Skocz do zawartości

Czujnik klapy w touringu


fast-bmw

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie podmienilem silniczek ale bez rezultatu pasowaloby namierzyc w kostce od sterowania jakie kabelki odpowiadaja za sygnal po uruchomieniu tylnej wycieraczki z manetki przy kierownicy bo moze jest cos nie tak z manetka badz cos po drodze?

Też to przerabiam. Gdzie niegdzie prąd w tylnej kostce się pojawia ale muszę jeszcze się dobrać do kabli na zawiasie klapy. Chłopaki piszą że w większości przypadków tam jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam blendę (kolor silver coś tam).Moge ją wysłać darmo,ale dopiero za jakieś 5 tygodni.Stan bdb.Ostatnio wymieniałem całą klapę wraz z plastikami.Trochę rzeczy po nowej klapie mi zostało,ponieważ dużo rzeczy przełożyłem ze swojej.Kupiłem przedlift,a moja jest polift.Moge komuś użyczyć min zamek szyby(bolec),silniczki komplet,dociąg itp.Wszystko przedlift i dopiero za 5 tygodni-darmo.

PS Starą blendę mimo wyrobienia się mocowania plastikowego,idzie odkręcić.Łepki* śruby,które są w blendzie na końcach są lekko kanciaste i można je spokojnie przytrzymać kombinerkami i od wewnątrz odkręcić.Samemu dałem rady,to i Wy dacie rady-wygodniej we 2-1 trzyma łepek*,drugi odkręca od wewnątrz.Wcześniej napastować* wd40 :D

Aha-posprawdzaj piny w kostkach-lubią się pozaginać.Masę możesz pobrać z mocowania lamp.

Każdy kabelek można wyjąć z kostki-odblokowujesz zarobiony kabelek czymś bardzo cienkim,naciskając na blaszkę na końcu kostki-wychodzi spokojnie.Można wtedy zarobic nowy kabelek na starą blszkę i włożyć ją spowrotem do kostki-będzie wyglądało jak fabryczne.

Świetny pomysł. Wezmę to pod uwagę podczas naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wpadl na bardzo dobry pomysl z tym przytrzymaniem srub tylko niewiem jakim kluczem srodkowe sruby rozkrecic-.


Z tego co pamietam to zewnetrzne jeszcze jako tako jest dojscie ale do wewnetrznych chyba nie ma i rozrecalem je kluczem na patyku a wtedy juz sruby nie przytrzyma.


Niewiem czy jest roznica bo mam po lifcie a kolega przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wpadl na bardzo dobry pomysl z tym przytrzymaniem srub tylko niewiem jakim kluczem srodkowe sruby rozkrecic-.


Z tego co pamietam to zewnetrzne jeszcze jako tako jest dojscie ale do wewnetrznych chyba nie ma i rozrecalem je kluczem na patyku a wtedy juz sruby nie przytrzyma.


Niewiem czy jest roznica bo mam po lifcie a kolega przed.

Wątpię że jest różnica. Mocowania powinny być takie same. Tylko stylistycznie z zewnątrz mogą się różnic wyglądem (chodzi o całokształt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dpkladnie tak. Mam to teraz porozbierane wszystko na wierzchu i jezdze z odlaczonym silniczkiem i pokazuje otwarte szybe czy bagaznik, a jak podepne silniczek kontrolka gasnie... Tak samo mikrostyk od otwierania klapy bagaznika jest polaczony minusami z oswietleniem tablicy rejestracyjnej

A wiesz może w którym miejscu i jak ma być zamocowany czujnik otwartej szyby klapy?. Bo zapewne ma swój osobny i klapa i szyba. A u mnie po zdjęciu plastików, widać jakiś czujnik z blaszką, wisi luzem ale ma wcisniety guzik trytką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...
Ja narazie nic nie pomogę bo do pracy wróciłem i nie ma czasu na to ale co zauważyłem w ostatnim czasie to pokazuje mi otwarta szybę na zegarach a przedtem tego nie było... Ja mam pokombinowane przy otwieraniu klapy razem z tym otwiera mi się szyba ale kontrolka nie świeciła do pewnego momentu co dalej to narazie nic nie robię z uwagi na brak czasu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.