Skocz do zawartości

E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj w sąsiadującym komisie kupiłem E39 z silnikiem 520i 110kw/150km z przebiegiem 217000km. Auto od dwóch lat nie miało wymienianego oleju (przebieg na oleju to 8 tysięcy km), na tabliczce z wymiany jest Castrol 5w30. Czy mogę zmienić na VALVOLINE SYNPOWER FE 5W30? Czy zrobić płukankę po takim postoju?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Zmień, ale na 5w40, płukanka nie jest wymagana.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synpowera bierz bo Maxlife nie spełnia chyba normy LL, 7 litrów w zupełności wystarczy i zostanie na ewentualne dolewki, bo potrzebujesz dokładnie 6.5 litra. Co do nr Filtrona to nie kojarzę, porównaj z nr na aukcjach alledrogo czy sklepach internetowych
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Havoline Ultra 5W-40 ma aprobatę BMW LL-01, a Havoline Ultra S 5W-40 nowszą LL-04. Cenowo Mobil wychodzi trochę drożej, z tego co widzę. Raczej wszystkie będą bez syntetycznej bazy, więc jak dla mnie to są w tej samej półce jakościowej.
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witajcie! Przeczytałem dużo w tym temacie, ale nie znalazłem odpowiedzi. Nie będę zakładał nowego. Zapytam się wiec tutaj. Jeżdżę bmw E39 2.5benzyna+gaz, rok 96. Kupiłem przy przebiegu 243k był zalany castrol magnatec 10w40. Wymieniłem go na valvoline max life 10w40 raz, potem drugi na ten sam. Po wymianie w obydwu przypadkach po zrobieniu 3k km zaczął brać olej, co 1k km musiałem dolewac średnio 250ml. Aktualny przebieg to 265k km. Teraz mam pytanie, jaki olej zastosować, żeby uniknąć dolewek, jakies podpowiedzi, sugestie? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witajcie! Przeczytałem dużo w tym temacie, ale nie znalazłem odpowiedzi.

 

Bo powienieneś szukać pod tematami:

- bierze olej

- remont silnika

- wymiana pierścieni na tłokach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
LIQUI MOLY SPECIAL TEC LL 5W30, jak to ma być 5w30.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,osobiście polecam 10w40 liqui moly leichtlauf mos2,dlaczego?

Olej zalałem przy przebiegu 230kkm i jest lany do dzis,przebieg na dzień dzisiejszy 280kkm.Olej z polecenia bo wkurzalo mnie poranne granie zaworów przy odpaleniu i Vanos zaczął się odzywac przy pewnej predkosci obrotowej.Auto uzytkowane zgodnie ze świadomością posiadania m54b30 nikt go nie oszczedzal,zjeździło pół Europy przy okazji od upalnych Włoch przez Polskie zimy załadowane po dach i nic mu nie jest,jest cisza.Spalanie oleju spadło z 1,5L na 8kkm do kilku setek od wymiany do wymiany co 10kkm.Spadek zużycia oleju nie był natychmiastowy,trwało to ze 30kkm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Spadek zużycia oleju nie był natychmiastowy,trwało to ze 30kkm.

Pozdrawiam

Bo musiał zrobić szłam w silniku a to nie dzieje się po odpaleniu tylko trochę trzeba pojeździć. Zrobiłeś 50k i polecasz komuś olej. Silnik i vanos masz na wykończeniu i jeszcze go dobijasz tym olejem. Ja zrobiłem ponad 200k ale jakiegoś 10w nie lałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że po przejechaniu pięćdziesięciu tysięcy kilometrów nie wypada oceniać oleju silnikowego?To przepraszam po ilu wypada pszepana i po co jest ten dzial skoro za pewniak i nic złego bierze się 90% napisanych na nim opinii "łał zmienilem olej dwa miesiace temu zrobilem nim 2kkm...polecam".Tam tego widzisz jakąś tam różnice?bez odbioru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
.Spadek zużycia oleju nie był natychmiastowy,trwało to ze 30kkm.

Pozdrawiam

Bo musiał zrobić szłam w silniku a to nie dzieje się po odpaleniu tylko trochę trzeba pojeździć. Zrobiłeś 50k i polecasz komuś olej. Silnik i vanos masz na wykończeniu i jeszcze go dobijasz tym olejem. Ja zrobiłem ponad 200k ale jakiegoś 10w nie lałem

Szłam?

Chyba że kolega ma na myśli szlam? Syf?

I dzięki temu spadło zużycie oleju? Ciekawa teoria :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj kolego co oznacza 10w.

Nigdy nie spotkałem się z tym aby zmiana na 10w zmniejszyła pobór oleju.

Miałem kiedyś Forda fieste mk4 1.3 motorek benzynowy od zawsze miała lane 10w40 zawsze brała 0.7l do litra na 1k km jeździła głównie na zasadzie podjazdów do 5km max.

Po zmianie na shella hx7 5w40 i dokładnym plukaniu silnika spalanie spadło na około 200ml na 1k km.

Szlam i syf tylko szkodzą silnikowi i powodują zwiekszony pobór oleju więc nie wprowadzaj kogoś w błąd.

Co nie zmienia faktu że kolega powinien mieć zalane 0w/5w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam czlowiek od ktorego kupilem auto powiedzial ze olej jest juz do wymiany ale on sam nie wie jaki tam był bo auto mial na handel dodatkowo nie ma zadnej karteczki jaki jest wlany wiec pytanie jakiego użyć najlepiej.

M54b22 silnik nie bierze oleju, 315k przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
zawsze wlewaj tylko 5w30 Mobil1

 

Tajes, bo jak wlejesz coś innej marki niż Mobil1 to silnik wybuchnie :mrgreen:


BTW, idę o zakłąd, że kolega GreatMaStEr czekał tu od lutego, aż mu napiszesz jaki konkretnie olej ma lać :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.