Skocz do zawartości

bmw e39 sedan Problem z zamkiem w bagazniku


vixxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ... Jestem właścicielem betki e39 520i od 3 tygodni . Borykam się z problemem ( chodzi o otwieranie bagażnika z kluczyka ) Gdy jest większy mróz , to mam już problem by przekręcić kluczyk i otworzyć bagażnik . NAJŁATWIEJSZYM ROZWIĄZANIEM JEST BY NAPRAWIĆ ZAMEK . Otóż koło kierownicy z lewej strony jak i z pilota moge otwierać bagażnik, centralny wszystko działa , gdy wciskam przycisk z pilota słychać że zamek tam chodzi ale jednak klapy nie otwiera ... ktoś ma jakieś rozwiązanie ? jeśli ktoś zasugeruje mi elektryka na warsztacie , to jaki jest koszt mniej więcej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej pękł plastikowy jak by tłoczek połączony z cięgnem, który wychodzi napędzany silniczkiem i odryglowuje klapę. Nowy zamiennik myślę coś w granicach 100 zł ewentualnie sprawna używka.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4 dyszki kupiłem nowy zamek i sam go zmieniłem (banalnie prosta robota - narzędziami z zestawu BMW wykonasz).

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żebyśmy Się zrozumieli ja pisałem o tym elemencie http://allegro.pl/bmw-e39-silownik-centralnego-tylnej-klapy-8379996-i4961071403.html u mnie był pęknięty ten plastikowy wysięgnik i nie otwierał bagażnika. Zdarza się czasem że w środku wyrobi Się prowadniczka ślimakowa i mechanizm Się nie wysuwa. A co do ciężko chodzącego zamka to niestety ale ten typ tak ma i nie musi to być wina mrozu. Przy ręcznym otwieraniu drzwi(brak prądu lub nie działajaca centralka) jak i klapy trzeba pokonać dość znaczny opór, więc może Twój zamek jest OK, ale zajrzysz do środka to będziesz wiedział :wink:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem dziś u mechanika i stwierdził że muszę znaleźć silniczek , siłowniczek , te dwie nazwy mieszają mi się w głowie . z kluczyka otworze a jest pod spodem jak chwyta się klape to stwierdził że listwa zgniła ;/ spieszyło mi się więc człowiek wszystkiego nie zapamiętał . Powiedział że muszę pojeździć po szrotach. Ktoś może pokazać jak to wygląda ? to szybciej by było jak bym zamówił na allegro i sam wstawił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 2 posty wcześniej wstawiłem link do aukcji ze wspomnianym silniczkiem-siłowniczkiem jak to nazwałeś :duh: czytałeś w ogóle wcześniejsze wskazówki :?:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod ten temat z moim pytaniem, żeby nie robić bałaganu na forum. Do dnia dzisiejszego miałem problem z zamkiem bagażnik, po włożeniu kluczyka nie można było go przekręcić ani w jedną ani w drugą. Problem ten został rozwiązany, teraz mogę zamknąć bagażnik na stałe, gdy przekręcę kluczyk w prawo, a gdy dam na maxa w lewo to otworzę sam bagażnik z kluczyka. Jednak czegoś mi tu chyba brakuje, czy przypadkiem z tego zamka w bagażniku nie powinien też działać centralny zamek, tak samo jak z drzwi kierowcy?? Pytam bo u mnie z kluczyka w zamku bagażnika centralny w ogóle nie reaguje, a kiedyś miałem E30 z fabrycznym centralnym i można było z bagażnika z kluczyka otwierać/zamykać centralny zamek. Oczywiście centralny potraktowany kluczykiem z drzwi kierowcy jak i z pilota otwiera i zamyka bagażnik, działa również przycisk na pilocie otwierający sam bagażnik.

 

Czy we wiązkę, która jest wpięta w zamek klapy (dwa przewody) do takiego przełącznika na samym mechanizmie zamka powinno docierać jakieś napięcie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak że bagażnik mogę otwierać z kluczyka , wkładając kluczyk w zamek i przekręcić / i otwieranie z pilota poprzez przycisk . U mnie sam centralny nie ma nic do otwierania / zamykania bagażnika . Ale coś mi gostek wcześniej jeden gadał że bagażnik można otwierać po otwarciu centralnego w całym samochodzie , kwestią jest listwa za którą chwytasz podnosząc klape ( na tej listwie jest odpowiedni przycisk )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ale coś mi gostek wcześniej jeden gadał że bagażnik można otwierać po otwarciu centralnego w całym samochodzie , kwestią jest listwa za którą chwytasz podnosząc klape ( na tej listwie jest odpowiedni przycisk )

Tak to normalne, ale zależy jeszcze w jakiej pozycji za pomocą kluczyka zostawisz "wkładkę" nazwijmy to dla zobrazowania. I tak wkładka ustawiona pionowo (I) po odryglowaniu centralki z pilota czy też kluczykiem w drzwiach, klapę otworzymy za pomocą przycisku ukrytego nad tylną rejestracją. Ale jeśli przekręcimy wkładkę na maksa w prawo do poziomu(-) to odryglowanie centralki wcześniejszymi sposobami nie odryglowuje klapy, można ją otworzyć tylko guzikiem z pilota lub z wewnątrz pojazdu.

