Skocz do zawartości

Centralny zamek - tylne prawe drzwi - nie działa.


falcone

Rekomendowane odpowiedzi

Siłownik gdzie jest? No pod tapicerką drzwi. Pewnie Ci się skończył - żadna tragedia, albo kable się przełamały (żadkość).

 

Otwórz tapicerkę (opanuj, jak to zdjąć, wielkiego problemu nie ma), sprawdź żarówką, czy napięcie dochodzi przy zamykaniu/otwieraniu. Jak nie dochodzi - kable, jak dochodzi - siłownik.

Nawet nie dzwoń do ASO, bo zawału dostaniesz... jedź na najblizszy szrot, siłowniki to 20-50zł w zależności od "sprzedającego". Jak powie 50zł, to znajdź taki, żeby od razu pasował. Jak powie 20zł, to znajdź podobny, ale w rewelacyjnym stanie, z podobnym silniczkiem i przełóż sam silniczek. Dodam tylko jeszcze, że oczywiście dostanie samego nowego silniczka w ASO, sklepach elektronicznych i innych jest NIEREALNE (kształt).

 

Temat z centralnym przerabiałem wielokrotnie w aktualnej (siłownik klapki paliwa) i poprzedniej (klapa, klapka wlewu paliwa, przednie drzwi).

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem to samo (prawe przednie) jak wyjechałem z myjki przy 15-to stopniowym mrozie.

Trwało to kilka dni ale dziś mróz odpóścił i zamek działa

 

Przypuszczam że coś przymarzło, prawdopodobnie czujnik otwartych drzwi

Pozdrawiam

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, boczki rozbierałem, zamki wyjmowałem, więc manualnie nie ma problemu. Ale nie wiem, gdzie jest siłownik i jak wygląda? Czy jest to przy zamku, gdzie dochodzą cięgła od klamek i jest tam jakiś wtyk, czy jest to gdzie indziej? Generalnie w którym miejscu drzwi?

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, boczki rozbierałem, zamki wyjmowałem, więc manualnie nie ma problemu. Ale nie wiem, gdzie jest siłownik i jak wygląda? Czy jest to przy zamku, gdzie dochodzą cięgła od klamek i jest tam jakiś wtyk, czy jest to gdzie indziej? Generalnie w którym miejscu drzwi?

 

Nie wiem, jak to napisać. Może tak: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HD51&mospid=47375&btnr=41_0818&hg=41&fg=45 - część 13. Nie musi wyglądać koniecznie identycznie, bo było siłowników co najmniej trzy rodzaje (dwa rodzaje wtyczek, wyglądu trzy rodzaje, mechanizmy bezpośrednie, ślimakowe, ale funkcja i mocowanie to samo).

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę naprawić tak szybko jak to możliwe. U mnie zamek tylnych drzwi szwankował, aż w końcu zastrajkował w pozycji "zamknięte" i nie było mozliwości otwarcia drzwi wcale. W e34 "podobno" nie ma mozliwości zdjęcia tapicerki przy zamkniętych drzwiach. Radzę naprawę lub odłaczenie narazie tego zamka, aby się przypadkiem nie zamknął, a potem nie chciał otworzyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi - tą stronę też znam, jednak część nr 13 nigdzie nie jest opisana, wczoraj przeglądałem to dosyć długo i nic nie znlazłem. Na to wychodzi, że znajduje się to gdzieś w okolicy zawiasów drzwi, tzn po tej stronie. Chyba, że się mylę? Dodatkowo część nr 14 ktoś na allegro sprzedaje jako siłownik? Chyba się gubię w tym wszystkim. KAI dzięki za pomoc, ale jeśli możesz to napisz mi czy ten siłownik jest po tej samej stronie co zamek ze skobelkiem, czy po drugiej, czyli tam gdzie jest jakaś wiącha kabli, która wchodzi do drzwi, czyli od strony zawiasów? Czy jest to umiejscowione w górze, czy dole drzwi? Sorka, ale nie chcę rozebrać niepotrzebnie połowy samochodu :? Oczywiście wiem, że drzwi przednie mają skobelek z tyłu, a tylne z przodu. Więc chodzi o tylne drzwi - w której części jest siłownik?

