Skocz do zawartości

E34 M50206S2 VANOS - brak mocy/przepływka/sonda lambda


Micz93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mierzę się z kilkoma problemami z moim BMW jak w temacie.

Auto nie chciało często zapalać, wybita była uszczelka pod głowicą.

Uszczelka wymieniona, Vanos sprawdzony i wydaje się być szczelny. Ustawienie rozrządu sprawdzone dwukrotnie.

Zmienione czujniki położenia wału i wałka na ori. W inpie nie pokazuje już błędów od wymienionych czujników. Auto na postoju super wkręca się na obroty.

Niestety brakuje mocy podczas jazdy , szczegolnie w dolnym zakresie obrotów. Aby ruszyć wóz trzeba przytrzymać gaz , żeby było minimum 1,5k obr/min.

Śmierdzi niespalonym paliwem. W inpie i Disie pokazuje błąd sondy lambda, za bogata mieszanka.

Chciałem sprawdzić w inpie vanosa, niestety nie mam takiej opcji. A live data podczas przegazowek lubi się ściąć. W disie troszkę lepiej z live data, ale też nie mogę sprawdzić vanosa, ani widełek dla wartości na przepływomierzu. Mam zablokowany jakiś moduł w disie, czy po prosu w samochodzie z 95 roku tego nie sprawdzę ?


Wrzucę kilka zdjęc z disa, może ktoś podpowie czy odczyty z przepływki są dobre, czy nie bardzo. Nie chcę zmieniać sondy bez potrzeby. W tym momencie jest w samochodzie sonda NTK .


https://we.tl/t-88Y7ZYc2D8


Powyżej link ze zdjęciami z disa. Poleci ktoś jakiś hosting, aby bez rejestracji za darmo wrzucać zdjęcia ?

Na jednym ze zdjęć , jest pokazana strona z opcjami przy diagnozie elektryki silnika. Tam jedna opcja nie podswietla się na czarno. To znaczy , że nie mogę się z tym połączyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.