Skocz do zawartości

Bmw E39 BC nie zapamiętuje funkcji


tomsone39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Jestem nowy na tym forum :)


Mam E39 z 2000 polift z dużym BC. Miałem rozładowany akumulator, odpaliłem auto na kable i od tego czasu wyświetlacz BC pod licznikiem nie zapamiętuje mi funkcji, którą mu zadam do wyświetlania.

Po każdym wyłączeniu zapłonu wraca do pozycji "0" czyli nie wyświetla nic. Przed tym zapamiętywał wyświetlanie np zasięgu. Muszę sprawdzić czy wyświetli alert otwartych drzwi, ale to chyba w czasie jazdy, bo na postoju nie ma takiego komunikatu. Pod inpę dopiero podłączę żeby odczytać błędy. Czy coś się mogło wykodować? Jeśli tak to który wiersz mógłby odpowiadać za kodowanie takiej opcji?

Czytałem różne wątki, ale w żadnym nie było odpowiedzi na problem. Może komuś się udało to zrobić? W ncs który moduł odczytac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Szukaj albo w liczniku KMBI (IKE) jest to linia BC_KL_R ma być na activ.

Mam to samo co u ciebie, po odczycie licznika jest ustawione na activ (jednak po włączeniu zaplonu nic nie wyswietla) zmieniłem na nicht activ, kodowanie, ponowna zmiana na activ, kodowanie. Działa ale po chwili przestaje :duh:

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Odpowiedź pod odpowiedzią żeby autor widział że coś się dzieje. Tak jak wyżej pisałem u mnie przestaje to działać jak tylko ruszę coś na monitorze typu: godzina, data.

Dzisiaj trochę posiedziałem i sprawdziłem wszystkie możliwe opcje w ncs :) jeżeli w liczniku zakodujemy że posiada monitor to działa tak jak opisałem. Jedyna opcja to ustawić jak na zdjęciu.

IMG-20210917-103517.jpg

Działa wtedy wszystko na monitorze i liczniku, pamięta ostatnie ustawienie. Jedyny minus nie działa konfiguracja które opcje mają być wyświetlane po przytrzymaniu bc w manetce.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super, dzięki za info!


Błąd jaki był w liczniku to: 191 IKE-EEPROM ERROR, codning incorrect/ incomplete i po skasowaniu nie wrócił.


A mógłbym Cię prosić o ścieżkę w NCS jaką wchodziłeś żeby to zakodować? Chodzi mi o funkcje ze zdjęcia, bo jak kodowałem DRL,

to nie miałem takich okienek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chodzi mi o funkcje ze zdjęcia, bo jak kodowałem DRL, to nie miałem takich okienek.

 

Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale to jest NCS Dummy na zdjęciu, a ty pewnie DRL kodowałeś bezpośrednio NCS'em. Tu masz link do obsługi Dummy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie tak jak Fuser pisze poczytaj o NCS Dummy bardzo ułatwia życie. W skrócie NCS Expert robisz wszystko tak sama czyli ładujesz profil, łączysz się przez EWS (jak połączysz się przez ile to licznika nie przekodujesz) jak odczytasz licznik czyli jak wyskoczy okienko binarne które i tak trzeba wyłączyć ;) tworzy się plik .trc w folderze work (normalnie edytowałeś go w notatniku) odpalasz ncs dummy podajesz ścieżkę do pliku .trc, wybierasz filtr by trace file i pojawi ci się obraz jak na zdjęciu. Pozaznaczasz okienka które chcesz. Następnie dasz export FSW/PSW .mam i teraz ważne ncs dummy nie możesz wyłączyć, minimalizujesz tylko. Wyrażasz do ncs expert change job na SG codieren i execute job. Po robocie.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.