Skocz do zawartości

Wymiana xenon na LED


Bimmer_34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam u siebie dokładane chińskie xenony które kupilem juz z tym autem niestety. Od jakiegos czasu zaczynają się problemy raz świecą o poranku a raz nie. Moje pytanie czy ktos kiedys montował te Led do e39 ?? Ma to być firma Osram mechanik mowil ze chodzą bardzo dobrze i mniej przerabiania na kolejny chiński syf. Może ktoś coś doradzić?? Mowimy o swiatlach mijania bo długie chyba zostaje bez zmian wtedy. Może ktoś coś powiedzieć??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale jaki Osram konkretnie ? Chodzi o same żarówki czy o całe projektory ? Jakie światła były oryginalnie, coś zostało przerobione w lampach czy tylko HID'y założone ? Dużo niewiadomych. O przeróbkach lamp jest mnóstwo tematów, np. ostatnio:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=388805

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli masz lampy pod H7, jeśli polift to soczewki. Jeśli nic nie było ruszane to jest szansa, że odbłyśniki są wypalone i wtedy nic nie poprawisz cokolwiek założysz. Kupiłem kiedyś jakieś ledy u Chińczyka i o ile same świeciły jak wściekłe, to na drodze nic nie widziałem. Któryś użytkownik tu na forum pisał, że zakładał ledy H7 i był zadowolony więc - loteria. Ja wróciłem do zwykłych żarówek, oczywiście odbłyśniki zregenerowane. Jest przyzwoicie, ale do xenonów bez porównania. Podstawa to zregenerowane odbłyśniki i klosze. Jak chcesz jeszcze lepiej to wymiana na całe projektory LED.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakladalem LED-y do opraw H7 na soczewkach. W porownaniu do zwyklych zarowek- bajer. Kupilem zwykle LEd'y w granicach do 50 pln z alle... celem testow. Swieci pieknie.

Nie regenerowalem odblysnikow. Po ogledzinach odblysnika stwierdzilem ze to niepotrzebne.

Pamietaj o tym ze jak bedzie ci podlaczal LED-y do opraw po H7, to LEDy sa kierunkowe. Czyli jak po podlaczeniu reflektor nie zaswieci, nalezy przemienic kable LED'a w podlaczeniu.

Teraz w oprawy H7 zamontowalem jednak xenony (made in china). Lampy zaloze do sedana, jutro montaz. Zobacze jak to swieci. "Szkla" sobie odnowilem.

W opcji mam jeszcze zalozenie DEPO na xenonach (kupilem takie ostatnio za rownowartosc dwoch godzin mojej pracy - w bardzo ladnym stanie).

Nie wiem jak to swieci i troche mam opor przed zalozeniem tego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc narazie jescsze te gowno z Chin ale wezme sie za temat wkrótce mysle ze Osram Led nie będzie gorszy niz zmeczona chińska podróbka plus nie będzie walił błędów rano na desce i zapalał się za 10 tym razem dopiero..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze Osram Led nie będzie gorszy

a jak to zamontujesz do reflektorow H7? wlozyc, wlozysz bez problemu... tylko jak zablokujesz tego osrama. Przeciez H7 sa montowane podstawek ktore od razu blokuja zarowke w odpowiednim polozeniu. musisz kupic pierscienie (chinskie) i je odpowiednio przerobic. Ja tak wlasnie zrobilem, Chyba ze wymyslisz jakis drucik blokujacy.....

 

nie będzie walił błędów rano na desce i zapalał się za 10 tym razem dopiero..

uzywam zwyklych LEdow chinskich za cale 50 pln (zakupione celem sprawdzenia jak to swieci) i ani razu nie wywalilo mi bledu na desce i zapala sie za kazdym razem....

dokladnie tych uzywam

https://allegro.pl/oferta/zarowki-led-h7-gt-cob-300-super-mocna-zarowka-8410002009

prosze tylko nie odbierac tego posta jako reklame produktu, ani ze jestem zwiazany z firma itp.

Opisuje tu tylko swoje "boje" z oswietleniem w BMW.

Nie jestem w 100% zadowolony z tych LEDow - wole xenony. Dlatego dzis zaloze -chinskie bo chinskie- ale jednak xenony do H7.


CZy ktos moze opisac przy okazji tematu oswietlenia jak swieca lampy DEPO - te z linku?

https://allegro.pl/oferta/bmw-5-e39-95-03-lampy-reflektory-black-ringi-xenon-9036135118?reco_id=78b6f7a4-502d-11ec-8664-246e9680dda8&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

wlasnie takie kupilem w ladnym stanie, i zastanawiam sie nad zalozeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec chinszczyzna - to chinszczyzna. Zamontowalem lampy, podlaczylem a tu jedna przetwornica chinska se pozwolila nie dzialac. Towar nowka-sztuka. Wiec trafilo na lampy DEPO.

