Skocz do zawartości

nie otwiera się szyba pasażera


kuba290.94

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dziś po powrocie z pracy chciałem otworzyć szybę pasażera ale nie udało się słychać prace silniczka ale szyba w miejscu... dopiero jak ją na siłę dam to schodzi. Ale podnosi się normalnie. Czy wypadła z prowadnicy ? Dam radę sam to zrobić?, jestem w niemczech a tu usługi za byle co są bardzo drogie. Czy musze oddać auto do magika-elektryka. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie - silniczek było słychać, a szyba w miejscu. Po zdjęciu boczka wyszło na to, że linka wyszła z prowadnic, gdzieś się zapętliła, rwać zaczęła itp.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasem nie chciała się opuścić albo jak opuszczała się to jakoś tak chrobotała, jakby ocierała. Okazało się, że pękła plastikowa tulejka, która trzyma pancerz linki przez co pancerz wciągnęło w jedno z kółek, po których przesuwa się linka. Generalnie nie jest to jakaś skomplikowana robota - jak masz trochę zdolności manualnych to spokojnie to sam ogarniesz.

Mogła Ci się też wysunąć z jednej z dolnych łap szyba przez co chodzi pod kątem i się czasem klinuje. U mnie tak właśnie było i też nie chciała się zsunąć w dół, natomiast w górę szła ok bo się opierała o łapę i jakoś ją w miarę równo podnosiło. Łapę luzujesz kluczem (nie pamiętam tylko czy torx czy imbus), szybę wsuwasz w gumę włożoną w łapę i wszystko mocno skręcasz.

Aaaaaa - jak rozbierzesz boczek to przy jego montażu pamiętaj aby dokładnie przykleić tą matę piankową. Jak przykleisz kiepsko to zacznie Ci się woda do kabiny przelewać po deszczu a i boczek na dole będziesz miał rozmoknięty w miejscu gdzie są na dole drewniane wytłoczki/profile.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapę luzujesz kluczem (nie pamiętam tylko czy torx czy imbus), szybę wsuwasz w gumę włożoną w łapę i wszystko mocno skręcasz.

 

Co do mocnego skręcania to bym uważał, tak to u siebie skręciłem, że po 3 sekundach naprężenia szyba mi wpadła do środka. Mechanicy z nową zrobili to samo :duh:

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste, że w przypadku szkła słowo "mocno" trzeba brać z wyczuciem. Tu bardziej chodzi, że mocno w sensie tak aby szyba pewnie siedziała w łapie i nie miała szans na ponowne wysunięcie się z niej.

Inna sprawa, że szybę trzeba - PRZEDE WSZYSTKIM - przykręcić prosto bo inaczej będzie się klinowała. Ja przed skręceniem wsuwałem ją w łapę, lekko przyłapywałem śrubą i podnosiłem do samej góry aby przejechała po szynie i się ułożyła właściwie w łapach. Dopiero po tym zabiegu dokręcałem do końca.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie otwieranie/zamykanie szyby pasażera przedniego zakłócał ten "sprawca":

 

http://imageshack.us/a/img829/6831/rolka.jpg

 

Czerwona tulejka pękła i jej kawałek wraz z pancerzykiem linki wciągnęło w kółko wyłamując jego część.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam, podepnę się pod temat. Założyłem owiewki na przód i chciałem przeprogramować szyby aby się domykały. Od kierowcy bez problemu a od pasażera parę razy opuściłem i podnosiłem i po prostu stanęła zamknięta. Nie słychać żeby załączał się silnik , cisza. Ani ze sterownika kierowcy ani pasażera. absolutna cisza. Reszta działa no problem. Dziękuję z góry za każdą pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
U mnie jest podobny problem szyba chodziła, ale zamykała się do połowy i schodziła w dół. Adaptacje nie dawały skutku. Teraz nie działa wcale. Stoi w pozycji zamkniętej. Sprawdzałem prąd jaki dochodzi do silnika po wciśnięciu przycisku pojawia się na chwilę i potem brak. Słychać tylko cykanie jakby przekaźnika. Zdjąłem napęd i na luzie też nie chodzi, ale po podpięciu do tylnych drzwi działa. Co może być przyczyną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.