Skocz do zawartości

E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I tak jest na etykiecie tego specyfiku :wink:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Norma 98 styknie a jak nie załatwisz to 01
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Jako że zbliża mi się wymiana oleju w moim m52tub25, zastanawiam się jaki olej lać. Do tej pory lałem 5w40 valvo synpower ale zauważyłem że olej stracił specyfikację ll-01. Zastanawiam się nad:

Shell helix ultra

Mobile super 3000

Total quartz 9000

Ew. Polski olej Qualitium protec

Wszystkie oleje 5w40. A może proponujecie jakiś inny w tym przedziale cenowo jakościowym. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytałem ten post, wiele osób zmieniło olej na Revanol. Jakie widzicie różnice w porównaniu do poprzednich olei, cichsza praca silnika, mniejsze spalanie? Czy ktoś zmienił z Liquimoly na Revanol?

Ja przeszedłem już dawno na Liquimoly, poprzednio miałem Castrol- po zmianie na Liquimoly silnik pracuje zdecydowanie ciszej, np. na Castrolu słyszałem lekkie odgłosy z turbiny na zimnym silniku.

Silnik N47

Przebieg 313000 km.

Olej od zawsze 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jedną zmianę jeździłem na Ravenolu. Jakiejś dużej różnicy w pracy silnika pomiędzy nim a resztą stawki (Shell, Mobil1, Valvoline) nie zauważyłem. Teraz zalewam Specol Gold 5w40 i też nie ma różnicy. Także z mojego punktu widzenia wolę za olej zapłacić 100zł za Specola niż 300zł za Ravenol.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,od dawna leje olej motul xcess 5W40, zawsze na etykiecie była norma bmw LL01, dziś kupiłem olej i po powrocie do domu zauważyłem że niema już takiego oznaczenia na etykiecie. Czy coś się zmieniło z normą, czy mogę zalać taki olej? Z tego co widze żadne specyfikację się nie zmienily.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich!

Wybieram sobie pierwszy samochód. Zastanowiłem się na e39. Czy znajdę takie BMW za 6000-6500zł w dobrym stanie bez dalszej inwestycji na przyszłe pół roku?

Co moglibyście powiedzieć na ten temat? Czy to jest zły pomysł? Czy kupię sobie problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Odwieczne pytanie... jaki olej najlepszy...

Każdy swoje chwali...

Ale są też testy i recenzje i można z tego wyciągnąć konstruktywne wnioski.


Zapraszam do obejrzenia:



Ogólnie na kanale gości można znaleźć różne testy różnych olei i nie tylko: https://www.youtube.com/c/ProjectFarm/videos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
oleje półsyntetyczne nie spełniają norm bmw, wg instrukcji można je stosować tylko jako niewielką dolewkę, w wypadku braku możliwości zakupu zalecanego oleju przez bmw, właściwy olej musi spełniać normę LL, a tę normę spełniają oleje syntetyczne. Najlepiej zalej takim olejem jaki wskazuje intrukcja, na oleju LL mozesz zrobić ok. 20 kkm, mój kuzyn przeszedł z półsynt. na syntetyk przy 250 kkm (530d) i jest zadowolony- wcześniej na magnatecu 10w40 podczas upałów, na wolnych obrotach, zapalała mu się kontrolka ciśn. oleju.

 

tu kolega ma racje. Olej powinno się lać taki jaki zaleca producent czyli syntetyczny. Nieprawdą jest natomiast, że jak auto ma np przeejchane ponad 200 tys to trzeba lać już pólsyntetyk..jest to jeden wielki stereotyp...


w każdej chwili mozna przejsc z polsyntetyka na syntetyk stosujac srodek do plukania silniki z firmy Liqui Moly...u mnie sie to sprawdzilo a auto zima naprawde duzo lepiej radzilo sobie rano na mrozach...pozdro

 

Pełna zgoda, aczkolwiek płukanka to nic innego, jak praca silnika bez smarowania. Zamiast tego lepiej najpierw (na kilka godzin jazdy) wlać jakiś tańszy syntetyk spełniający odpowiednie LongLife, API i ACEA o niższej lepkości, ale polecanej dla danego auta przez producenta oleju (np jeśli Qualitium podaje 5W-30 a Lotos 5W-40, to wlać ten pierwszy). To jak płukanka, tylko wolniej, delikatniej i z prawidłowym smarowaniem jednocześnie.

Następnie spuścić go i wlać docelowy, lepszy olej. Filtr również wymienić 2 razy.

Opieram się tu na zaleceniu eksperta z Castrola oraz pewnego doświadczonego mechanika. Myślę, że zalecenie jest logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Opieram się tu na zaleceniu eksperta z Castrola oraz pewnego doświadczonego mechanika. Myślę, że zalecenie jest logiczne.



Ciekawe co ekspert z Castrola powie na to że oleje tej firmy zostawiają syf i bagno w silniku :mrgreen:


Plukanke stosuje się na wolnych obrotach i trzyma kilkanaście min. Smarowania nie stracisz. Rozpuści syf i tyle. Filmu olejowego nie zerwiesz. A olej syntetyczny nie rozpuści twardych nagarów więc lanie syntetyka taniego czy drogiego na przepłukanie jest nonsensem. Sama plukanka czasami nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecany zestaw (najlepszy stosunek jakości do ceny) do każdego silnika benzynowego z przebiegiem 100 tys +

Płukanka: Oilem releasetech power flush

Olej: Meguin Super Leichtlauf 5W40

Dodatek: Archoil 9200 V2


Jak ktoś się zna na olejach to nie poleca castrola, bo to średnie oleje w wysokiej cenie.

Dobry olej pełen syntetyk to minimum baza GTL najlepiej PAO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.