Skocz do zawartości

E39 navi 16:9 televison


Sven1995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chodzi mi o odbieranie tv na navi 16 9 gdzieś doczytałem że trzeba tam tuner dvbt do navi. Czy ktoś z was już próbował to zrobić? Opłacało sie jakie są koszty razem z robotą? Widziałem też że jest tam opcja AV czyli co można dvd podłączyć lub video?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak chcesz DVB-T to możesz wymienić tuner na dedykowany koszt ok 1000zł lub podłączyć zwykły domowy właśnie przez złącze AV, DVD też tam podepniesz.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

post-5771-1280971312.gif

Biała wtyczka piny:

4,5 dźwięk

6,15 obraz

Musisz znaleść tuner z zewnętrznym zasilaczem, czyli taki który jest zasilany na 5 lub 12v DC, WIWA ma zasilane na 5v czyli można podłączyć przez ładowarkę samochodową, tuner może być w bagażniku ale musisz z niego wylutować diodę ir i umieścić w miejscu żeby pilotem sterować, do tego dobra antena ze wzmacniaczem, na wiosnę będę z tym walczyć u siebie.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Największy problem to odpowiednia antena, pod kątem odbioru w czasie jazdy jak i gabarytów, dlatego odpuściłem temat. Dedykowane tunery które działają na ori antenach niestety sporo kosztują.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zgadza się, spróbuję zdedykować własną antenę ;) a jak nie to zawsze można coś z pendrive puścić. Sterowanie chcę zrobić z radia przez Arduino podobnie jak Cursor i pacraf. Tylko nie wiem czy sobie z programem poradzę ;)
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podejrzewam że chłopaki mają gotowy wsad, kwestia dogadania :D .



Tu jest cały opis i potrzebny wsad, tylko wgrać

https://sites.google.com/site/pacraf/home/bmw-e38-dvb-t-retrofit-diy


Jednak będę miał telewizję :D

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak mają i udostępniają go na tej właśnie stronie, ale niestety nie jest on pisany w C i pasuje wyłącznie pod dekoder DVB-T który oni zastosowali i który w chwili obecnej jest nie do zdobycia. Symulują pilota wlutowyjac się pod diodę ir odbiornika. Ja chcę wlutować się pod określone przyciski w pilocie i zamknąć to w jednej obudowie, dzięki temu będzie można wykorzystać każdy dostępny dekoder dostępny na rynku.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na programowaniu to ja się akurat nie znam, wlutowując się pod przyciski trzeba rozwiązać problem zamykania obwodu przycisku. To już chyba łatwiej odczytać nowego pilota i podmienić ramki w starym programie. Może być tak że piloty są jednakowe dla różnych dekoderów.

Popatrz na ten zestaw identyczny jak w projekcie.

https://allegro.pl/oferta/dvb-t-tuner-hd-102mini-dekoder-hd-mux8-8519111937

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Faktycznie wizualnie jest podobny, ale czy pilot jest kompatybilny? Ten dekoder nie obsługuje DVB-T2. Jeżeli chodzi o zamknięcie obwodu na Arduino to na wersji uno można ustawić 12 przycisków, i nie jest to wcale trudne. Mam drugi ekran w domu (tylko coś tam z zasilaniem jest muszę go rozebrać) 2 liczniki :) dokupię tuner za jakieś 30zł i będę się bawił, wyłapie kilka ramek z odpowiedziach przycisków i zobaczymy co z tego wyjdzie. Piotr520 czy z wsadu HEX jesteś w stanie wyciągnąć sygnał naciśnięcia prawej gałki, przytrzymania prawej gałki i przycisk info? Chłopaki tylko tego użyli.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Patrząc na plik hex niestety nie, ale mam logi z programu navcoder to sprawdzę. W ostateczności podłącze się do auta i będę miał :D.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam navcodera tylko trochę za zimno na takie zabawy, może ulepię zestaw na stole to się będę bawił, ale jak byś coś znalazł z tego co napisałem i dodatkowo obrót prawą gałką w lewo i prawo to będzie super.

To co planuję zrobić będzie na tyle uniwersalne że i dvd będzie można podłączyć, zamiast DVB-T.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego szumrak ramki które sczytałem dla prawej gałki


obrót w prawo F0 04 3B 49 81 07

obrót w lewo F0 04 3B 49 01 87

naciśnięcie(krótkie) F0 04 3B 48 05 82

naciśnięcie (długie przytrzymanie) F0 04 3B 48 45 C2

puszczenie przycisku F0 04 3B 85 02

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odczyt jest z głównego ekranu, myślisz że po wejściu w TV odczyt będzie inny? Przycisk info chyba niepotrzebny, ale doczytam.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Powiem ci kolego że trzeba podłączyć na stole sam monitor z modułem tv i dopiero to sprawdzić. Na samochodzie to mam tyle ramek że ciężko się połapać. Po wciśnięciu przycisku INFO to już masakra wychodzi.

Moduł tv mam, a monitor może skołuję, bo już mi się nie chce wyciągać, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam ekran 3:4 ale coś tam jest że nie odpala ekranu, sam ekran sprawny przekładałem do panela. Może w przyszłym tygodniu do niego siądę. Licznik też mam więc jak odpalę to na stole to dokupię tuner tv i wtedy siądę do tego. Dzięki za zainteresowanie tematem.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak jak wyżej napisałem mam licznik z małym obc na stole jeżeli chodzi o panel z monitorem to kupiłem go oczywiście sprawnego :) okazało się że ktoś prawdopodobnie podłączył plus pod sygnały RGB. W ekranie były popalone właśnie te ścieżki, po ich naprawie o dziwo ekran działa z innym panelem przycisków, a ten z którym kupiłem nie odpala ekranu.


Piotr520 masz może ramki włączonego zapłonu żeby wybudzić ekran?


Na chwilę obecną udało mi się zaprogramować Arduino za pomocą ramek które podałeś, ramki wysyłam z lapka i wygląda że Arduino steruje poprawnie, muszę jeszcze spróbować sprawdzi ramki po przełączeniu na tv, dochodzę do wniosku że muszą być inne, w przeciwnym razie bawiąc się gałką mieszalibyśmy we wszystkich modułach na ślepo.

Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.