Skocz do zawartości

Wydech kompletny z m54b22 do m52b20 ?


michale28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co sądzicie o montażu wydechu kompletnego wraz z kolektorami, katalizatorami z bmw e39 m54b22 do e39 m52b20, jakie efekty może przynieść taka modyfikacja, a może ktoś robił już coś takiego? dodam że w swoim aucie mam pusty katalizator i dlatego chce coś z tym zrobić, bo dzwięk wydechu jest niezbyt ciekawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć wszystkim,

 

Co do dźwięku m52 i m52tu bądź m54, mam m52 z katalizatorem co prawda zamiennik ale jest on pod autem a w m52tu i m54 katalizatory są przy kolektorach i dźwięk tych silników jest naprawdę przyjemniejszy. Ciszej chodzi i nie słychać takiego wycia przy wyższych obrotach czy walenia w puchę. czy to jest spowodowane tymi katalizatorami przy kolektorach? czy inne czynniki mają na to wpływ jak np. podwójny vanos czy inny kolektor ssący itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, to w m54 gdzie masz katalizatory w kolektorze wydechowym, jest trochę inaczej układ wydechowy zbudowany. Ja mam właśnie m54 i ten układ jest taki, że jak wywaliłem całkowicie zapchane katalizatory, właśnie te w kolektorze wydechowym to dźwięk się w ogóle nie zmienił. Praktycznie nie ma różnicy a wiele osób z m52, pewnie z tym innym układem, mówiło, że po wywaleniu jest dużo głośniej i bardziej metaliczny dźwięk. U mnie żadnej zmiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli trzeba by było zmienić cały układ wydechowy od m54. powiem szczerze że nie słychać żeby to był 6cio cylindrowy motor przy tym wydechu. tylko takie pierdzenie albo dmuchanie w rure. nie wiem jak to nazwać . irytuje mnie ten dzwięk. zmienia sie to jak sie załączy wisko, zagłusza ono ten wydech i ten dzwięk jest spoko :D ale nie zablokuje na stale wisko dla samego dzwięku przecież :D wydech nie jest dziurawy bo sprawdzałem na kanale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może pomyśl nad jakimś konkretniejszym tłumiku końcowym, skoro tak bardzo brakuje Ci lepszego brzmienia
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A posiadasz cały kompletny układ wydechowy w swoim aucie :?: Czy może wycięty katalizator i jakaś przeróbka jest, ale wtedy to jest bardziej metaliczny dźwięk tzw. polonez Borewicza a nie pierdziawki jak pisałeś....
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze wszystko jest oryginalne bo tak wygląda, tylko jakieś pół roku temu wstawiałem katalizator ale zamiennik bo wcześniej była pusta pucha. muszę się przyjrzeć kolektorom bo stamtąd tak słyszę że najbardziej popierduje, może są pęknięte. One miały zdolność do pękania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można wykluczyć,że faktycznie przy kolektorze jest jakaś nieszczelność. Możliwe że jakieś pęknięcie a może ze starości uszczelkę wydmuchało,choć ta opcja mało prawdopodobna, pęknięcia kolektorów to też raczej przypadek 1 na 1000. Ale w tak "wiekowych" autach wszystkiego można Się spodziewać
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelki wymieniałem bo myslałem że przez to tak dziwnie słychać a kolektorom sie przyglądałem ale nie zauważyłem żadnych pęknięć ani nic chyba że jakieś mikro pęknięcia nie zauważalne gołym okiem. chociaż wydaje mi sie ze byłoby to czuć w kabinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
Czy po zmianie wydachu z m54 bez kolektorow do m52 nie straci na osiągach? Mam motor 523i m52 i nie chce go zamulic.

 


czemu chcesz wykonac taki zabieg?


pojemności są zbliżone a w zasadzie 2,5 z m52 ktore masz a wydech m54b25 przykładowo to ta sama pojemnosc takze mozesz smiało zakładać, Wiecej sie traci na pseudo ryczących wydechać z alledrogo..


takze napewno nic nie odczujesz roznicy a jakies pare hp w górą lub w dół to musiałbyś na hamownie jechac. zakładaj smiało

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.