda na to, że odbłyśniki mam wypalone lub soczewkę... :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zrób odbłyśniki. Ja robiłem niedawno u kolegi Reflektory-samochodowe tutaj na forum - jest po prostu rewelacja, w nocy jak w dzień. Jeszcze nie zdążyłem wrzucić relacji, ale lada dzień opiszę co i jak, bo zrobiłem sobie podwójny bixenon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

W mojej E39 mam czujniki na wahaczu prawy przód i tył, ale po odpaleniu światła nie wykonują tego ruchu góra dół i poziomowania, tylko ciągle świeca jednostajnie, choć dobrze i nie oślepiam ani nie świecą za krótko. Czy one się powinny przy każdym odpaleniu poziomować? Do tej pory w innych autach ksenon zawsze się poziomował po postoju i odpaleniu..


Z zgody dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy one się powinny przy każdym odpaleniu poziomować?

Powinny. Mało tego w drugim E39, w którym mam halogeny i ręczna regulację, też się "kiwają" przed rozruchem. Może regulatory masz połamane

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=284389

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To nie poziomowanie tylko test regulatorów właśnie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.