Skocz do zawartości

ABS włącza się cały czas E39


ADMedia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W brata E39 przy hamowaniu poniżej 40 km włącza się za każdym razem ABS.Przy hamowaniu z większej prędkości ABS się nie włącza.Ostatnio wymienione dwa czujniki ABS na Bosch bo były nie sprawne.Teraz nie wyświetla żadnych błędów.Przy próbie sprawdzenia prędkości kół INPA się zawiesza po przekroczeniu prędkości 12 km.

Czekam na Wasze porady co to może być

Zrzuty z INPY

http://obrazki.elektroda.pl/7260012700_1384113293_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.pl/4466822000_1384113294_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.pl/9381912000_1384113295_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jakbyś użył szukajki, to za pewne trafił byś na wiele tematów o tym.

A pierwszy to taki, że bmw toleruje tylko ORYGINALNE czujniki.

Czyli SIEMENS.

Rzadkością jest że zamiennik nawet z wysokiej półki (bosch) działa, błędu nie będzie, ale nie odczytuje poprawnie prędkości koła, przez co wprowadza układ w błąd, i ten odbija hamulce myśląc ze koło jest zablokowane. Kolejna sprawa to pierścienie magnetyczne w łożyskach kół, najpierw czyszczenie, najlepiej podczas wymiany czujnika. W ostateczności usterka sterownika ABS.

Tak już z tymi autami jest, przyzwyczaj się, bo jeszcze nie jedno cię zaskoczy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czemu od razu na łożyska stawiasz?

Ja się przekonałem na sobie że łożyska to tak naprawdę ostateczność, musiał by je jakiś rzeźnik ogarniać żeby coś uszkodzić.

Polecam każdy czujnik sprawdzić oscyloskopem, wtedy będzie wiadomo na 100% jaki odczyt z nich leci.

I dodatkowo na 90% stawiam że czujniki boscha nie zadziałają poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam powkładane TRW i działają już dłuższy czas. Także nie wiem, że innym nie podchodzą, a mi tak. Fakt, że czujnik wału na bank zamiennik nie podejdzie bo mi nawet nie zapaliła :D Przy czyszczeniu wtyczek przepatrz kable dobrze. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz co kupować. Przecież wyżej napisałem.

Może i TRW działa, ale widziałeś Krystian jaka jest różnica cenowa? 10zł przynajmniej na stronie sklepów wyżej, więc nie warto ryzykować i się denerwować. Chyba, ze kiedyś była różnica tych 50zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jakby coś, to w pudełkach z czujnikami ATE znajdziecie siemensa :wink:

Zamawiałem ostatnio u Maćka (reklama z czerwonym bmw) i polecił mi właśnie wziąć ATE, które jest prawie stówę tańsze od siemensa, a dostajemy to samo. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz co kupować. Przecież wyżej napisałem.

Może i TRW działa, ale widziałeś Krystian jaka jest różnica cenowa? 10zł przynajmniej na stronie sklepów wyżej, więc nie warto ryzykować i się denerwować. Chyba, ze kiedyś była różnica tych 50zł ;)

 

Jak ja kupowałem z 2 lata temu to trochę różnica była :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.