 

Podepnę się pod ten temat z moim pytaniem, żeby nie robić bałaganu na forum. Do dnia dzisiejszego miałem problem z zamkiem bagażnik, po włożeniu kluczyka nie można było go przekręcić ani w jedną ani w drugą. Problem ten został rozwiązany, teraz mogę zamknąć bagażnik na stałe, gdy przekręcę kluczyk w prawo, a gdy dam na maxa w lewo to otworzę sam bagażnik z kluczyka. Jednak czegoś mi tu chyba brakuje, czy przypadkiem z tego zamka w bagażniku nie powinien też działać centralny zamek, tak samo jak z drzwi kierowcy?? Pytam bo u mnie z kluczyka w zamku bagażnika centralny w ogóle nie reaguje, a kiedyś miałem E30 z fabrycznym centralnym i można było z bagażnika z kluczyka otwierać/zamykać centralny zamek. Oczywiście centralny potraktowany kluczykiem z drzwi kierowcy jak i z pilota otwiera i zamyka bagażnik, działa również przycisk na pilocie otwierający sam bagażnik.

Czy we wiązkę, która jest wpięta w zamek klapy (dwa przewody) do takiego przełącznika na samym mechanizmie zamka powinno docierać jakieś napięcie??

 

Kolego wszystko działa u Ciebie jak należy, otworzenie klapy ręcznie za pomocą kluczyka nie ma wpływu na działanie centralki w drzwiach i ich otwarcie, wiec nie kombinuj i śpij spokojnie :)

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko ładnie pięknie w takim razie, tylko kto mi odpowie po co na mechaniźmie zamka klapy bagażnika jest mikroprzełaczniczek do którego dochodzi wiązka dwu żyłowa?? Odłączyłem to i próbowałem różnych rzeczy... wszystko działa nieważne czy ten przewód jest podpięty czy odłączony. Więc po co on jest??

 

Dobra, dzisiaj zaczepiłem obcą osobę, poprosiłem żeby przy zamkniętym aucie przekręciła kluczyk w klapie w lewo no i co?? SEZAMIE OTWÓRZ SIĘ. E39 otwarte. A u mnie nie :/

 

http://spirko.w.interii.pl/bagaj%20e39.jpg

Edytowane przez spiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko ładnie pięknie w takim razie, tylko kto mi odpowie po co na mechaniźmie zamka klapy bagażnika jest mikroprzełaczniczek do którego dochodzi wiązka dwu żyłowa?? Odłączyłem to i próbowałem różnych rzeczy... wszystko działa nieważne czy ten przewód jest podpięty czy odłączony. Więc po co on jest??

 

A próbowałeś otworzyć za pomocą przycisku wewnątrz auta :?: :?: :shock: :lol:

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak nie wiem po co :) do zamykania i otwierania całego auta prawdopodobnie

Jak mikroprzełącznik zamka klapy bagażnika, może otwierać całe auto "prawdopodobnie" :?: :duh: :nienie:

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko ładnie pięknie w takim razie, tylko kto mi odpowie po co na mechaniźmie zamka klapy bagażnika jest mikroprzełaczniczek do którego dochodzi wiązka dwu żyłowa?? Odłączyłem to i próbowałem różnych rzeczy... wszystko działa nieważne czy ten przewód jest podpięty czy odłączony. Więc po co on jest??

 

A próbowałeś otworzyć za pomocą przycisku wewnątrz auta :?: :?: :shock: :lol:

 

Próbowałem, z odłączoną wtyczką ze zdjęcia działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak nie wiem po co :) do zamykania i otwierania całego auta prawdopodobnie

Jak mikroprzełącznik zamka klapy bagażnika, może otwierać całe auto "prawdopodobnie" :?: :duh: :nienie:

 

Znalazłem schemat centralnego zamka w E39 i wygląda na to, że rzeczywiście ten mikroprzełącznik powinien otwierać (nie wiem czy też zamykać) centralny zamek.

 

Mierzyłem miernikiem, sam mikroprzełącznik w pełni funkcjonalny.

