Skocz do zawartości

E34 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


chwieju

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pozostaje chyba wymyć silnik i zobaczyć...Po co dać się wkurzać co rok na przeglądzie :) U mnie na przeglądzie miałem po poprzednim właścicielu jakiś kabel zwisający (nie iem czy to dodatkowe oświetlenie czy co...) i mi zrobił o to awanturę a potem kolejną, że aku niedokręcony... Aż się boję co by bylo jakby usterkę znalazł - strach się bać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam pytanie. Czy ktoś mi powie, czy mogę wlać do silnika olej który zakupiłem we wrześniu 2015 i przez zimę przeleżał w garażu? Jest to Valvoline SynPower 5w30 i jest nieotwierany. Pozdrawiam!
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogę wlać do silnika olej który zakupiłem we wrześniu 2015 i przez zimę przeleżał w garażu? ... nieotwierany

Bez najmniejszej obawy.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Koledzy pomóżcie. :mad2: Jestem tutaj nowy i liczę na Waszą fachową pomoc.

W tej sprawie próbowałem już czegoś się dowiedzieć na innych forach m.in. na forum BMW-Diesel, gdzie w poście z dnia 13.11.2016 jako użytkownik "Stanisław" wszystko opisałem - możliwie, że aż za dokładnie. :D

Zatem upraszam, abyście spojrzeli na mój post z tym opisem, który znajdziecie u samego dołu na tej stronie ---> http://bmw-diesel.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=45&start=320

Niestety, jak sami widzicie, na tej ww. stronie tamtego forum, aktualnie mało się dzieje - a ja nadal nie wiem, jak postąpić co do zmiany oleju, aby w tej szczególnej sytuacji dokonać najbardziej celowego, najlepszego z możliwych wyboru, który przede wszystkim byłby bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oleje w obecnych czasach nie zrobią krzywdy twoim uszczelką, dobre pół syntetyki mają podobne właściwości myjące do syntetyków tak że nie masz co się obawiać wlania syntetyka. Gorszym czynnikiem dla twoich uszczelek był czas i rzadka eksploatacja. Wymień filtr oleju, zastosuj płukankę dobrej firmy i zalej 5w40 z specyfikacją LL98 lub L01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego guzior – bardzo dziękuję za tę pomocną odpowiedź.

Cieszę się, że nie mam się obawiać syntetyka, jednak bardzo martwię się stanem moich uszczelek z uwagi na ten bardzo długi czas i rzadką eksploatację.

Czy zatem wpierw nie byłoby potrzebne wykonanie pierwszego, ostrożnego kroczku przez zalanie np. VALVOLINE SYNPOWER 10W40 http://allegro.pl/olej-valvoline-synpower-10w40-samochodowy-4l-i6097067091.html, a dopiero przy następnej wymianie pokusić się na powrót do pełnego syntetyku VALVOLINE SYNPOWER 5W40 http://allegro.pl/olej-valvoline-synpower-5w40-oryginal-filtry-4l-i6206316461.html .

Przecież moje BMW 525 tds więcej stoi jak jeździ. :D Przy zakupie baniek (2 x 4l) półsyntetyku 10W40 i po zalaniu do BMW - pozostałoby jeszcze ok. 1,4l reszty do agregatu prądotwórczego i kosiarki (bo olej o takich parametrach jest tam również dozwolony).

 

Co do filtra oleju – Sprzedawca dzisiaj mi odpowiedział, że „FILTRON to obecnie jedna firma z MANN. Sędziszów od kilku lat zmienił zupełnie technologię i jest na najwyższym poziomie’. Zatem kupię FILTRON - jeżeli to prawda.

Nie wiem tylko, czy też koniecznie muszę wymienić filtr paliwa, przy oryginalnym stanie licznika 97.5k km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku filtry olejowe z FILTRON prześledziłem fora internetowe - i ku mojemu zdziwieniu - nie jest z tą marką aż tak bardzo tragicznie, pisze o tym m.in. tutaj http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=119676, gdzie m.in. wypowiedz jednego z handlarzy jest następująca:
.....polecam Filtrona , to teraz obok Hengsta i Purflixa najlpeszy filtr w europie . amerykanie przez ostatnie 12 lat ( od kiedy WIX wykupil Filtrona ) wpomowali setki milionow w fabryke w Gostyniu , tzn w najnowsze technologie i tak jak Motul wszelakie testy wygrywa z taka masowka jak Castrol Bp czy Exxon-Mobil to Filtron bije wszystkich jesli chodzi o zywptnosci i bibule , bibula w Filtronie jest najlepsza , jesli chodzi o olejowki to jest najbardziej mięsista i ma najlepsza skuteczniosc w wylapywaniu opiłków ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Olej dobry dostanie Pan w każdym supermarkecie lub sklepie motoryzacyjnym na terenie RP. Zdarzają się oczywiście oszustwa, ale to raczej marginalne incydenty. Pozdrawiam!
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
Panowie E34 M30B35, przebieg niecałe 130 tys. km - jaki olej do silnika byście polecili? Nie wiem co jest zalane, dlatego mam zamiar zmienić olej i zalać Valvoline, ale zastanawiam się czy syntetyk czy półsyntetyk i czy 5W czy 10W... Filtr oczywiście pójdzie Bosch. Czy ewentualne przejście z półsyntetyku na syntetyk mu nie zaszkodzi? Pytam, bo nie mam wiedzy na temat tego co jest zalane. Doradzicie coś, bazując na swoim doświadczeniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.