Skocz do zawartości

E39 nie działający licznik


Shax89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Koledzy, dziś z rana, mała zaskoczka - przestał mi działać mały komputer (nie pokazuje temp, obrysu auta, nic), nie działa prędkościomierz, obrotomierz, wskaźnik paliwa, wskaźnik temperatury. Światła działają, nawiewy i reszta też. Czy mają Koledzy jakieś pomysły ? Z góry dziękuję za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No i problem dopadł i mnie. Dziś wracając z pracy zauważyłem że nie działa obrotomierz, prędkość, wskaźnik paliwa, temperatury płynu, przebiegu nie widać i dziennego dystansu i małego BC.

 

Wszystkie kontrolki działają, reaguje naciśnięcie wyłączenie kontroli trakcji, widać jak się włączy kierunki, podświetlenie działa, jak na manetce przełączam temp zużycie paliwa to nie widzę nic plus światła, ale reaguje bo w pewnym momencie okienko gaśnie.

 

Czeka mnie wymiana licznika? Jeśli tak to muszę kupić od manualna, benzyna z tym małym samoxhodzikiem i małym BC. Coś jeszcze trzeba robic/programować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel może to przez aku takie cyrki miałeś no chyba, że już wcześniej coś działo Się z zegarami?? Jakieś 4 lata wstecz też potrafiły mi przestać działać,brak kontrolek(ale kierunki były słyszalne) :wink: itp. wystarczyło zgasić auto i odczekać 10 minut,żeby wszystko odżyło. Takie akcje miałem kilka razy na starej baterii, na nowej ani razu w ciągu 3 lat a tez podejrzewałem,że zegary kończą żywot i trzeba będzie wymieniać :mrgreen:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe bo aku ma 20 lat już. Ale zawsze myślałem, że wtedy właśnie robi się choinka. Kręci jak głupi, ładowanie jest ale być może się kończy jeśli objawy pasują. Ja kierunki widziałem, kontrolki też, wszystko co analogowe plus licznik km i komputer z temp otoczenia je działało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Też szykowałbym się na wymianę aku w twoim wypadku.

Najpierw możesz podjechać na jego sprawdzenie, czy trzyma paramtery.

Na innym FORUM użytkownik opisuje jak nawet aku po naładowaniu powodował probelmy z licznikiem i MIDem.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w sklepie z aku co mają miernik który mierzy napięcie pod obciążeniem i aku o dziwo "jak nowy" :mrgreen: czyli czeka mnie w przyszłości czyszczenie wtyczek, instalacja do licznika lub licznik pada powoli. Dziś nad ranem jak wracałem z pracy też był mróz ale wszystko działa a nie chce mi się w ciemno sprawdzać co pada.

Jak się powtórzy to wyciągam licznik bo to 10 min roboty i pierwsze co przeczyszcze styki w kostkach

 

Sprawdzając aku swoim miernikiem to po zgaszeniu auta mam 12.49v po nicy 12.28v. Ładowanie pod obciążeniem 13.9 szyby wszystkie światła, nawiewy na max ogrzewanie szyby i foteli. Bez obciążenia 14.1v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jeszcze do kompletu skontroluj do ilu spada podczas rozruchu po nocy, teraz jest dobry test dla aku przy -15 :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.