 

http://spirko.w.interii.pl/centralny%20e39.jpg

 

NR 88 to bagażnik, wiązka o którą się rozchodzi to przewód niebiesko brązowy i czerwono czarny (nie wiem w sumie skąd wzięli ten trzeci - żółto brązowy - będę musiał się jeszcze przyjrzeć tej sprawie).

 

Tylko dlaczego u mnie nie działa?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no patrząc, na schemat to ten mikro przełącznik nie ma prawa nic otwierać bo niby jak :?: Tak Sobie myślę czy czasem to nie będzie podgrzewanie zamka :?: Bo takie samo podłączenie jest do drzwi kierowcy oraz pasażera
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no patrząc, na schemat to ten mikro przełącznik nie ma prawa nic otwierać bo niby jak :?: Tak Sobie myślę czy czasem to nie będzie podgrzewanie zamka :?: Bo takie samo podłączenie jest do drzwi kierowcy oraz pasażera

 

No przecież to nie jest schemat dogrzewania, tylko centralnego zamka i obejmuje ten element z którym mam problem, biorąc pod uwagę kolory kabli i tym bardziej fakt, że u mnie centralny zamek nie reaguje przy przekręcaniu kluczyka w zamku klapy. Dodatkowo przy różnych eksperymentach z tą wtyczką wywaliło mi bezpiecznik NR 53 7,5 ampera, który odpowiada za centralny zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej fakt, że u mnie centralny zamek nie reaguje przy przekręcaniu kluczyka w zamku klapy. Dodatkowo przy różnych eksperymentach z tą wtyczką wywaliło mi bezpiecznik NR 53 7,5 ampera, który odpowiada za centralny zamek.

 

U mnie też nie reaguje centralka na kluczyk w zamku klapy, nie wywala żadnych bezpieczników ani błędów na kompie

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, chyba rozkminiłem. Na schemacie są dwa mikroprzełączniki i trzy przewody - żółto brązowy, niebiesko brązowy, czerwono czarny. Ja mam jeden mikro przełącznik (i puste miejsce na drugi) i dwa przewody (jedno puste miejsce we wtyczce na trzeci) - niebiesko brązowy, czerwono czarny. Brak we wiązce do bagażnika żółto brązowego.

 

Prośba do Was taka jak by ktoś mógł sprawdzić w swoim E39 sedan, o ile posiada się oryginalny centralny zamek, jak reaguje przy przekręcaniu kluczyka zamku klapy bagażnika. Jeżeli działa centralny, to bez rozbierania klapy bagażnika proszę sprawdźcie w tej gumie, w której idą przewody do klapy bagażnika czy macie żółto brązowy przewód. Natomiast jeżeli centralny z zamka klapy bagażnika nie reaguje, to tak czy inaczej też proszę sprawdźcie czy macie w tej gumie żółtobrązowy przewód - powinno go wtedy nie być.

 

Warto sprawdzić sobie tą gumę bo przewody w niej lubią się przecierać i pękać.

 

Może nie każdy egzemplarz miał taką funkcję otwierania centralnego zamka z klapy bagażnika.

 

Jeszcze mnie nurtuje po co montowali jeden mikroprzełacznik i wiązkę dwużyłową - tak jak wspominałem w takiej konfiguracji nie ma to teoretycznie wpływu na nic.

 

tym bardziej fakt, że u mnie centralny zamek nie reaguje przy przekręcaniu kluczyka w zamku klapy. Dodatkowo przy różnych eksperymentach z tą wtyczką wywaliło mi bezpiecznik NR 53 7,5 ampera, który odpowiada za centralny zamek.

 

U mnie też nie reaguje centralka na kluczyk w zamku klapy, nie wywala żadnych bezpieczników ani błędów na kompie

 

:) Nie będę się chwalił co zrobiłem, że mi ten bezpiecznik wywaliło ;) Błędów na kompie też nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że chętnych brak :lol: A więc sprawdziłem jak to jest u mnie i okazało Się że posiadam ten przewód brązowo-żółty.Sprawdziłem też raz jeszcze reakcje centralki na kluczyk w klapie i tak:

- podczas otwierania klapy kluczykiem centralka nie odryglowuje drzwi żadnych

- przy zamykaniu bagażnika kluczykiem(na max w prawo) centralka rygluje drzwi

Bezpiecznik nr 53 sprawdzony i wszystko jest jak należy. A więc jaka jest teraz Twoja teoria, co do wspomnianego mikroprzełącznika i przewodu brązowo-żółtego :?: Wynika na to, że on jednak tylko zamyka centralkę a nie otwiera jak pisałeś wcześniej

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.