Od razu na poczatku okazalo sie ze jedna przetwornica daje sygnal na zarnik i od razu go wylacza. Wymienilem na inna przetwornice (zapasowa) i dziala.

Czas chyba zaopatrzyc sie w nowe (nie uzywane) oryginalne przetwornice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do montażu nie wiem dokładnie co i jak ale ktoś mi mówił że właśnie to jest Led na H7 nie zagłębiałem tematu

Na LEDzie masz pierscien. Ten pierscien "ustawia" LEDa w oprawce. Musisz miec pierscien ktory zablokuje tego LEDa zeby nie wypadl.

Ja kupilem cos takiego i to przerobilem. Bylo za wysokie, wiec Dremel do reki i pilowanie.Musisz dobrac tak wysokosc zeby to wlazlo w oprawke i przytrzymalo pierscien LEDa i nie haczylo z drugiej strony o wentylator LEDa czy radiator....

https://allegro.pl/oferta/adapter-zapiecie-mocowanie-led-h7-bmw-am07-7717396513

tu masz podobny - niby do E39

https://allegro.pl/oferta/adapter-zapiecie-mocowanie-led-h7-bmw-am06-8560722992

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przegląd przejdzie ? Masz chociaż spryski lamp ?

tu jest inny swiat. Jak nawet zobacza, to pogadaja, kaza pojechac na sprawdzenie i to wszystko. Nie zabieraja dowodow, nie wlepiaja mandatow.. No chyba ze sobie zasluzysz gburowatym potraktowaniem policji.

Spryski bede zakladal w pl. Te DEPO (xenony) zalozylem bo musialem sie zastanowic co robic dalej z tymi lampami na H7 skoro chinskie xenony nie dzialaja.

Przy okazji uruchomilem auto na jednym chinskim xenonie i jednym DEPO. Roznica taka ze xenon Depo swiecil po calej soczewce. Chinski, swiecil tak na 3/4 soczewki. Byc moze zle ustawiony, bo wymienialem w jednej z lamp regulator.

Zalozylem na kilka dni. Jak wrocilem do domu, przemontowalem do H7 LEDy i raczej na tym pojade do polski. Nawet jak mnie zatrzymaja, na poczekaniu zmienie na oryginal i nie powinno byc problemu.

Tak jak napisalem, tu w Norwegii nie czepiaja sie zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Aha, zapomniałem, że kolega poza krajem :)

...musialem sie zastanowic co robic dalej z tymi lampami na H7.

Jeśli polift to odbłyśniki xenon/H7 są identyczne wymiarami mocowania. Tylko gniazdo oprawki się różni. Zakładasz odbłyśniki pod xenona i masz jak oryginał :D Plus oczywiście przetwornice i pewnie trzeba zakodować xenony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli polift to odbłyśniki xenon/H7 są identyczne wymiarami mocowania. Tylko gniazdo oprawki się różni. Zakładasz odbłyśniki pod xenona i masz jak oryginał :D Plus oczywiście przetwornice i pewnie trzeba zakodować xenony.

Polift, tyle ze tu jest inny swiat. Tu nie dostaniesz nawet akumulatorka do klucza -diamenta. Najblizsza taka bateria jest w pl i musialem wlasnie z pl takie sprowadzac.

Tu nie dostane tego plynu do rozklejania lamp, a niestety lampy sa klejone tym co trzyma bardzo mocno.

Ja pewnie poszukam oryginalnych lamp xenonowych do rewgeneracji (tych klejonych butylem)

Nie trzeba kodowac xenonow - dzialaja od razu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...niestety lampy sa klejone tym co trzyma bardzo mocno...

Uuu... to pech :( Ja miałem jedną taką. Na szczęście i tak zakładałem nowe klosze. Stary klosz musiałem połamać. Przerąbane, drugi raz nigdy w życiu takiej imprezy nie planuję.

 

Nie trzeba kodowac xenonow - dzialaja od razu..

Ciekawe, bo wydaje mi się, że przynajmniej w Pasofcie widziałem w module świateł pole wyboru xenon lub H7. Może chodzi o rozpoznawanie spalonej żarówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo wydaje mi się, że przynajmniej w Pasofcie widziałem w module świateł pole wyboru xenon lub H7. Może chodzi o rozpoznawanie spalonej żarówki ?

Sedan jak kupilem go to mial zalozone soczewki H7. Podlaczylem Depo na xenonach - zadzialalo od strzala. No chyba ze poprzedni norek stwierdzil ze przydadza mu sie xenony, i zalozyl soczewki H7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.