Skocz do zawartości

[E34 540i] Błędy czujnika położenia wału


sephirioth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


od jakiegoś czasu borykam się z pewnym poważnym problemem.

Zaczęło się od tego, że nagle auto zgasło mi jak stałem na światłach. Od razu przekręcam kluczyk i odpala od strzała.

Problem zaczął się tylko nasilać. Silnik potrafił zgasnąć nawet podczas jazdy - widać to było przez ułamek sekundy bo podświetlały się kontrolki i sam z rozpędu odpalał dalej.


Pierwsza diagnoza:

Czujnik położeni wału. Błąd odczytany komputerem. "Wartość poza zakresem".

Został zakupiony nowy oryginalny czujnik położenia wału.

Objawy 1:

Auto dalej gaśnie w losowych momentach.


Druga diagnoza:

Komputer silnika jest uszkodzony. Dodatkowy objaw to 5V na jednej z sond (określono jako uszkodzenie komputera silnika).

Podłożony został inny komputer.

Objawy 2:

Auto dalej sobie gaśnie.


Przeszukując fora znalazłem sugestię, że może być to problem z kołem które daje sygnał na czujnik.

Lecz tam objawy to było głownie ciężkie odpalanie. A u mnie jak zgaśnie to dotknę kluczyka i silniczek ożywa.

Dodam iż sprawdzane były kabelki pomiędzy czujnikiem a komputerem i wszystko jest ok, czy się nimi rusza czy nie.


Proszę o sugestię i porady bo mi się pomysły skończyły. :(

Problem leży na linii Koło sygnałowe -> Czujnik położenia wału -> Kable -> Komputer silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.