Skocz do zawartości

E34 porady przed kupnem, pytania,rozterki...


mgdz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jeszcze co do silników. Słyszałem, że te dobre są z tzw. pająkiem. 24zawory ponieważ rzadziej pęka głowica.

Co do gazu to podobno m20b20 nie lubi za bardzo tego paliwa.

I pytanie mam 3 oferty interesujące mnie z Warszawy, wiadomo, że auta w tym wieku, które lubiono katować to wąznejsze jest, jak go traktowali a nie jaki był silnik.

ALe chciałem się upewnić.

DO wyboru mam własnie:

m20b20 2.0 129k PB

520i 2.0 150k PB

1.8 115k i jest to bodajże silnik 518 paliwo PB+LPG z sekwencją.

 

Który polecacie najbardziej?

I pytanie jak robi się test głowicy, czytałem tu, że jest coś takiego tylko nie mogę się doszukać z powrotem tej informacji.

CO do gazu to słyszałem rózne opinie, że gaz to tylko w kuchni albo do palenia Żydów :) ale jak sądzicie czy do tych silników ok, i założenie do nich mniej wiecej to jaka cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sory, że post pod postem ale nikt nie odpowiada.

 

Takie foto:

 

https://olxpl-ring10.akamaized.net/images_tablicapl/506752448_6_1000x700_bmw-520i-e34-_rev008.jpg

 

Takie coś było robione seryjnie czy gość sam coś kombinował, co może oznaczać, że był bity. Chodzi o to że dół jasny a góra ciemna, pierwszy raz się spotykam z takim czymś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Panowie prosze o pomoc z e34 . Czy skrzynie automatyczne sa trwale w tch autach i czy wymienia sie w nich olej? Zastanawiam sie nad silnikiem V8 np. 530i bo 540 to ciezko trafic. Czy ktos moze z doswiadczenia powiedziec czy to sa dobre silniki na co zwrocic uwage itd?


W czwartek ogladalem E34 530i automat V8 ale ten samochod stal ostatnie kilka lat, zostalo wymienionych w nim troche rzeczy ale czy takim autem warto w ogole sie interesowac? Czy jak sie pojezdzi to wyjdzie za duzo rzeczy i jakie moga wyjsc?


Licze na opinie doswiadczonych userow tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Panowie prosze o pomoc z e34 . Czy skrzynie automatyczne sa trwale w tch autach i czy wymienia sie w nich olej? Zastanawiam sie nad silnikiem V8 np. 530i bo 540 to ciezko trafic. Czy ktos moze z doswiadczenia powiedziec czy to sa dobre silniki na co zwrocic uwage itd?
W zasadzie wszystkie silniki w #4 są naprawdę dobrze, nie mają jakichś typowych wad, jak wiele nowszych motorów i prawidłowo utrzymane wytrzymują setki tysięcy km. Tutaj bardziej niż gdziekolwiek indziej działa zasada "jak dbasz tak masz". Z typowych rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę w silniku M60 to oczywiście odma i pompa oleju - ta pierwsza lubi się zapychać, ta druga odkręcać. Jedno i drugie może narobić problemów (pompa znacznie większych). Poza tym tak jak wszędzie - jak pracuje, czy nie wydaje dziwnych dźwięków, stukania, chrobotów, czy pracuje równo, odpala łatwo itd.

 

W czwartek ogladalem E34 530i automat V8 ale ten samochod stal ostatnie kilka lat, zostalo wymienionych w nim troche rzeczy ale czy takim autem warto w ogole sie interesowac? Czy jak sie pojezdzi to wyjdzie za duzo rzeczy i jakie moga wyjsc?
Wyjdzie na pewno rdza - szczególnie na wydechu, który może już być sitem i rozpaść się dosłownie natychmiast. Oprócz tego na hamulcach i przewodach hamulcowych i paliwowych - i to już może być niebezpieczne. No i na pewno nie wolno tym jeździć tak jak stoi, tylko natychmiast zalać silnik świeżym olejem. Odpalałeś go?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Halooo udziela się ktoś tu jeszcze?

Temat wałkowany dalej, mianowicie e34 2.0 lub 2.5 warto szukać w kwocie max 10 tysięcy?

Plan jest taki, żeby sprzedać lub zamienić auto które aktualnie posiadam, jeżdżę bardzo mało, więc zastanawiam się nad zakupem e34 i małymi krokami doprowadzić auto do porządku :)

To ma być takie auto na co dzień, na weekendowy wyjazd itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że warto :D :cool2:


W przypadku E34 często nie ma większego znaczenia, czy wydasz 5, 10, czy 25 tys. To stare auta i po pierwsze ZAWSZE coś się może zepsuć, a po drugie wielu sprzedawców liczy na jeleni i wystawiają za 20+ tys podpicowane "lalki" myśląc, że jak się napisze JEDYNY TAKI YANGTAJMER OD PASJONATY :duh: to tłumy klientów się będą pchać drzwiami i oknami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Screenshot-20191021-021634-com-facebook-katana.jpg

Screenshot-20191021-021635-com-facebook-katana.jpg

Screenshot-20191021-021641-com-facebook-katana.jpg


Screenshot-20191021-021645-com-facebook-katana.jpg

Silnik m50b25 nigdy nie widział gazu. Środek aut :mrgreen: a jak widać fotele do obszycia ( na zegarach ponad 250tys) podłoga i progi były spawane i zabezpieczone antykorozyjnie. Z tego co widać na kielichach też była rdza i jest zeszlifowana i objechana antykorozja. Blotnik prawy przód do wymiany bo ma dziurę na wylot. Silnik niby nie bierze oleju i chodzi bdb nigdy nie widział gazu. Zawieszenie całe zrobione wraz z hamulcami. Ogólnie Pan sprzedaje bo nie jest w stanie utrzymać dwóch aut wcześniej miał to jego znajomy przez 12 lat z czego 3 lata stała w garażu. Cena 7500 do negocjacji. Co myślicie warto? Dodam że lampy były wymieniane ale sprzedawca posiada też te które były zamontowane oryginalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Cytat

Samochód sprowadzony z Hiszpanii
Samochód nie jest pognity lecz wymaga poprawek lakierniczych
Całkowity koszt rejestracji 560 zł

Różowy pasek nad schowkiem pasażera maskuje coś? Może się okazać, że deska rozdzielcza jest do wymiany. Wymaga poprawek lakierniczych czyli korozja już go bierze. Opłaty nie zrobione więc może to być umowa na Hiszpana 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.