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi - tą stronę też znam, jednak część nr 13 nigdzie nie jest opisana, wczoraj przeglądałem to dosyć długo i nic nie znlazłem. Na to wychodzi, że znajduje się to gdzieś w okolicy zawiasów drzwi, tzn po tej stronie. Chyba, że się mylę? Dodatkowo część nr 14 ktoś na allegro sprzedaje jako siłownik? Chyba się gubię w tym wszystkim. KAI dzięki za pomoc, ale jeśli możesz to napisz mi czy ten siłownik jest po tej samej stronie co zamek ze skobelkiem, czy po drugiej, czyli tam gdzie jest jakaś wiącha kabli, która wchodzi do drzwi, czyli od strony zawiasów? Czy jest to umiejscowione w górze, czy dole drzwi? Sorka, ale nie chcę rozebrać niepotrzebnie połowy samochodu :? Oczywiście wiem, że drzwi przednie mają skobelek z tyłu, a tylne z przodu. Więc chodzi o tylne drzwi - w której części jest siłownik?

 

No właśnie tu jest problem, bo w poprzedniej miałem pod kneflem siłownik, a aktualnie mam przy zamku... Jedyne wyjście, to rozebranie drzwi i znalezienie siłownika.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

mam taki problem jak zamykam drzwi to wszystkie sie ładnie zamykają ale jak otwieram to przednie drzwi pasażera nie otwierają się tzn. ten knefel idzie do góry niby wszystko ok ale trzeba go ręcznie minimalnie podnieść i wtedy da się otworzyć drzwi. I tu moje pytanie czy trzeba wymienić siłownik czy wystarczy może go wyciągnąć i przeczyścić styki :)

z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.U mnie jest to samo,też tylne prawe drzwi,już to wcześniej rozbierałem.Siłownik jest przy zamku chyba dwa wkręty na kluczyk siedem lub osiem,kiepski dostęp do wtyczki ale do zrobienia.U mnie był zardzewiały silniczek,smarowanie pomogło ale po dwóch miesiącach znowu zamek stoi :( .Najlepiej od razu na szrot i kup inny sprawny,ze smarowaniem starego szkoda roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Witam kolegow. Mam problem z tylnymi lewymi drzwiami. Od zewnatrz nie moge ich otworzyc a od wewnatrz... Jest zatrzasnieta blokada rodzicielska bynajmniej poprzedni wlasciciel tak mowil (kolega od ktorego kupilem auto 2 tyg temu) dodam ze rygiel chodzi gora,dol recznie jaki z centralki.

Dobralem sie dzis do zamka no i zaczynaja sie schody a myslalem ze sciagniecie boczka na zamknietych drzwiach bedzie najgorsze :) Sciagnolem boczek, plastik ktory znajdowal sie na zamku oraz "silownik" (chyba) bo ten silownik nie przypomina silownika tylko plastikowa kostke z bialym przesuwajacym sie plastikiem w srodku i za groma nie wiem jakmam odblokowac ten zamek zeby otworzyc drzwi. Pytanie czy ten silownik to ten silownik czy wyciagnolem badz uszkodzilem cos z nim zwiazane? No i co mam zrobic by odblokowac te drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie tylne prawe drzwi maja problem tzn. przy zamykaniu nie zawsze sie zamykaja z centralnego, czasami dopiero za drugm razem. Otwieraja sie zawsze. Wciskam centralny na pilocie jest dzwiek zamykania zamyka wszystkie drzwi ale rygel od tylnych prawych nie idzie w dol i zostaja otwarte... za drugim razem zamyka.


Czy to naprawdopodobniej uszkodzenie zamka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamkami wszystko działa u mnie więc zakładam, że ten siłownik zamka się kończy i zaczyna wariować. Kupiłem drugi zamek i wyjąłem ten siłownik z niego. Jak z dobraniem się do tego co jest konieczne a co nie żeby wymienić tylko siłownik zamka? Dodatkowe pytanie to czy ta masa wygłuszenie drzwi jak się spowrotem zakłada trzeba mieć silikon?


Pomoze ktos kto to przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.