Skocz do zawartości

E34 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


chwieju

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie?? Cz oleje mieszają się cz nie?? Co zrobić, jeżeli nie wiem jaki olej lał poprzedni właściciel?? Wiem tylko, że półsyntetyczny, ale nie wiem jakiej firmy :/

 

Jakieś propozycje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam pytanie?? Cz oleje mieszają się cz nie?? Co zrobić, jeżeli nie wiem jaki olej lał poprzedni właściciel?? Wiem tylko, że półsyntetyczny, ale nie wiem jakiej firmy :/

 

Jakieś propozycje??

 

jak wiesz ze polsyntetyczny to taki zalej....firma zalezy od ciebie.... :cool2: nie wlewaj syntetyka... :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze mam jedno pytanie. Jeżeli mam tylko jeden zielony kwadracik to ile oleju należy wlac?? Mam E34 520. I olej jakiej firmy najlepiej wlac??

 

zalezy ile przejechane km. ale do konca masz jeszcze zolty..potem czerwony..przy zoltym mozesz przygotowac sie do wymiany...jesli sie nie myle to wchodzi ok.6.5l ...wymienia sie tez filtr oleju oraz kasuje inspekcje...te kwadraciki.. :cool2:

 

tu masz link do kasowania inspekcji...http://www.maxbimmer.pl/artykuly/kasowanie-inspekcji-bmw.shtml..

 

zalecaja Castrol...polecaja Mobil...jak zalejesz np.Lotosem czy Orlenem tez bedzie dobrze...wybor nalezy do ciebie :duh: :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie?? Cz oleje mieszają się cz nie?? Co zrobić, jeżeli nie wiem jaki olej lał poprzedni właściciel?? Wiem tylko, że półsyntetyczny, ale nie wiem jakiej firmy :/

 

Jakieś propozycje??

 

jak wiesz ze polsyntetyczny to taki zalej....firma zalezy od ciebie.... :cool2: nie wlewaj syntetyka... :nienie:

 

 

Po prostu zmień od razu bo czasem dopiero po wymioanie oleju okazuje sie ze samochód był przygotowany na sprzedaż....

Nie wlewaj syntetyka bo wtedy popychacze mogłyby dostac troche oleju i przestac stukac. Inne elementy (np panewki) mogłyby tez tostac trochę oleju i zaczac zachowywac sie normalnie. Ostrożnie z syntetykiem!

 

Na oleju nei zaoszczedzisz. Lej wszystko oprócz Lotosów i Coma czy Koma, czy jakichs tam innych Orlenków...

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zmień od razu bo czasem dopiero po wymioanie oleju okazuje sie ze samochód był przygotowany na sprzedaż....

Nie wlewaj syntetyka bo wtedy popychacze mogłyby dostac troche oleju i przestac stukac. Inne elementy (np panewki) mogłyby tez tostac trochę oleju i zaczac zachowywac sie normalnie. Ostrożnie z syntetykiem!

 

Na oleju nei zaoszczedzisz. Lej wszystko oprócz Lotosów i Coma czy Koma, czy jakichs tam innych Orlenków...

 

...a jak dostana syntetyka to moga rowniez przestac dzialac wogole.

Zastanow sie kolego co piszesz. To nie jest nowe auto i przejscie z polsyntetyka na pelen jest raczej nie wskazane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisze w profilu... BMW E34 520i

 

Ja widzę w profilu tylko BMW 520i. A skoro już wyjaśniłeś, że E34, to teraz powiedz jaki rok albo od razu czy silnik M20 czy M50 :twisted2:

 

Generalnie, skoro jeździ na połsyntetyku, to lej taki sam. Jeśli chodzi o markę, to polecam Motul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Jakieś propozycje??

Jeśli poprzednik powiedział, że półsyntetyk nie podając nazwy firmy, to pewnie lał co popadło. Radzę zmienić olej i już.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam kolejne pytanie w tym temacie. Mam BMW E39 525 TDS z 1996 roku z oryginalnym przebiegiem 216 000 km.

 

Jaki koledzy olej byście polecali do tego silnika :?:

 

W tej chwili auto jeździ na Shell Helix Diesel Plus 10 W 40. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym olejem w jego silniku, czy może ktoś go mocno odradza, albo mocno poleca coś innego do 2,5 tds :?:

 

Pozdrawiam! :roll2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.