Skocz do zawartości

E39 TDS - wymiana tylnej kratki nawiewu


pawex79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów.

Mam takie pytanko, a chciałbym uprzedzić że nic na ten temat nie znalazłem na forum.

Mianowicie, posiadam tylną kratkę nawiewu, tą zwykłą gdzie leci tylko zimne powietrze, czy jest możliwość zmiany i podłączenia na tą z regulacją ciepła.

Jeśli tak, to proszę o jakieś wskazówki co trzeba by zrobić, zmienić, dokupić itd.

Czy w ogóle jest to możliwe

Z góry dzięki za zainteresowanie.

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, gdyby nie ta nagrzewnica, to pewnie bym coś podziałał, a tak szkoda zachodu.

Dzięki bardzo za rzeczową odpowiedź :cool2:

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Twój post mnie zmobilizował i postanowiłem wymienić u siebie całą nagrzewnicę na tą z nawiewem ciepłego na tył. Mam już wszystkie klamoty tj. nagrzewnicę,kratkę nawiewu i wiązkę. Montaż to nic trudnego. Wiązka różni się tylko tym,że doszedł kabel do kratki nawiewu z tyłu. Podepnę się na szybko pod panel klimatronika by sprawdzić czy wszystko działa i przekładka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no ja ciągle o tym myślę. Trochę to jest denerwujące, bo zazwyczaj z tyłu auta jest zawsze chłodniej.

Teraz już trochę zimno się robi aby coś grzebać, ale pomyślę chyba o tym na wiosnę.

Może kolego zrobisz kilka fotek i wrzucisz opis do działu "zrób to sam", na pewno te wskazówki byłyby pomocne, nie tylko mi :cool2:

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam panowie pytanie w druga stronę, co zrobić aby z tylu leciało powietrze z klimatyzacji ? Mam klimę manual i u mnie z tylu leci albo powietrze neutralne z zewnątrz albo właśnie z nagrzewnicy. Nie idzie włączyć zimnego z AC.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem się na szybko do panela i lipa,okazuje się,że mój panel (rocznik 1996) nie podaje prądu na sterowanie tylną kratką,ale szybka podmiana panela na inny (czytaj ten od kompletu z nagrzewnicą) i temat załatwiony wszystko lata. Teraz muszę wygospodarować chwilę i wymienić wszystko w aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Kończę temat bo w końcu ogarnąłem. Do dołożenia ciepłego nawiewu z tyłu potrzebne jest: nagrzewnica, panel klimatronika z tego samego auta co nagrzewnica (mamy pewność komunikacji), rura pod tunel i kratka z regulacją, na tył, oraz wiązka z nagrzewnicy. W autach do 98 trzeba ominąć jeszcze jeden przekaźnik (nad modułem komfortu) który puszcza prąd na silnik dmuchawy, auta po 98 go nie mają, a co za tym idzie, nowsze panele klimatronika nie mają wyprowadzenia zasilania które by ten przekaźnik włączały (ja wypiąłem przekaźnik i wstawiłem gruby kabel z bezpiecznikiem 50,tak jak w ori instalacji). Dodatkowo musiałem wymienić w nagrzewnicy chłodniczkę klimy bo ma inne wyjście, co prawda można by wywalić kołki ustalające, ale ja od razu umyłem wszystko w środku. Reszta to już klocki lego. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.